Odpověď na příspěvek od marky323:
V bungalovu 100m2 máme podlahy vylité anhydritem.… @marky323 Áno, je to pomerne bežné a rieši sa to práve dilatáciou anhydritu po jednotlivých miestnostiach. Takže u Vás už s tým nespravíte nič.Odpověď na příspěvek od marky323:
V bungalovu 100m2 máme podlahy vylité anhydritem.… @marky323 Normálně se vždy dávají dilatační pásky po obvodě jednotlivých místností a dále se dělají dilatace pod dveřními prahy. To jste udělali komplet podlahy a teprve pak příčky?Odpověď na příspěvek od zubr487:
@marky323 Normálně se vždy dávají dilatační pásky… @zubr487 Predpokladám, že nedali dilatáciu medzi dvere. U anhydritu to z dôvodu teplotnej rozťažnosti nie je nutné, tak to dosť často firmy udávajú ako výhodu (marketing) a nevyžadujú to. Že to má aj inú funkciu, to tak nejak nie je ich starosť, podlaha technické závady mať nebude.Odpověď na příspěvek od zubr487:
@marky323 Normálně se vždy dávají dilatační pásky… @zubr487 ne, nejprve příčky, pak podhlady.Odpověď na příspěvek od marky323:
V bungalovu 100m2 máme podlahy vylité anhydritem.… @marky323 Mezi místnostmi dodatčně vyfrézovat dilatační spáry.Odpověď na příspěvek od marky323:
@zubr487 ne, nejprve příčky, pak podhlady. @marky323 pokud se nejprve dělali příčky a pak podlahy, tak by jste měli mít dilatace po obvodu. Zřejmě Vám chybí dilatace mezi dveřmi. Pokud ale máte podlahové topení, tak se tam obvykle vedou trubky a pak tam nemůžete frézovat. V opačném případě by to šlo proříznout a dát tam třeba mirelon. Anhydrit sice má malou roztažnost, ale mezi dveřmi to stejně téměř jistě praskne.