Červená cihla bez zateplení

Dobrý den, zatím stále uvažujeme. Máte někdo konkrétní zkušenost s bydlením v domě Porotherm apod. 44 bez zateplení? jaká je tepelná pohoda? Nejsme tepelně rozmazlení panelákem, bydlíme ve starším domě a budeme stavět nový. Náš dům bude přízemní cca 10x12, topení tepelným čerpadlem a doplňkově krbová kamna. Původní plán byl 30 cihla +15 - 20 polystyren, po pročítání diskuzí a rad stále více uvažujeme o cihlovém bez zateplení. Zajímají nás hlavně zkušenosti lidí, kteří už takhle bydlí. Děkuji za každý postřeh.
Odpovědět
1
2
@ivoan Obě varianty se jen mírně liší v provozních nákladech. Rozdíl je ale tak malý, že i vzhledem k použití TČ to nemusíte řešit. Dále je rozdíl v ceně. Cihla + zateplení je výrazně levnější. Řešilo se to zde několikrát. Dost často to dopadá tak, že po postavení hrubé si to buď rozmyslíte a budete chtít vylepšovat zateplení nebo zjistíte, že omítka vychází dráž než zateplení s tenkovrstvou stěrkou a budete řešit zateplení. Dodatečné zateplení silné stěny je ale problematické.
Odpovědět
@ivoan Přesně z tohoto materiálu máme postaven RD bungalov my, nedávno nám přišla fa za topení - topíme pouze plynem,nemáme krb a plynem ohříváme i teplou vodu, topíme na cca 21 st, když je tepleji venku tak i na mín. No a za celý rok jsme platili krásných 13tis. Kč!! Bydlíme už pouze jen dva na opraavdu užitné ploše 103 m2 vnitřní plochy, občas tedy máme o celých víkendech návštěvu 4 mladochů. Okna máme pouze dvojskla, už 14 let tedy starý rd. I projektant nám tenkrát propočítal, že stavět ze 30 a zateplovat 10 se fin.nevyplatí, je to skutečně jen o pouhé matematice, i manžel jako technik,došel před projektantem ke stejnému závěru.
Odpovědět
Bylo by možné ten výpočet ukázat?
Odpovědět
@catle moc děkuju za zkušenost :-)
Odpovědět
@zubr487 děkuji za názor, přesně k tomuto docházíme u pročítání všech porad a diskuzí, právě že my byli za 44 bez zateplení, projektant nás nalomil k 30+ zateplení, tak máme o čem přemýšlet... :-)
Odpovědět
@ivoan zateplení má další výhodu, tou je, že minimalizuje tepelné mosty(ty bývají u jednovrstvé konstrukce časté)
Odpovědět
Profilova fotka
Mánžel, který pracuje ve stavebnictví, je proti jakémukoli zateplování( polystyren, vata) Máme 44+termoizolační silikonovou omítku.
Odpovědět
@mojebydleni omlouvám se, Vašeho manžela neznám, ale z vlastní zkušenosti vím, že kuchařky mnohdy vědí více než lidé, kteří pracují ve stavebnictví... Viděl jsem, že opravujete starý dům - ten bych také nezateploval, novostavbu určitě..
Odpovědět
@jaroslav1987 a ty budeš jeden z těch "kuchtíků" vid ; lidi toho nakecaj,nemůžeš proto všemu věřit,neni nad důkazy z praxe!
Odpovědět
@catle Např. jaké důkazy máte na mysli ? Píšete, že je to pouhá matematika. Ano na stejnou celkovou sílu stěny vychází cihla+zateplení levněji, nejsou problémy s tepelnými mosty a máte lepší tepelně izolační parametry. Není problém si to spočítat. Nebo patříte do skupiny lidí, co jsou přesvědčeni, že s EPS dům nemůže dýchat a tím se udusí a zplesniví ?
Odpovědět
@zubr487 patřím k těm, kteří na zákl. vl. zkušeností ví, že zateplovat cihlu 44 netřeba + tedy propočty,které mluví jasnou řečí. Dále z blízké rodiny,kteří mají polystyrénem zateplený barák - odhání ptáky vzduchovkou,kteří jim do toho klovou, taky jedna zde nejmenovaná skutečnost. K těm plísním - všude se musí větrat,at je zatepleno či není.
