Příprava podkladu pro podlahu

Profilova fotka
zdravím, budu dělat podlahu a potřeboval bych poradit s postupem práce. stará podlaha je beton vylity na betonovou dlažbu a místama na klasickou dlažbu, beton půjde pryč (jde to snadno) následně pořádně vyluxovst očistit,a otázka 1 dávat adhezní můstek ? a nebo stačí kvalitní penetrace, popřípadě v jakem pořadí se daji kombinovat tyto dva kroky. následně přidání pěny po stranách (diltacni prostor) a pak vyliti somonivelace (mate nějaký dobrý typ na kvalitní sterku?) smaonivelacni sterka bude tenká max mistama do 15mm a následně položení podlahy. jsou to dvě místnosti jedna se o kuchyň a obývací pokoj s tím ze v kuchiny bude dlažba. v obývacím pokojů bude vinyl se zámkem minimální rozbil asi nestane mezi pokojema výškový rozdíl ale s tím se počítá, přechodová lišta předem díky za rady a pomoc :)
Odpovědět
Profilova fotka
Adézní mústek netreba. Čo je potrebné tak je : - podklad zbaviť úplne všetkých hýbajúcich sa kusov - všetko vydrolené musí ísť preč - poriadne vysať vysavačom - penetráciu neriediť a spraviť kľudne 3 vrstvy, pokaždé natierať iným smerom a nešetriť s ňou (aspoň nie na prvej vrstve, tá musí vyzerať ako keby na to pršalo dva dni) - nivelačku použiť na bázi cementu - značka/typ je skoro jedno, podlahovka tam nebude, že ? Kľudne niečo lacné z nejakého "hausu" (obi, bauhaus, hornbach) - nivelačku miešať podľa návodu a použiť hornú hranicu doporučeného množstva vody Čím lepšie bude spravená penetrácia, tým menej vycucne betón pod nivelačkou vlhkosť, nivelačka tak rýchlo nevyschne a nepopraská. Ak na nejaké plochy podlahy svieti slnko, tak zatmaviť okno. Prvý deň po vyliatí ani nevetrať.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od josefx:

Adézní mústek netreba. Čo je potrebné tak je : -…
@josefx super to jsem přesně potrebival vědet! moc díky :))
Odpovědět
Zdravím, využiji vlákna pro můj dotaz. Máme novostavbu, kde jsou vylité betonové podlahy, aktuálně už vyschlé. Budeme dávat dřevěnou 3vrstvou podlahu a můj dotaz zní. Je potřeba i přesto, že podlahy jsou vylité opravdu dobře a rovinatost je v pořádku, udělat samonivelační stěrku před lepením? Díky
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od lukas97:

@josefx super to jsem přesně potrebival vědet! m…
@lukas97 Já bych nivalčku pod dlažbu nedával, to srovná lepidlo
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?