V podstatě budete spokojená vždycky ať už si zvolíte jakýkoliv systém obvodové stěny. Popravdě se tato volba značně přeceňuje. Líbí se Vám? Vyhovuje Vám cena? Jděte do toho 8-)
@obla my zvolili thetu bez polystyrenu..jediný problém bylo sehnat firmu, která umí udělat házenou omítku..:))) Rozhodli jsme se pro po konzuktaci s architektem a zástupcem pro ytong.
@pzad moc nechápu vaši poznámku o provizi, my tedy taky stavíme z ytongu, ne z thety, ale z lambdy a nikdo nám to nenutil, s ytongem spokojenost :-) ;-)
@viados@hanqad Děkuji za reakci, pro nás bude kvůli statice lepší si ta theta a zateplit můžeme eventuálně taky, kdyby to nestačilo. Přikláním se tedy spíše k theta plus trojskla. Co myslíte?
@magdina01 na tom není co nechápat. Architekt nebo projektant doporučí obvodové zdivo daného výrobce, protože z toho něco bude mít (provizi). Nebo věříš, že jsou opravdu tak nezávislí? Spousta lidí bude "slepě" souhlasit, i když se může nabízet něco jiného a možná i výhodnějšího.
@obla já jsem ytong zavrhl, stavět budeme z cihel (porotherm nebo heluz, ještě uvidíme), proto nevím, co má ytong za výběr šířek, ale podle mě je hloupost stavět z padesátky s tím, že kdyžtak zateplím. Teď to beru podle sebe, takže v tom nic osobního nehledej, ale dobrý je se o to zajímat a buď jsem příznivcem zateplení polystyrénem nebo ne. Pokud si někdo nepřeje obalovat barák plastem, tak ať vybere cihlu, kterou nebude muset zateplovat a pokud někdo "honí" tepelněizolační hodnoty, tak prostě dá tenčí zeď a zateplí polystyrénem nebo vatou. Koupit cihlu padesátku a pak jí zateplit, tak to je vyhazování peněz. To nemluvím o tom, že pokud někoho trápí nedostatek volného místa, tak si ho ještě ubírá.
Na našem domě jsem snad již finálně rozhodnut (měnit se může pouze šířka polystyrenu, tloušťka cihly by měla staticky vyhovovat) pro cihlu 30cm + 16cm polystyrenu. Trojskla budou na 100%.
@radim83 Díky. Není to myšleno tak, že chci 50 a zateplit. Ale raději bych 50ku bez polystyrenu. To zateplení dodávám jen jako možnost, co kdyby .. ale nepředpokládám, že by 50ka cihla a trojskla nestačilo. Necháme si to propočítat a uvidíme. Nám by se to hodilo už kvůli statice. Jen mě zajímají názory nezávislých uživatelů .. i když je jasné, že většina lobuje za své rozhodnutí. Pokud pro něj má argumenty, chci je slyšet, abych si i já, laik bez zkušeností mohla udělat nějaký obrázek. :-)
@obla Vy nechcete argumenty, vy chcete potvrdenie, ze ste si vybrali dobre. Argumenty su tu vo fore v x vlaknach, kde sa biju dychaci proti eps-karom, vlnaci proti eps-karom, tehlari proti ytong-arom. S mojej skusenosti, ti co sa rozhodovali na zaklade sedliackeho rozumu a s kalkulackou v ruke volili vacsinou tenksiu stenu a zateplenie, ta druha strana, ktori sa rozhodovali na zaklade pocitov, marketingovych reci a reklamy volili hrubu stenu a materialy ako theta a protherm profi (tehla s vatou vnutri).
@pzad Víte lépe co chci, než já sama? :-) Jste dokonce o level výš, než můj muž.
Jak jsem zmínila, u nás je to vhodnější kvůli statice .. ale zajímá mě to na poměru kvalita/výkon/cena ... Neptám se prodejce stavebnin, ani panáka s letákem u hobymarketu, ale lidí, kterým dům stojí a mohou hovořit z vlastních zkušeností a říct mi, jestli by dnes volili jinak, nebo naopak, neměnili by.
Neberu si to osobně, jen byste mohl ochladit své vášně, selský rozum mám, reklamy mě nezajímají .. a jediné, kdy se Vás chytnu za slovo .. je to "pocitové" ..
@obla pokud jde o cenu, tak je levnější postavit z úzké zdi a zateplit polystyrenem, propočty jsou na tzb-info. Jinak my bydlíme v 24 cm cihle + 20 polystyren. Větrá rekuperace. Roční účet za provoz za tuto zimu 5.200 Kč plyn za ohřev vody a vytápění + 3 kubíky dřeva.
@pzad jenom pro info, materiál jsme si vybrali sami! půdorys domu a veškeré materiály jsem si zvolily samy až následně probrali z architektem a ještě si pozvali obchodního zástupce, kterého nám poslal přímo ytong který s námi jednotivé tvárnice probral
@hanqad "Rozhodli jsme se pro po konzuktaci s architektem a zástupcem pro ytong. "
není toto tvoje poslední věta z příspěvku z 19.9., 9:33?
Já to teda chápu tak, že jste se rozhodli pro své řešení PO konzultaci s architektem a zástupcem Ytongu.
tím bych to ukončil.
@radim83 velice jednoduše, něco si vybereš jako my ytong Theta a následně to řešíš s odborníky, zdali volba bude správná. A po konzultacích a shromažďování materiálů jsme se jen ve správné volbě ujistili. Toť vše. Sama jsem hledala projektanta a zrovna tak zástupce Ytong, ani jeden mi druhou stranou nebyl doporučen. Pochopitelně jsme řešili i jiné možné materiály.., ale již jen okrajově. V podstatě jsme byly již rozhodnuti.
@hajra tak to by mě zajímalo, proč si toto myslíš?? To bys mohl pak prohlásit naprosto o každém materiálu a o všech firmách, že je na ně projektant "napojený" a dostává za to provize. My osobně jsme se taky rozhodli sami pro Ytong 500 a nikdo nás o tom nepřesvědčoval
No mozna jsem to impulzivne prehnal, ale Ytong opravdu neni stastny material na obvodove zdivo. Jedinou vyjimkou je, pokud chcete stavet svepomoci. Jinak svymi vlastnostmi ytong vubec nepresvedi.
Výhody Ytongu: přesnost, snadné opracování, homogenita materiálu, výborné tepelně izolační vlastnosti, nízká objemová hmotnost. V podstatě se podobá stavebnici, není náročný na řemeslné dovednosti.
S pozdravem technická podpora Ytong.
hajra> tak mi prosím osvětlete NEvýhody ytongu pro nový přízemní bungalov, který bude logicky dobře izolovaný a navržený. můžete ty nevýhody porovnat např. s tím nejčastějším konkurentem - pálený porotherm aspol.
já můžu jmenovat jen nevýhody z opačného pohledu, tak bych se rád přiučil ;-)
@standum@hajra Tak to mě také zajímá a zdovolením se zapojuji. My aktuálně přemýšlíme, jestli Ytong 45 nebo Theta, zateplovat nechceme (hlavně kvůli případným hlodavcům v izolaci, aktuálně několik případů v okolí, ale to tady teď řešit nechci).