Dobrý den, jsme před pokládkou polystyrenu a podlah. topení v podkroví. Skladba bude: (podkladní beton) - krocejovka 60mm- eps 150S 40mm- fólie a podlahove topeni- zalit anhydritem 35mm,resp. 45mm nad trubky.
Ale nejsme si jisti přes které vrstvy ma byt po obvodu dilatační pás. Chtěli bychom přes všechny vyjmenované, ale máme pri obvodových stěnách takový schodek (viz priloha). Možnosti :
1.vytvarovat dilatacni pas do tvaru schodku a prirazit krocejovy polystyren s take vyrezanym schodkem
2. Dat dilatacni pásek jen na schodek a podel spodni poloviny schodku a tím pádem krocejovky nebude dilatace
Dalo by se nevyrezavat do krocejovky slozite vsude schodek dle tvaru ale jen prirazit a na schodku dosypat piskem do výšky krocejoveho pplystyrenu?
Moc děkuji, snad je to aspoň trochu srozumitelné.
Schodek oblozte cely polystyrenem a obvodovou dilataci dejte az na horni vrstvu polystyrenu, folii z dilatace prilepite k folii pod podlahovkou, staci vam obvodovy pasek 10/100 mm, proctete si nekde zasady pripravy podkladu po anhydrit. Nema smysl aby byl mirelon pres celou vysku skladby, od steny musi byt dilatovany anhydrit....
@michael_doo děkuji, věřte ze přečteného toho máme hodně. Původně jsme chtěli jen oddilatovat samotny anhydrit (udelat vanu z folie, ke zdi priplacnout mirelonem a polozit trubky). Pak topenar rikal at koupime mirelon i z folii a spodni cast zasuneme i podel eps, no a nakonec projektant nam ukazoval obrazky ze se to dava pres celou šíří skladby, proto jsme to zmenili.
@michael_doo Tak zkuste vzít EPS a třete s ním třeba o sádrovou omítku, takový zvuk můžete mít při pochozu i na betonové podlaze. Je to ,,plovoucí" systém, takže vše ve vertikální skladbě oddělit.