Podlahové topeni - co jiného než anhydrit?

Profilova fotka
Prosím o radu či vysvětlení..Budeme mít el. podlahové vytápění..zřejmě budeme pokládat vinylovou podlahu (asi lepenou) co jde dát krom anhydritu? Slyšela jsem, že anhydrit vysychá strašně dlouho..je nějaký rychlejší postup? Docela už na bydlení spěcháme..ale zase nechci v domě vlhko a něco pokazit. Díky moc
Odpovědět
Ahoj, máme také podlahové topení ale vodní, Vinyl podlahu lepenou a máme betenovou podlahu. Už jen z důvodu že beton drží teplo delší dobu a má setrvačnost. Po betonu se druhej den dá v klidu chodit. Nám to dělala firma Be-Po a maximální spokojenost, domluva, rychlost. Anhydrit je jen voda ze sádrou, beton je polosuchej a rychle schne.
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenna díky za odpověď a v čem tedy tkví výhoda anhydritu? nebo..spíš..proč tedy jiní volí anhydrit?
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenna a vinylovou podlahu..lepenou v těch dílcích? jakou jste vybrali?
Odpovědět
Profilova fotka
@kacasa myslim ze udela dokonalejsi rovinu a rychleji vede teplo oproti betonu. ale nema takovou akumulaci jako beton. ale ruku do ohne za to nedam :-)
Odpovědět
@kacasa Už jen s toho důvodu že je to stále sádra a máme terén docela vysoko a beton nenasaje vlhkost.. Máme dílce lepené .. zkusím najit fotku
Odpovědět
@zeneva Není pravda s rovinou.. rovinu udělá jak beton tak anhydrid ale jde o to že na oboje musís dát nivelačku na poklad.. Ale hlavně setrvačnost a nenasákovost ..v betonu teplo vydrží podstatně déle než v sádře.
Odpovědět

Odpovědět
A hlavně v koupelně nesmíš mít anhydrit, a z betonem jsme si tam nechali udělat spád na odtokovou mřížku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenna vypada to moc krasne..jake pravidlo je drzet se toho vzoru? od vchodu do domu, nebo v obyvaci mistnosti.. jak to ma byt vodorovne, nebo svisle?
Odpovědět
@kacasa máme to oproti vchodových dveří vodorovně, neni to pravidlo, sám se nás ptal jak to chceme, jde o to jak máte místnosti.
Odpovědět
@kacasa v profilu mám i foto pokojů kde je tmavší podlaha.
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenna diky , podivam se
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@zdenna my tedy máme anhydrit i v koupelnách. jen ty sprchy máme vyspádované betonem
Odpovědět
Profilova fotka
@kacasa podlahu pokládejte podle vlastního pocitu a vkusu. pravidla jsou různá, každý si stejně vybere. my volili tak, aby se opticky rozšiřovaly úzké prostory.
Odpovědět
@zdenna anhydrit je jen voda se sadrou? je tam anhydritove pojivo, voda a písek frakce 0-4mm. To co vy nazýváte beton je naopak cementová mazanina - cement s pískem 0-4mm, plastifikátor a kupa vláken aby to drzelo pohromadě. Pokud jsem správně pochopil, že máte polosuchý potěr přes mixokret. Beton se dá nazývat směs, která obsahuje cemnt, písek a kamenivo alespoň 8mm.
Odpovědět
@zdenna jak tady můžeš psát takové hlouposti?Nejdříve si o anhydritu něco přečti.S tou sádrou jsi mě fakt pobavil :-D Anhydrit díky svým vlastnostem je nejlepší materiál pro skladbu s podlahovým vytápěním. Součinitel tepelné vodivosti anhydritu je λ min. 1,8 W/m.K. Cementové potěry všeobecně mají velké a nerovnoměrné smršťování při zrání. U cementových potěrů platí, čím menší tloušťka tím je deformace větší. Anhydrit je tvarově stabilní a tudíž je smršťování při zrání minimální, skoro žádné. Teplotní roztažnost anhydritu i cementového potěru je stejná. Největší rozdíl smrštění je při zrání. Proto je možné anhydritový samonivelační potěr realizovat v ploše až 600 m2 bez dilatace v ploše. To u cementových potěrů, betonů nelze (musí se dělat smršťovací spáry po 16 m2). Pokud se v objektu často mění vlhkost tak často dochází u cementových potěrů a betonů, bez ohledu na jejich stáří ke kroucení (je to způsobeno aktivací procesů). Proto je vhodné použít anhydrit, zvláště když je v objektu nainstalované podlahové topení. Vysoušení anhydritu je možno provádět dříve než cementové potěry a betony. Anhydrit se vysouší již po 48 hodinách (intenzivním větráním), po 7 dnech se může spustit podlahové topení. Cementové potěry a betony je potřeba držet co nejdéle vlhké. Podlahové topení je možno pustit až po 21 dnech.
Odpovědět
Máme podlahové topení. Máme betonové podlahy. Stejně to má spousta dalších desítek lidí, co znám. Všichni jsme spokojeni. S anhydritem nikoho neznám.
Odpovědět
@zdenna Ty nemáš v koupelně hydroizolaci?
Odpovědět
@zdenna Můžeš mi vysvětlit proč nesmíš mít v koupelnách anhydrit?
Odpovědět
Rozdíl mezi anhydritem a cementovou mazaninou je zásadně v tom, že anhydrit neakumuluje a proto předává teplo v podstatě okamžitě do prostoru, cementová mazanina naopak prvně naakumuluje a teprve pak předává teplo - zase vydrží déle po vypnutí topení udržet pocit tepla, protože pouští to naakumulované. A samozřejmě cementová stěrka lépe odolává vlhkosti než anhydrit - ten ve vlhkém prostředí bez dobré izolace může vypraskat - ale je to opět jen o dodržení postupů, pokud to neošidíte v koupelnách tak není problém jej použít i do sprchy (jen teda nejde udělat spád). Lidé jsou spokojení s obojím, jen tedy u cementové mazaniny většinou lidi ze začátku jsou překvapení, že musí předvídat počasí, protože jim trvá déle vytopit dům (a pokud používáte rozvody podlahovky jako klimatizaci v létě - cirkulujete chladnou vodu, pak samozřejmě i déle chladíte.. Ale se vším se dá naučit a pak není velký rozdíl - jen nevím jak je to u cementové mazaniny a rovinnosti, ale anhidrit dobře udělaný se jen přebrousí a neměla by být potřeba žádná nivelačka.. když jsem viděl cemflow, tak ten byl ale taky krásně rovný.. a pak snad jen v ceně - takže podle toho můžete vybírat, a podle pocitu
Odpovědět
@doog pokud je cementová mazanina strojně hlazená, tak je absolutně rovná a může se na to rovnou pokládat podlahová krytina
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenna ale je to pracnejsi, anhydrit se rozleje. Nivelacku? Z jakeho duvodu?
Odpovědět
Profilova fotka
@zeneva my máme nivelačku na anhydritu. trošku nevím proč v dolním patře, když tam šla dlažba a tudíž by se menší nerovnost řešila vrstvou lepidla. nahoru, kde chceme lepený vinyl tu nivelačku chápu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@blahova_andrea my nemame nikde - ani pod kobercem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
to máte tak perfektně vylito a vybroušeno? nám to bohužel hodně ošidili obojí :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Samonivelační beton Je levnější a pevnější a vodovzdorný. Proto se hodí i do koupelny a garáže.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?