Ahoj, je tu někdo, kdo dával pouze jednu silnější vrstvu podlahového polystyrenu? Všude čtu, že lidé dávají 2-3 vrstvy kvůli tepelným ztrátám, ale např. Isover doporučuje pouze jednu kvůli případným dutinám a následním potížím s rovinností podlahy a s podlahovou krytinou. To mi dává smysl, ale proč to tak v reálu nedělá snad nikdo? 😄
A druhá věc, také dle isoveru stačí eps 100, ale není to málo? Není lepší aspoň 150?
Děkuji moc
@luj89 lepší je použít dvě vrstvy pro přeložení a rozložení těch nerovností co vznikají k vůli natavování izolace. I tak je důležité srovnat ložnou plochu suchým pískem a nebo nejlépe lepidlem. Lepší je použít Stabil 200 než tu obyč 150. EPS 100 vůbec, to je "lepší" fasádní.
@slamer Při jedné vrstvě je dost práce zadlabání všech trubek od voda/topení. Obecně se s tlustými deskami pracuje hůře, zvlášť pokud je máte od výrobec po 1m2 nebo dokonce více.
Dnes bych dal 2x50mm... Tady doma máme 40mm jednu vrstvu a na tom podlahovku, v tom vedou trubky normálně žádné zadlabani ale prostě v těchto místech Eps není.
K tomu všemu máme 70F a drží
@luj89 obvykle se dávají dvě vrstvy, kde druhou vrstvu trochu posunute. Je to z důvodu uzavření svislých spár. Jak zde bylo uvedeno, je velice vhodné srovnat nerovnosti buď podsypem z křemičitého písku nebo lepidlem. Klidně můžete udělat i jednu vrstvu, ale v tom případě bych spoje lepip PUR pěnou. Pro normální prostory plně stačí EPS100. Na izolaci budete dělat desku z betonou nebo anhydridu. Tím se povrh srovná a nerovnosti EPS se samozřejmě neprojeví na finálním povrchu. Z hlediska celkové síly izolace je vhodné použít min 15 cm izolace. Spíše se používa izolace 20cm
@panlorenc
V 90. letech se určitě nedával 2x50mm. My v roce 2009 kdy se dělala podlahovka dávali oněch 4 a někde 5 centimetrů, záleželo podle křivosti betonu a jak to kde vycházelo.
Tady je provedení.
Okolo stěn se dávala jednička, jako dilatace a izolant z boku