Odpovědět
@catle nereagujte na mě, já už na Vaše nesmysly také nereaguji...
Odpovědět
Článek se načítá
@zubr487 ještě jste nezjistil, že nemá cenu na ni reagovat, že ona má nejlepší dům na světě a tečka. Zjistíte to také :-)
Odpovědět
@ivoan Touto tisíc krát probíranou otázkou si v názoru uděláte větší chaoz, jak je již vidět v předešlých názorech. Ti co zateplovali budou bránit a vychvalovat zateplení, druhá polovina nezateplovat. Konečné rozhodnutí je jen a jen na vás.
Odpovědět
@jaroslav1987 1. nesmysly tady šíříš jedině ty 2.doporučuji nechodit na veř. diskuse,když nesneseš jiné názory 8-)
Odpovědět
@catle jeden nesmysl, který šířím? Snesu názory všech, ale ne vaše příspěvky, to nejsou názory, ale vychloubání se vaším domem a absolutně nulová sebereflexe. Pak by nebylo špatné si pořádně přečíst nadpis a diskuzi. V příspěvku píšete, že nemá cenu zateplovat 44cm cihlovzduch, s tím souhlasím, ale je lepší udělat 30cm cihlovzduch a 15 polystyren. Za plyn by Vám přišla faktura na 12tis a ještě byste měla na zahradě vířivku, na kterou Vám po stavbě zbylo:-) ale jinak si plně uvědomuji, že je váš dům nejlepší a nejkrásnější a nejuspornejsi a nejlépe navržený že všech domů v celém vesmíru:-)
Odpovědět
@ivoan my máme 30 cihlu +15 EPS.... Důvod? Nejsme z oboru a bála jsem se tepelných mostu. Takto jsme riziko minimalizovat. A zkušenosti s nezateplenym domem? Mám dvě, byť ne osobni. Kamarád stavěl svépomocí-cihla 44cm domeček si vymazlil a postavil opravdu dobře. Tepelné mosty nemá (ověřeno termokamerou a 5lety bydlení). Sousedi také cihla 44cm, firma. A hrůza, museli zateplit aby jim d neplesnivel. Dávali 10cm EPS což je dost na hraně ohledně rosneho bodů, okna mají utopene, potíže se stav. Úřadem, protože "zvetsili" barák a změnili PENB, a spousta dalších komikaci. Na provoz to je asi +- jedno. Takže jestli si pohledat kvalitu jednovrstevneho zdiva, tak bych určitě do to šla. Jestli si nejsi jistá, tak sazej na jistotu s polystyrenem.
Odpovědět
No nebo úplně opustit koncept cihlovzduchu a postavit to z betonových skořepin tl. 20cm a dát na to dalších třeba 25cm zateplováku a vyřešíte jak všechny tepelné mosty, získáte perfektní tepelněizolační parametry při rozumné šířce zdiva, tak i díky skrytému armování budete mít lepší statické parametry a v neposlední řadě výrazně cenově ušetříte, 1m2 tohoto zdiva bez zateplení vyjde na něco málo přes 300Kč, toho s tím křehkým páleným střepem nedocílíte..
Odpovědět
@rimmer Z BST tvárnic jsem stavěl taky. Cenová úspora na malém domku mě vycházela kolem 100tKč proti jednovrtvému cihlovzduchu. Pokud bych stavěl znovu, tak bych to otočil a stavěl z BST s vnitřním zateplením. To je bezkonkurenčně nejlevnější hrubá stavba
Odpovědět
Profilova fotka
@jaroslav1987 máme novostavbu, každopádně cihla 44 a silikonová termoizolační omítka je dostačující :-)
Odpovědět
@mojebydleni Z hlediska tepelného odporu jsou skutečně rozdíly natolik malé, že to nemá cenu řešit. Z hlediska ceny je ale cihlovzduch s termoizolační omítkou jedna z nejdražších variant. Za cenu termoizolační omítky máte 15cm zateplení a ještě zbyde.
