Durisol. Staví z toho někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Mám k vám prosbu. Příští rok bychom měli začít stavět náš vysněný domek a nějak je toho moc, z čeho se dá stavět. Narazili jsme na systém Durisol, vylejvá se to betonem. Mám prosbu. Staví z toho někdo, nebo ještě lépe má někdo z toho již postavený domek a mohl by mi k tomu říct nějaké zkušenosti??? Jsme totální začátečníci, takže jen sháníme info a toto nás docela zaujalo, tak jen sháníme info a zkušenosti od jiných. Díky moc!!!
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od huchu:

Tak já nevím, jestli jsem tak mimo nebo co, ale o…
@huchu je to jedna z mnoha možných stavebních materiálů a na trhu je desítky let. Je to vlastně jakési ztracené bednění z heraklitu s vloženým EPS. Po sestavení patra se volný prostor vyleje betonem. Stavba ma tedy vysokou akumulaci, ale jestli se nepletu tak momentálně je tam jen 15cm izolace. Z hlediska akumulace a jednoduchosti stavby je to srovnatelné se stavbou VPC+EPS ale zde se obvykle používá izolace min 20cm EPS. Myslím, že Durizol je i dražší Je to ale známý stavební material
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od huchu:

Tak já nevím, jestli jsem tak mimo nebo co, ale o…
@huchu Durisol, Velox a starý známý Heraklit jsou tu už roky. Heraklitem pobitou a zvenku nahozenou stodolu měl už od padesátých let děda. U nás v ulici je jeden barák z Veloxu asi pět let a ve vedleší vesnici bude asi o deset let starší. Sousedi v ulici nakonec po nacenění fasády dávali ještě slabý polyš a klasickou točenou fasádu. Vůbec bych se toho nebál a dům Andrea od Futuru byla jedna z voleb pro náš barák.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od kofejn:

@huchu Durisol, Velox a starý známý Heraklit jsou…
@kofejn taky mám kolem několik domů z Veloxu nebo Durizolu. Je to dobrá varianta, ale nevím, jak to momentálně vychází cenově. S tou fasádou je to klasika. Zedníci, co umí klasickou nahazovanou fasádu prakticky vymřeli. Proti tomu tenkovrstvou fasádu umí každý Pepa od vedle
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zubr487:

@kofejn taky mám kolem několik domů z Veloxu nebo…
@zubr487 Tehdy v nabídce od Futuru už figuroval šedý polyš 20cm a cenově bylo to podobné jako barák od djt se zateplením. Nakonec jsme zvolili djt, tam nehrozila technologická nekázeň při lití betonu, panely se holt dělají na hale :). Problémy mohou taky dělat ty železné spony, kdy se prorýsují do fasády. Ale to vyřeší ten obligátní polyš místo klasiky :D.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?