@kuba262 No, tak až budu stavět příští dům, tak už budu vědět. Naštěstí omitka je sadrova, tak to ve finále nebude vidět. Nicméně opět zbytečná práce navíc. Takže říkáte třeba dvojku extrudak prilepit na pěnu a až na to parapet?
Z toho si nic nedělej. My parapety ještě nemáme a už máme vymalováno. Zednik poradil že parapety až pak a že uuuuplne v pohodě. No věřili jsme. Teď nevím jak nejlépe vyřešit :-D jinak budeme taky dávat antracit
@voky115 Jo můžete to pořešit kvalitním XPS, nebo dozdít tenkým porobetonem. Hlavně bych pak doporučil ošetřit tepelný most přes podkladový profil. Zvenku i zevnitř. Záleží co vám tam dali. Spousta stavitelů honí desetiny součinitele prostupu tepla rámu, do toho trojskla a pod okno si nechá namontovat jednoduchý jednokomorový parapetní profil z recyklátu. Na termokameře to pak svítí jak neonová reklama. :-)
Máme stejný "problém". Do výšky usazení parapetu chybí 22 mm. Chtěl jsem nejprve udělat dozdivku z betonu a na to přilepit parapet na pěnu. O XPS jsem taky přemýšlel, ale šel by z přední strany vidět. Musel bych nahodit kousek omítky před polyš a možná i na něj, abych se dorovnal do výšky určené k usazení parapetu.
Jaké řešení je podle Vás vhodněší?
@kuba262 Ta pěna během roku dvou pěkně degraduje a parapet o pár mm klesne. Dnes bych to řešil tak, aby parapet seděl na pevné ploše a klidně bych to dobetonoval. Tepelný most nehrozí, ale s tepelnou izolací je třeba si pohrát z exteriérové strany.
@neonkarybka Pokud vám jde o to, že by bylo doomítnutí vidět, tak si nechte udělat na míru dřevěný parapet s větším přesahem, tj. ta pohledová strana/hrana do interiéru bude silnější a schová převisem to dozdění. Třeba se vám to bude i líbit víc.