Elektricke podlahove topeni ,,Fenix,,

Chtel bych se zeptat... mam nainstalovane a zprovoznene el. podlahove kabely od ,,Fenix,, a muj dotaz zni zdali je normalni hlasite spinani v rozvadeci kazdou chvilicku. V noci je to desne. Tak se chci zeptat jestli je to normalni nebo nenormalni. Dekuji
Odpovědět
Bude to dáno asi typem použitých relátek, jestli to nedělá od začátku tak je to asi na výměnu relé.
Odpovědět
Profilova fotka
A to cvakají relé v rozvaděči (v technické/chodbě) nebo v krabičkách s termostatem ? Mimo místnost se to dá odhlučnit, v místnosti se dají vyměnit termostaty za tiché.
Odpovědět
V rozvadeti v technicke mistnosti. Jak se to da odhlucnit?
Odpovědět
@egi18 záleží co máte za typ regulace. U některých lze nahradit relátka polovodičovými spínači.
Odpovědět
Měl jsem to v předchozím domě s regulací od firmy BMR a nebylo slyšet nic. Regulaci dodával Fenix, tak nevím co tam máte, že to hlasitě spíná.....
Odpovědět
termostaty od Fenix jsou opravdu hlučné při spínání a vypínání cvakají
Odpovědět
Termostaty sice spínají trošku hlasitěji, ale není to nic hrozného. Zato spínání (cvakání) relé v rozvaděči je šílené. Nevíte někdo co s tím? Jak rozvaděč odhlučnit, případně vyměnit za tišší relé? Jak jsem se tady dočetl tak řešením je vyměnit veškeré relé (okruhy k jednotlivým termostatům) za regulaci BMR? Lze vůbec dodatečně tuto úpravu realizovat?
Odpovědět
Profilova fotka
Mám také hlučná relé v rozvaděči. Dost dlouho jsem zjišťoval, co praská/cvaká v domě. Pokud jsou otevřené dveře v technické, tak je to slyšet v celém domě (pokud je tam ticho). U mě naštěstí stačí zavřít protihlukové dveře a je to téměř neznatelné. Pro nové projekty doporučuji s tím počítat a rozvaděč umístit někam kde to nebude vadit.
Odpovědět
@radim2015 pokud vím, tak BMR od Fenixu nabízí obě varianty. Buď s relátky nebo polovodičovými spínači
Odpovědět
@zubr487 v termostatu je relátko. Cvaká, ale určitě nic, co by mělo rušit. Z různých důvodů je minimálně vhodnější nespínat tímto relátkem přímo zátěž, ale stykač v rozvaděči. To si umím představit, že může dost rušit, pokud to není za zvukotěsnými dveřmi. Řešením se mohou zdát SSR (polovodičová relé). Ale jednak bývají dost drahá a hlavně já bych se toho dost bál. Za SSR musí být nějaký mechanický rozpínací kontakt, ochranný stykač. U relátka v termostatu, ani u stykače, v této aplikaci, prakticky nehrozí svaření kontaktů. Polovodiče to je jiná. Pokud dojde k průrazu, tak to bude topit až do přehoření kabelu. Nikde žádný havarijní prvek.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 Nevím jak u Fenixu, ale já si termostaty dělám sám s barevným touch displayem a třemi senzory na teplotu a jedním na vlhkost jsou za hubičku. Výhoda u nich je ta, že komunikují na centrálu a ta teprve v rozvaděči spíná klasické relé. Nevýhoda je, že to těžko někdo opraví, ale vzhledem k tomu, že jsem spínání dosud nepoužil to nebude tragédie. @honzik75 mi třeba vadí i cvakání těch nevýkonných relé v termostatu.
Odpovědět
@radim2015 mohu se zeptat z čeho si skládáte ty termostaty ? @honzik75 já ten systém neznám, ale očekával bych, že používají centrální stykač pro spínání HDO a zároveň i s havarijbí funkcí,
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@zubr487 STM 32 je základ, potom už jenom komunikační převodník na RS485 a display. Snímače jsou DS18B20 a DHT22. Největší problém je vhodný kryt.
Odpovědět
@radim2015 hodně vám fandím. Sám na to nemám koule... Stačí nedokonalost v algoritmu, nebo průraz polovodiče a je průser. Problém je v malých místnostech a naddimenzovaných, např. koupelna. K přehřátí dojde během pár hodin. Asi bych klidně nespal. A to by nebyl pro mě problém si udělat inteligentní řízení topení do celého domu, hodně jsem to zvažoval, ale v této fázi, kdy už bydlíme, žádné havarijní prvky nepřidám.
Odpovědět
@radim2015 Desti4ky s STM32F4 včetně grafického displeje jsem taky používal. Pokud mohu poradit, tak se spíše podívejte na destičky s procesory ESP32. Jednak jsou výrazně levnější, existuje kvanta různých klonů od miniaturních samotných procesorů až po destičky s displejem a krabičkou. Jejich součástí je i WiFi rozhraní, takže nemusíte řešit kabely. Kromě toho existuje kvanta příkladů a knihoven pro WiFi komunimace, všemožná čidla včetně DS18B20 a DHT22, dálkovou zprávu pomocí LAN a také není problém přidat ovládání pomocí mobilu nebo udělat napojení na inteligentní domácnost.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 Používám bluepill za 2$. wifi vyloženě nechci, mám natažené dráty. Na centrále mám navíc permanentní paměť na 1 den snímání dat a pamatování konfigurací. Komunikace je po USB na mini PC s internetem. @honzik75 u mě k přehřátí nemůže dojít. V koupelně mám přímotop 300W na 5m2, jinde je to podstatně méně na m2. Ale jak jsem říkal, nepoužívám to, protože není potřeba - teplo se tam nějak udržuje samo, i když by podle výpočtů speciálně v koupelně nemělo. Pro jistotu mám v rozvaděči samostatné ruční spínače všech přímotopů.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Zdravím. Také máme na ovládání el. podl. vytápění termostaty Fenix. Má někdo zkušenost s tím, proč termostaty spínají i když je v místnosti vyšší než nastavená teplota? Je potřeba nějak přenastavit? Např. - v dětském pokoji nastaveno 22, nyní 22,7 a topení sepne, cca po 15 vteřinách zase vypne. Někdy se to opakuje co pár minut. Díky
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?