Zateplení podkroví + detail vikýře

Dobrý den chci se zde zeptat na dvě věci. Začnu tou první ke které přikládám i foto pro pochopení. Vše je uděláno podle plánů a přesto zde vznikla anomálie :-D na sedlové střeše je i sedlový vikýř a jak vidíte již po pobití vidím ven a otázka jednoduchá, jak mám vyřešit tento detail aby jsem tam dal zateplení ( vatu ) + aby již nešlo vidět ven. Otázka číslo dva se jedná zateplení podkroví. Zajímá mě zda stačí zateplit pouze obytnou část tzn mezi krovy, spustit pod krovy, do kleštin a spustit pod kleštiny ( vata mezi krovy 20cm pod 10cm, do kleštin 20cm pod 10cm ) Nebo zda to mám udělat jako postup první s tím že mezi krovy by jsem těch 20cm vytáhl až do hřebene. Nad obytným podkrovím je totiž půda na kterou bude výlez stahovacími půdními schody. Jde mi o to zda když bude léto/zima zda nebudou vadit takové velké teplotní výkyvy mezi obytným podkrovím a nezateplenou/neobytnou půdou a zda i dřevo v těchto místech nebude pracovat jinak kvůli vysokým teplotním výkyvům a nebudou se zde tvořit nějaké nepokoje. Střecha je sedlová 35° pobitá prkny, na nich fólie tyvek suprotape, laťování a bude černá plechová krytina satjam trend ( imitace tašek ) Aplikace až do hřebene je asi o 9000 dražší + nějaká ta práce kterou si dělám sám. Děkuji všem za radu.
Odpovědět
Kdyz vidim kde je otvor na okno, tam date mqx 10cm. Osobne bych dal pir panel s ALU folii
Odpovědět
Zateplil bych taky podkroví, my máme celkem +- 20cm izolace (160mm mezi krokvemi a 40mm pod) a na půdě se dávala pětka eps mezi trámy a je tam v létě citelně líp a v zimě nemrzne, teplota se zvedla asi o 6 stupňů a je to určitě lepší pro skladované věci Mno a tu díru co když se tam udělá z XPS 300kpa šířky třeba 50mm taková plotna a nebo z osb desky a zvenku eps? Že se to zakryje s tim
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?