Vnitřní příčka mezi technickou a obývákem

Ahoj, z čeho byste udělali vnitřní příčku mezi obývákem a technickou místností? Jde mi o minimalizaci případného hluku. V technické bude nejhlučnější zařízení pračka, pak asi jednotka centrální rekuperace. Tepelné čerpadlo mám monoblok, tudíž to by v technické již nemělo zabírat žádné místo ani vydávat zvuky. Původně je naprojektovano příčka z 11,5 Porotherm. přemýšlím zda to vylepšit. Var. 1) koupit Porotherm 11,5 Aku 2) Sehnat VPC příčkové - možná nevýhoda, že budu kombinovat dva materiály 4) udělat to ze sádrokartonu a vyplnit vatou - podle tabulek překvapivě nejlepší akustické vlastnosti, pravděpodobně nejpracnější, musí se to udělat správné aby fungovala. Nevýhoda, hůře se na ni nakotvi například televize. 5) Koupit jinou šířku Porothermu - nevýhoda ztráty místa Díky za radu
Odpovědět
Profilova fotka
Za mňa VPC. Ale hlavne plnú verziu. Kotví sa do toho parádne, na jeden turbošroub v predvrtanej diere môžeš zavesiť čo len chceš. Mám priečky v celom dome z 11,5cm VPC ale hluk nemôžem ešte hodnotiť, chýbajú dvere :-/ Pravdepodobne nájdeš vo svojom okolí aj niekoho, kto sa zbavuje zbytkov. Že je to iný materiál nevadí, priečky sa aj tak chytajú len na nerezové kotvy.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od rumcajk:

Ahoj, z čeho byste udělali vnitřní příčku mezi ob…
@rumcajk Kto stavia z VPC určite má zvyšky, mne tiež ostalo pol palety priečkoviek, tak rozmýšľam, čo s nimi. Je toho plný bazoš. Ak tam bude TV, tak si stenu ešte oslabíte rozvodmi elektro, zvuk, obraz a čo ja viem čo ešte, ja mám za TV taký tunel až k zemi a to by som do priečky nezasekal, mám to v širšej obvodovej stene. Pevnostne to problém nebude, ale hlukovo áno. Ak tam chcete TV, tak bude lepší ten sádroš, tie vysokopevnostné dosky telku v pohode udržia, tá nie je ťažká. Vo vate sa rozvody budú ťahať lepšie a neprídete o útlm zvuku.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od josefx:

Za mňa VPC. Ale hlavne plnú verziu. Kotví sa do t…
@josefx Jestli mohu poradit, tak jdete do SDK. Mame vsechny pricky v dome reseny: dreveny rost z KVH, zadne ocelove profily. Vyplnene vatou, z obou stran zaklopene OSB a na to se jeste prisrouboval 9mm SDK kvuli jednoduchosti povrchove upravy. Tloustka pricek 14 cm a neni slyset slova.....jedine co to ticho kazi jsou dvere 😉
Odpovědět
Díky za tipy. VPC by bylo fajn v místě TV udělat z těch s kanálky.. U SDK se bojím, že si to neudělám sám. Lepší je, když se to dělá již teď na základovkou desku, že ano? Aby se při lití podlah spodní část SDK zalila do betonu..? Další věc, kterou jsem nezmínil. Tak ta stěna bude muset být natažená až do nějakých 3,4 metru, protože pomoci ní musím uzavřit otevřený krov, který máme v obýváku. Z tohoto důvodu se bojím o stabilitu úzkých příček...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od rumcajk:

Díky za tipy. VPC by bylo fajn v místě TV udělat …
@rumcajk Ja si myslim, ze udelat pricku jake se delaji v drevostavbach je jednodussi nez ji vyzdit. My to zvladli svepomoci. Kotvi se do zakladove desky, a do vysky betonu/anhydritu se odizoluje. Tim, ze se zaklopi OSB je i neuveritelne stabilni a muzete na ni povesit co chcete. My mame na pricce zaveseny WC, z druhe strany je loznice a neni slyset ani splachnuti. V podkrovi jsme je kotvili i do krovu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od rumcajk:

Díky za tipy. VPC by bylo fajn v místě TV udělat …
@rumcajk Aj vysoké SDK priečky sa dajú riešiť, ale je pravda, že to už je trochu zložitejšie. Sú na to návody, nie je to problém ani svojpomocne, ale uznávam, že z VPC je to také blbuvzdornejšie. Kanáliky sú super, ale keď to budete stavať, po každom šáre to prepchajte násadou od lopaty, aby tam neostala malta. Káble s konektormi (ak ich tam budete ťahať) by sa tým tam strkali blbo, keby tam bola zatečená malta.
Odpovědět
Máme mezi technickou místností a obývákem obyčejný Porotherm 14 a je to úplně v klidu. V technické je pračka se sušičkou, plynový kotel a vnitřní jednotka multisplitové klimatizace. Prakticky nic není slyšet už za zavřenými dveřmi, natož pak přes zeď. Je ale fakt, že jsme při výběru všech spotřebičů zohledňovali také hlučnost...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od horst_fuchs:

Máme mezi technickou místností a obývákem obyčejn…
@horst_fuchs Hluk je dosť subjektívny a ak to niekto rieši a má obavy už v štádiu projektu, asi mu hluk vadí.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?