Vynětí z lesního půdního fondu

Máte prosím někdo zkušenost s vynětím z lesního půdního fondu? Jak dlouho to trvá, co je k tomu potřeba a kolik jste zhruba platili? Potřebovali bychom dům natočit jinak, než je v projektu (na což jsme dostali stavební povolení), nicméně bychom tím zasáhli do ochranného pásma lesa. Abychom neřešili tahanice po úřadech, majitel onoho lesa nám poradil, ať si část odkoupíme, vyjmeme z lesního půdního fondu, v katastru odpadne status "les" a my se následně nebudeme muset ohlížet na ochranné pásmo. Jelikož s tím nemáme žádné zkušenosti a na internetu jsou pouze složité vzorce závislé na x faktorech, zkouším to alespoň tady. Kdo se s tím setkal, mohli byste mi napsat, kolik zhruba Kč očekávat? Jednalo by se maximálně o 110 m2. Moc díky!
Odpovědět
tak moment. Pan majitel vycítil, že tomu moc nerozumíte, tak vás nabádá koupit kus jeho lesa 😬 . To když natočíte dům, který bude svou zastavěnou plochou ležet již v ochranném pásmu NEZNAMENÁ, že musíte odkoupit pozemek PUPFL, ale řeší se to vyjímkou, která je na úřadě obhájena tím, že se nechá zpracovat územní studie, která ověří, že i ty nejvyšší stromy neohrozí pádem váš dům. Jistě odkoupit můžete, ale na 99% se vám nepodaří vyjmutí z PUPFL. Protože ŽP uveden zamítavé stanovisko s tím, že můžete dům umístit na pozemku mimo OP 😄 Doporučuji konzultovat s odborníkem a najít nejsnazší řešení.
Odpovědět
@panlorenc to bych asi netvrdila, snaží se nám pomoct, soused to prý udělal taky tak, jinak by nepostavil 🙂 ono jde totiž o to, že už takhle máme od životního prostředí výjimku z původních 50 metrů ochranného pásma na 25 metrů (4 pozemky, co se u lesa nachází). Když jsme to ještě před projektem na oddělení státní správy lesů řešili, tak nám řekli, že nám výjimku z výjimek dávat nebudou, že máme dodržet 25 metrů. Dům tedy vypadá jinak, než jak jsme chtěli, abychom se do 25 metrů vešli. Jenže nyní náš stavař zjistil, že kvůli špatnému natočení domu (které bylo nutné kvůli pásmu) se nedostane těžkou technikou na pozemek a doporučil nám, abychom zkusili zažádat o změnu umístění stavby (což na 99% na ŽP neprojde kvůli tomu pásmu) a nebo, jak nám radil majitel lesa, odkoupit to jako soused, který tam již několik let bydlí. Jenže já si ani nedokážu představit, kolik peněz na vynětí a všechno kolem (posudek a tak) může stát a nerada bych, abychom pak do toho zahučeli víc, než jsme chtěli 😬 Největší bizár je to, že to pořádně ani není les, je to stráň, stromy (většinou spíš keře) přesahují max 1-2 metry. Nikdo se tam nikdy nebyl fyzicky podívat a akorát kvůli tomu máme problémy.
Odpovědět
OK, to je spousta nových informací. To že tam není ani strom je jedno, prostě je to pozemek určený k funkci města (i do budoucna). Překvapuje mě, že zjišťujete (stavař) NAJEDNOU, že se nedostanete někam těžkou technikou. Co se týče změny vedení pozemku v KN, tak tam musíte pozemek odkoupit, vlastnit, a zažádat o vynětí z lesního fondu a to je otázka těžké úřednické byrokracie nikoliv peněz. Náležitosti žádosti o povolení odnětí jsou stanoveny vyhláškou č. 77/1996 Sb. (§ 1). Pokud nemáte pevné nervy a čas, tak bych zkusil druhou možnost přeprojektovat dům.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?