Finish tmel nedokonalosti omitky

Hezky den, delali jsme svepomoci vpc omitky a co si budem, neni to dokonale jako od profiku, kteri je strikaji strojově. Takze premyslime nad tim, dat na to finish tmel. Mate s timto nekdo zkusenost? Spoji se to? Dekuji
Odpovědět
Profilova fotka
Akurát som ťahal Rokofinal Plus finišový tmel (15kg žltý kýbel) na sádrové omietky na vpc. Normálne s tým zaplňujem diery a škrábance, ktoré vznikli počas stavby, ale jednu stenu som natiahol celú (špeci valčekom a 600mm špachtlou na sterky). Samozrejme pred ťahaním spenetrované. Zatiaľ to drží. Robil som s tým aj sadrokartóny v kvalite Q4 a tiež drží.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od luj89:

Hezky den, delali jsme svepomoci vpc omitky a co…
@luj89 Zrovna dnes tým začínam, miesto omietok mám natiahnuté lepidlo a na to budem dávať tmel. Mám to vyskúšané, vyzerá to super. Na opravy drobných škrabancov doporučujem rozriediť to na také riedke mlieko, naniesť valčekom a zahladiť fasádnou špachtlou (s oblými rohmi). Mám star&finish tmel od Norgipsu, zrovna dnes mi to príde technik od nich zdarma predviesť.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@luj89 Zrovna dnes tým začínam, miesto omietok má…
@roman_ Tak to pak budu rada, kdyz si vzpomenete a napisete dojmy a prip. pridate foto 🙂
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od josefx:

Akurát som ťahal Rokofinal Plus finišový tmel (15…
@josefx Moc dekuji, pracovalo se s tim dobre?
Odpovědět
Profilova fotka
rokofinal nebo ještě dekfinish jsou vhodné na takovéto koncovní úpravy úplně v pohode.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od luj89:

@josefx Moc dekuji, pracovalo se s tim dobre?
@luj89 ak máte na to správne nástroje, tak áno. Kúpil som špeci váleček na nanášanie stierky a 600mm širokú špachtlu na celoplošné tmelenie od festy. Tá origo od rigipsu je nezmyselne drahá. Doporučujem ale určite penetrovať, stierka potom tak rýchlo nevysychá a dá sa dobre spracovať.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od eewin:

rokofinal nebo ještě dekfinish jsou vhodné na tak…
@eewin dekuji, dek finish mam vybrany predbezne. Pracoval jste s nim? Jak jste ho nanasel?
Odpovědět
Profilova fotka
Já používal na zdi od Rokoplastu COVER 0
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od luj89:

@roman_ Tak to pak budu rada, kdyz si vzpomenete …
@luj89 Tak mám za sebou malé školenie a je to super matroš. Už keď som si to skúšal, tak som to robil skoro úplne správne, ale pán mi dal dosť tipov a trikov ako to robiť lepšie. Ono je tých informácií z dneška dosť, to je na dlhší pokec. Ale aspoň niečo. Záleží, čo po tom presne chcete. Pýtal som sa aj na penetráciu a tento tmel, čo mám ja sa nepenetruje. Prvý deň sa natiahne jedna vrstva, nanesie valčekom a širokou špachtlou stiahne jedným ťahom a potom od toho ruky preč, čím viac sa s tým budete hrať, tým horšie to bude. Keď to zavädne, dá sa to strhnúť špachtlou ešte raz, strhnúť prípadné viditeľné ťahy špachtle, to je možné urobiť aj na druhý deň. Po cca 5 dňoch už je to tvrdé tak, že už by ste na tom brúsením nechali ruky. Ideálne nebrúsiť vôbec, ale ak je to nutné, tak druhý alebo tretí deň. Miesto brúsenia je lepšie dať ešte jednu vrstvu rozriedenú na "mlieko", naniesť a špachtlou strhnúť. Ak chcete opravovať povrch omietok, záleží aké je to rovné. Čím rovnejšie, tým viac to môžete rozriediť a ide to potom fakt rýchlo. Jeden valčekuje, druhý strháva. Jedna miestnosť tak pol hodinka.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@luj89 Tak mám za sebou malé školenie a je to sup…
@roman_ Moc dekuji za sdileni zkusenosti, zni to moc dobre 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?