Click vinyl v kuchyni aneb jak ošetřit dilataci po obvodu proti vodě?

Ahoj, nahodím téma viz nadpis. Zajímalo by mě, jak ošetřit dilatační místo po obvodu místnosti kvůli případnému problému s vodou. Nikde nemohu najít inspiraci. Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
nalepit nějakou lištu, my tam máme gumovou lištu, co se dává u lina.
Odpovědět
Kritická místa v kuchyni (celou) jsem po obvodu vzal silikonem
Odpovědět
@kuba262 Takže jenom silikon bez listy?
Odpovědět
Za linkou je to samozřejmě bez lišt, je tam tolik silikonu, aby to náhodou nezateklo pod podlahovou krytinu. Kde jde vidět, tak jsou lišty. Přišlo mi to bezpečnější vzít to tím silikonem, možná je to špatně, ale já jsem v klidu, že když mi vyteče myčka, tak to nezateče po zdi pod anhydrit a celé se mi to nezkroutí
Odpovědět
lištu jsem myslel soklovou lištu, žádné jiné těsnění mimo silikonu tam nemám
Odpovědět
Profilova fotka
my máme pod myčkou takovou plastovou spešl vaničku, která by měla zaručit, že když to začne téct, tak to poteče dopředu před kuchyni a ne pod. Mají to v Ikea, akorát teda instalace je práce pro vraha i když je to taková blbinka.
Odpovědět
@kuba262 Můžu poprosit o fotku, jak to vypadá?
Odpovědět
@kocicak123 Můžu poprosit o specifikaci tě vaničky, ať si ji najdu? Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@walckiers nejsem si jistá, jestli to není součást jejich myčky, kterou prodává Ikea
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 letech
Ahoj, oživuji diskuzi. Koupili jsme voděodolnou click podlahu a řeším, jak zajistit voděodolnost v místech dilatace. Podlahář chce kuchyni oddilatovat způsobem viz obrázek. Má se celé to kolečko "zalít" silikonem? A skřínky postavit až na ten silikon? To se mi nějak nezná... Neexistuje nějaký lepší způsob? Prosím ty, kteří to už realizovali, zda nemají foto...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od noemi77:

Ahoj, oživuji diskuzi. Koupili jsme voděodolnou c…
@noemi77 Čo to tam máte za kolečka? Nejaké podložky pod nožičky?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@noemi77 Čo to tam máte za kolečka? Nejaké podlož…
@roman_ z fotky to vypadá spíš jako vyřezané díry do té podlahy, mrkněte vlevo nahoru na ty už usazené skříňky. asi aby zůstala podlaha "plovoucí".
Odpovědět
Článek se načítá

Odpověď na příspěvek od noemi77:

Ahoj, oživuji diskuzi. Koupili jsme voděodolnou c…
@noemi77
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od noemi77:

Ahoj, oživuji diskuzi. Koupili jsme voděodolnou c…
@noemi77 Tak ještĕ jednou😂 Quick-step doporucuje nejakou pásku a tmel.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od noemi77:

Ahoj, oživuji diskuzi. Koupili jsme voděodolnou c…
@noemi77 Tak ještĕ jednou😂 Quick-step doporucuje nejakou pásku a tmel.
Odpovědět
Profilova fotka
Položiť skrinku a obtiahnúť silikónom? Neviem, čo natom vymýšľate. Navyše prečo vôbec vyrezávať kolečká z podlahy preč, mohlo sa to na ňu normálne položiť.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@noemi77 Čo to tam máte za kolečka? Nejaké podlož…
@roman_ Jak píše mxm1919, jsou to kolečka vyříznutá v podlaze. Nicméně to není naše podlaha, je to obrázek doporučeného způsobu dilatece od Cechu podlahářů.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zinzin:

@noemi77 Tak ještĕ jednou😂 Quick-step doporucuje …
@zinzin Jo jo, podobný způsob mi výrobce doporučil kolem lišt, ale jak to aplikovat pod kuchyní, to vůbec nevím...
Odpovědět
Jinak výrobce mi doporučil tu click podlahu nalepit. Našla jsem sice ještě jeden způsob oddilatování kuchyně, ale vzhledem k tomu, že dle instalačního manuálu "nesmějí být dilatační spáry nikdy vyplněny silikonem, ale musí být dokončeny překrytím soklovými lištami, anebo ukončovací či přechodovou kovovou lištou", tak to nic neřeší...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od noemi77:

Jinak výrobce mi doporučil tu click podlahu nalep…
@noemi77 Taky to řeším, vyrezat kolecka nam podlahar taky radil, po diskuzi zde jsme se rozhodli postavit linku primo na vinyl a resim utesneni uz jen kolem zdi. Povedlo se mi splouchnout na podlahu z provizorniho kohoutku, kdyz mi vyskocila hadice natazena oknem ven....takze ta voda v kuchyni me taky trochu strasi, prestoze nasemu SPC vinylu nevadi.Takze nakonec asi zalepim okraje od vinylu na stenu s lehkou vůlí vodonepropustnou paskou. Však za linkou to nebude videt a ja budu v klidu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zinzin:

@noemi77 Taky to řeším, vyrezat kolecka nam podla…
@zinzin Taky máme SPC - o její voděodolnost se nebojím, ale o ten anhydrit pod ní ano. Nicméně neoddilatovat kuchyň je možné jen při nalepení podlahy (jinak přijdeme o záruku).
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od noemi77:

@zinzin Taky máme SPC - o její voděodolnost se ne…
@noemi77 jj, chápu, taky se bojim o anhydrit, ne o podlahu. Já to udelam viz obrazek.Variantu u nožek ja nepotrebuju, ale asi by taky šla. V lepeni už jsem od vzduchotesu skoro "profik", jen ty neustale improvizace pri stavbě uz me unavuji🤣
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od noemi77:

@zinzin Taky máme SPC - o její voděodolnost se ne…
@noemi77 Trochu sa strácam. Aký má mať vlastne význam oddilatovanie kuchynských skriniek?
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od zinzin:

@noemi77 jj, chápu, taky se bojim o anhydrit, ne …
@zinzin Ak sa bojíš o anhydriť, no tak ho celoplošne v kuchyni prejdi tekutou hydroizoláciou a do prechodu podlaha-stena daj originálnu pásku na hydroizoláciu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od josefx:

@zinzin Ak sa bojíš o anhydriť, no tak ho celoplo…
@josefx Nejsem zakladatelka diskuze, jen jsem psala zakladatelce, že chápu obavu. My už máme taky položený vinyl, takže jsem to po obvodu zalepila páskou a už to mám vyřešeno :-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?