Dešťová voda svedená do kanalizace

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je velký problém mít napojenou (dočasně) hadici do odpadní kanalizace kudy proudí z retenční nádrže dešťová voda pomocí čerpadla? Máme novostavbu a ještě nemáme dořešený vsak. Prý jezdí autem z VaK a kontrolují to. Někde jsem četla, že mi hrozí pokuta až 200k. Je to možné? Nebude nejdřív upomínka spíš? Předem děkuji za odpověď.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od lucie173:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je velký p…
@lucie173 A je nutnost to tak mít? Nejde voda průběžně odčerpávat na zahradu? Já konkrétně to tak dělám. Trativod sice mám, ale není to při mé ploše střechy výhra.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od lucie173:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je velký p…
@lucie173 Ano, je to poměrně velký problém a opravdu že to hrozí pokuta do výše 200 tis. Kč. Ukládá se v přestupkovém řízení a je velmi nepravděpodobné, že by Vás předem někdo upomínal.
Odpovědět
Dešťová voda se nesmí vypouštět do odpadní kanalizace, pokud je v místě zhotovena dešťová kanaliízace, která je na toto určena, tak tam být napojena může. Jde o to, že splašková kanalizace nemá takovou dimenzi, aby pojmula i dešťové vody. Kvůli neoprávněnému napojování dešťových vod do odpadní - splaškové kanalizace pak nemusí stíhat jednak potrubí jako takové, ale co je problém - dochází k zahlcování kapacit čístíren odpadních vod. Takže ano - VaK mohou kontrolovat potrubí v jejich majetku, pokud mají podezření na vypouštění dešťových vod do kanalizace. Na Váš soukromý pozemek nemusí vůbec vstupovat, protože v ulicích jsou kontrolní šachty a pokud by zjistili že je tam vyšší průtok odpadních vod, tak mohou dohledávat, klidně pomocí potrubních kamer až ke zdroji.
Odpovědět
Profilova fotka
U nás to kontrolují nějakým kouřem. Pak už jen koukaj, komu se kouří ze žlabu :-).
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od pyramis:

U nás to kontrolují nějakým kouřem. Pak už jen ko…
@pyramis a náhodou nevíte jaký pokuty tam plus minus dávají? :)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@lucie173 Ano, je to poměrně velký problém a opr…
@jozkakomosny někde jsem četla že dávají upomínky a musí to do nějaké doby spravit, pokud nespraví, přijde pokuta.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od lucie173:

@jozkakomosny někde jsem četla že dávají upomínky…
@lucie173 Netuším, lidi se tím moc nechlubí 🙂
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od lucie173:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je velký p…
@lucie173 Já to mám např. přímo napsané ve smlouvě s VAK že nesmím pouště vodu do kanalizace. Je tam pokuta 20 tis.
Odpovědět
taky ještě nemáme vsak, protože bagr je ko, za dva dny se teď naplnilo 12 kubíků jak nic, ale pomalu se to vsakuje :-) to kanálu bych to opravdu nepouštěla
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od lucie173:

@jozkakomosny někde jsem četla že dávají upomínky…
@lucie173 To už je o niečo lepšie to pustiť hadicou na chodník alebo cestu ako do kanála. Tá odvodnenie do dažďovej kanalizácie pravdepodobne má. Príliš veľa "čistej" vody v splaškovej kanalizácii robí na čističke dosť veľké problémy. Baktérie pomocou ktorých to čisitia k životu potrebujú splašky, keď im to nariedite dažďovou vodou, efektivita prudko klesá. Nie je ani tak problém v množstve, ale skôr v čistote vody.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od lucie173:

@jozkakomosny někde jsem četla že dávají upomínky…
@lucie173 nemyslím, že VAK bude něco jako tvoje máma, aby ti 10x říkali, nedělej to, nesmíš....ještě jednou....prostě tak to je. U nás je to taky tak, sumu nevím, ale je to vcelku jedno, kolik to je.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?