Vinyl - lepený nebo click u podlahového vytápění?

Zdravím, vybíráme podlahu a máme pořád dilema - zda jít do lepeného vinylu nebo do clicku. V celém domě máme teplovodní podlahové vytápění, takže by byl asi vhodnější lepený, jelikož má tenčí vrstvu, ale na druhou stranu se obáváme, že budeme chodit po tvrdým, jelikož budeme mít betonové podlahy + by se musela udělat stěrka. Máme také jednu stěnu celou prosklenou na jih tak je možné, že se bude časem roztahovat. U clicku se zase obáváme prostupnosti tepla z podlahovky, jelikož ve spodní vrstvě je korek. Jaké máte zkušenosti vy?
Odpovědět
Máme lepený Thermofix 2 mm a TV podlahovku. Chodí se po něm dobře, i když ne, jak po koberci.. Zatím vše ok, rok užívání..
Odpovědět
Click z Fatry s korkem je pro podlahovku naprosto nevhodný. Jsou clicky tl. 4 mm, které by byly mnohem lepší pro přenos tepla.
Odpovědět
Máme půlku domu proskleneho a největší část na západ kdy tedy do obýváku prazi sluníčko dost. Lepeny vinyl drží naprosto v pohodě a tvrdý není vůbec, naopak na chůzi je úplně skvělý.
Odpovědět
jak je uváděno - určitě bych nedával click ve stylu, kdy jd to v postatě lepený vinyl nalepený na čemsi - tak jak máte na fotce. Osobně mám click, ale celovinylový. Jen na schodech mám lepený, tam click nešel dát - a ten rozdíl (v tvrdosti) tam je ....
Odpovědět
Profilova fotka
My budeme dávat taky lepený od Fatry ...
Odpovědět
@mp77 Jak jste s tím klikem spokojen? Pozorujete třeba nějaký pomalejší náběh vytápění v podlaze? Jaký model/výrobce máte?
Odpovědět
@skunkos mám Quickstep, což je spíše dražší výrobce. spokojenost - bydlím zatím jen lehce přes rok, bez jakýchkoliv negativnch připomínek, volil bych to opět. pomalý náběh topení - nemám moc srovnání, resp. mám jen oproti dlažbě, kterou mám jen v sociálkách - ano,, dlažba naběhne rychleji a pocitově je i teplejší. Právě z důvudu toho, že celovinyl není tepelný izolant (a má tl. myslím 4.5 mm), tak jsem ho volil - a nevolil vinyl nalepený na tepelném izolantu (osb, korek navéc celková tloušťka bývá skoro 1 cm) ) ani dřevěnou podlahu. Přijde mi dle selského rozumu a jednoduché fyziky nesmyslné dávat na zdroj tepla něco, co brání jeho prostupi
Odpovědět
@mp77 Samozřejmě, dávat heterogenní tlustou plovoučku je hloupost, už jenom kvůli spojům mezi jednotlivými vrstvami, které ten odpor dost zvedají. Já právě řeším, jestli dát Thermofix (2mm) lepený nebo zkusit nějaký vinyl klikací, do 5mm max, bez podkladové vrstvy, homogenní.
Odpovědět
Děkuju za rady, půjdeme do toho lepeného nebo případně celovinyl pokud chytneme nějakou dobrou cenu.
Odpovědět
@mp77 Ještě se zeptám, pod tím klikem máte co za vrstvu? Přímo beton/anhydrit nebo nějakou podložku? Jak je to s hlukem, tvrdostí došlapu?
Odpovědět
@skunkos anhydrit. Podložka tam je - bez ní mi to firma odmítla instalovat (tak, aby držela veškeré záruky). Hluk mnimální (resp. když cokoliv upadně, tak je to tišší oproti laminátu a hlavně dlažbě, také se zatím ppídem nerozbil žádný mobil ). Je to dáno charakterem - je to pružné.. Dtto tvrdost došlapu. Jak jsem již někde psal - rozdíl click a lepený (mám na schodech) tam je, ale vnímám to, díky možnosti přímého srovnání.
Odpovědět
@mp77 Myslíš, že jako podložku lze použít nějaký mirelon? Když si sečtu cenu podlahy (Krono Xonic - 700 kč) + bych dal nějakou podložku lepší, tak to je třeba 150 za metr na podložce, i víc. Mirelon by byl určitě levnější. Ale třeba právě u té podlahy Krono Xonic píšou, že má podložku integrovanou. https://www.fondo.cz/cz-detail-3379-k...
Odpovědět
Článek se načítá
Pokud je poklad rovný je nesmysl tam cpát další podložku. Obzvláště na podlahové vytápění - další izolant bránící prostupu tepla.
Odpovědět
@skunkos ano, je to "něco jako mirelon", ale přímo id Quckstepu ... reálný rozdíl ani možnost to jím nahradit jsem nezkoumal, jelkož všichni ůpoptaní dodavatelé instalací trvali na tom, že se musí použít jejich systémová podložka .... tak jsem to vzal jako fakt a dál nezkoumal. Kdybych si to instaloval sám,, tak bych určitě hledal alternativu, protože a podložka je opravdu dost drahá
Odpovědět
@l_sekanina Toto samozřejmě beru v úvahu. Bude se stejně s největší pravděpodobností stěrkovat, ale už podkladní anhydrit je docela dost rovný a po prvním přebroušení i hladký.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
@mp77 Zdravím, zeptám se takhle po čase, jste teda s clickem od QS co do prostupu tepla (máte podlahovku předpokládám) a tepelné pohody spokojený? Měnil byste něco? Moc díky za odpověď, jsem právě před nákupem krytiny (4.5 mm click vinyl, bez desky samozřejmě, něco jak máte vy).
Odpovědět
@skunkos ano, podlahovku spokojenost, neměnil bych Neměnil ani za lepený (který mám na schodišti a je po pochoz značně tvrdší), kdy rozdíl 2 mm versus 4,5 mm má pro prostup tepla nepodstatný vliv (vzhledem k tomu, že výrazně větší teplotní setrvačnost má hmota anhydritu)
Odpovědět
@mp77 Díky za info.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
Dobrý den, mám dotaz. Setkal jste se někdo s vodou rsp. vlhkosti pod lepenym vinylem? Jedná se mi jen o místa, kde mám trubky, které vedou k radiátoru, zbytek místnosti v pořádku. Ale jsou rozdílné teploty, tam kde je to v pořádku je cca 18,nad trubkami topení cca 22. Děkuji za odpověď
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?