Odpovědět
@jaroslav1987 jasně že je pro mě můj dům ten jenlepšía to tak,že nejméně v celém vesmíru! Protože opravdu co většinou člověk vidí,co lidi stláskaj dohromady,je opravdu neuvěřitelný. A k tomu podpořeno ještě nesmysly,ktré píšet vy - jakože jsme si měli koupit vířivku z ušetřených peněz. Tak zrovna toto anebo bazén bych u domu/doma nechtěla ani zadarmo, jedině tak s poskokem,který se bude o to komplet starat. A dnes už jsem dávno někde jinde, nvysušuju si kůži sezením v obyč. vodě, když už se mám do něčeho naložit,tak jen do léčivé. A to si zas mileráda spojím s obsluhou kolem mě a zážitkovou gastronomií k tomu!
Odpovědět
@bamak Ti vaši známí,kteří dodatečně zateplovali,mi připomněli naše sousedy,kteří dělali totéž, prý se jim doma objevují plísně; ale nikdy jsem je neviděla větrat,takže to co si vytvoří ještě navíc zateplením, - no budou mít doma dobrej humáč teda :-D
Odpovědět
@catle vy totiž ani nedokážete připustit, že by mohl mít někdo lepší dům.. Nikde jsem vám netvrdil, že si máte koupit vířivku, třeba jste si za ušetřené peníze mohla koupit dovolenou, to byl jen příklad..ale že jste mohla ušetřit a mít lepší tepelně izolační vlastnosti vás nezajímá, to pro vás není argument..
Odpovědět
@mojebydleni jasně, že je dostačující, ale jde o to, že jste mohla mít za stejné peníze více. Dříve taky stačila lidem plná cihla, při stavbě domu by měl člověk myslet na to, zeten dům nestaví na 5 let..
Odpovědět
Myslím, že více než osobní útoky napoví ten výše zmiňovaný výpočet. Jaký je teda rozdíl mezi m2 zdiva 44 + termoomítka vs 30 + 15 EPS?
Odpovědět
@cincula Zde záleží na tom, jak to budete stavět. Pokud svépomocí nebo s nějakou partou místních zedníků, pak Vás budou primárně zajímat ceny materiálů. Zajděte si do svých oblíbených stavebnin a zadejte si cenovou poptávku na tyto dvě verze. Cenový rozdíl je běžně kolem 600 až 1500 Kč/m2 v neprospěch jednovrstvého zdiva. K tomu si zadejte poptávku na fasádu. Zrovna termoizolační fasáda je dost drahá a dělá se to blbě. Svépomocí prakticky nemáte šanci. Proti tomu zateplení si klidně uděláte svépomocí a sehnat firmu na stěrkovou fasádu není problém. Někdo vychvaluje, že s jednovrstvým zdivem postaví hrubou daleko rychleji. Jenže to se bavíme o rozdílech např. týden proti dvěma týdnům.
Odpovědět
@jaroslav1987 Jaroslave,mě už s vámi fakt nebaví diskutovat o nesmrtelnosti hovnivála. :-D Sleduji,že velmi rád doporučujete nám ost. co bychom si mohli koupit či dopřát,kdyby - nechte toho,je to hodně trapné a za mě osobně si dopřávám dle libosti všeho,co se mi zrovna chce.Jen už mám problém ten, že se mi nic moc nechce ,a upřednostnuji klid a nikam se za ničím ani nikým nehonit.
Odpovědět
@zubr487 z té věčně vytahované svépomoci jako absolutně nejlevnější varianty bych se já osobně picla.A co ještě vzpomentou na: sleva zleva a zprava a že nejsme většinou tak bohatí,abychom si mohli dovolit kupovat levné věci?Hm?????!
Odpovědět
@catle Kecáte nesmysly. Odpovídal jsem na dotaz @cincula ohledně ceny. Pokud budou stavět na klíč, tak se takto nebude ptát. Navíc si můžete všimnout, tak cena je u většiny stavebníků priorita a taky proto velká část lidí staví svépomocí nebo s pomocí známých řemeslníků. Tak to prostě je.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?