Jakou značku cihel?

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, na trhu je celá řada dutinkových cihel. Okolo sebe vidím, že většina staví z Hebel nebo Porotherm, existují ale i jiné značky. Jakou s nimi máte zkušenost? Jsou opravdu mezi jednotlivými výrobci velké kvalitativní rozdíly? Zajímá mě jakákoliv zkušenost. Primárně hledám broušené cihly. Další méně mainstrem: Leier Winklman Rotz
Odpovědět
1
12
13

Odpověď na příspěvek od sellir:

@dali1bor aha rozumím. a co je podle tebe lepší? …
@sellir Malta je na tom výrazne lepšie čo sa týka pevnosti a tiež ceny, pena je zas menej pracná, netreba čistiť náradie a tak. Na bungalov je to fuk, to by držalo aj na sucho, ak je dobre spravený veniec.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od sellir:

@dali1bor aha rozumím. a co je podle tebe lepší? …
@sellir Je to tak jak roman píše, nevím jestli máte v plánu stavět bungalov nebo poschoďák, no já použil na obvody maltu od Heluzu, ta je už zadělaná, dobře se s ní pracovalo, nepotřeboval jsem míchačku a například na vnitřní akustické cihly jsem dával pěnu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od sellir:

@dali1bor aha rozumím. a co je podle tebe lepší? …
@sellir hlavně abys vědel správně zdít to je alfa omega :D pak už ti můž být jedno co tam použiješ. broušené cihly chytíš v pohodě i na lepidlo nebo pěnu, no základ je abys správně založil první řad do vyrovnávací malty. a to se bavíme o přesnosti desetiny milimetrů.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zdenekk12:

@sellir hlavně abys vědel správně zdít to je alfa…
@zdenekk12 Ale hovno, tehly samotné také presnosti nedosahujú. Brúsené sú na výšku a ani tam to rozhodne nie sú desatiny milimetra, ostatné rozmery plus mínus centimeterové odchýlky nie sú žiadnou výnimkou. Na hrubej stavbe ti žiadny zedník nebude robiť na milimeter presne, už vôbec nie na desatiny milimetra. Dôležitá je zvislá rovina. A že to na poslednom šáre bude plávať výškovo? Nevadí, to zrovná veniec.
Odpovědět
1
12
13
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?