Dobrý den,chci se zeptat jestli máte někdo zkušenost s cihlama Hebel,porfix znám a vím jaký je,ale u hebelu jsem četl že vychází ze stejné továrny jako Ytong.U hebelu se uvádí při porovnání s porfixem vyšší tepelný odpor ale zase větší součinnost prostupu tepla a u Porfixu obráceně.....Popřípadě zkušenosti s Xella
nechapu co chces za zkusenosti s cihlami? Mam vyzdeny zahradni domek z HEBELu a tak nejak mi bylo jedno ze ktere fabriky pochazi. Kdyz prislo na radu zdeni, tak mne jen zajimala skladova dostupnost v blizkosti stavby. U zahradniho domku jsem neresil extra super zatepleni, bude obyvany sezonne (1/2)a ve druhe pulce je sklad. Takze jsme spis resili skaldbu podlah a stropu, protoze je rozdilna.
V dome, (drevostavba) mam 3steny vyzdene, kvuli kamennemu obkladu zvenku a tam jsme pod ten kamen pouzili zdivo Ytong Lambda IQ 375, kvuli tomu, ze se nemusi zateplovat.
@melin6 Záleží který produkt od těchto značek máš na mysli.
Rozhodující pokud nezatepluješ tak parametry, pokud zatepluješ tak cena a v dnešní době i dostupnost.
@melin6 já osobně bych bral to nejlevnější,vzhledem k zateplení,hebel stavil známý a pochvaloval si, ten šedý porfix jsem viděl v dost špatném stavu kdy na něj cca půl roku pršelo a svítilo slunce ,možná to byl jen estetický problém...
U Ytongu a Heluzu a podobných neprohloupíš ale zaplatíš trochu více díky jejich PR.
Já bral cihlu od Tondachu a v pohodě jak cena tak použití...
@melin6 vzal jsem ytong, mimo jiné i z důvodu, že jsem stavěl z 250 a chtěl jsem systémové řešení a porfix nemá překlady na velké rozpony pro zdivo 250. Ytong má ploché překlady. Jinak bych šel do nejlevnějšího. Jinak tvárnice nebyly poškozené. Přesnost celkem ušla, ale muselo se trochu korigovat.
@iveta_89 to je mě teda názor - postavit z fest materiálů :-) To je podle vás co? to co je těžší nebo pevnější/odolnější? Už jste tyto materiály porovnávala vlastníma rukama?
Pokud stavím z ytongu nebo jiných málo akumulačních materiálů, tak dávám podlahovku (případně rekuperaci s předehříváním vzduchu) s anhydritem a jsem schopen v domě rychle změnit klima, protože mi neakumulují zdi atd..
Pokud chci akumuolovat - aby zase naopak se mi při nedodávání energie déle drželo požadované klima, tak volím vpc nebo cihlu + cementový potěr.
Oboje má své výhody a s obojím je potřeba se naučit pracovat pro zajištění ideálního klimatu. Na provozní náklady to vyjde nicméně nastejno, takže nejde říct, co je lepší - jestli akumulovat nebo ne.
@melin6
obvodovky bych volil hlavně podle ceny, pokud chceš zateplovat. Druh si vyber podle toho, zda chceš akumulovat nebo ne (kmbeta/tondach/porfix). pokud na to dáš polystyrén, tak tepelná ztráta je vyřešena a nemusíš brát v potaz tepelné parametry zdiva.