Elektrokotel

Obracím se na Vás s prosbou. Máme elektrický kotel CosmoTherm E, a u kterého se vyskytl problém s topením. Jde o to, že pokud je kotel standardně nastavený na zimní provoz a termostat na určitou teplotu, tak kotel sice sepne (bliká tam w - ukazatel toho, že topí), ale nenaběhnout kw, tzn., že to vypadá, že kotel topí, ale teplo se do topení nedostane. Někdy se stane, že kw naběhnout, ale po dvou minutách zase spadnou a kotel opět netopí. Kotel byl již restartován a baterie v termostatu vyměněny, ale bohužel to nebylo nic platné. Nevěděl by jste prosím někdo, kde by mohla být chyba?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od karas1:

Obracím se na Vás s prosbou. Máme elektrický kote…
@karas1 já ten kotel neznam, takže nevím, jak se projevují různé chyby. Podle toho, co píšete si myslím, že nefunguje oběh vody. Osobně bych zkontroloval tlak vody v systému. Pokud je OK, tak zda se rozbíhá oběhové čerpadlo. Pokud běží, tak může být ucpaný filtr.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zubr487:

@karas1 já ten kotel neznam, takže nevím, jak se …
@zubr487 Já bych po skončení u hledání okruhu vody hledal nějaké spínací výkonové relé jestli na spirály jde napětí Protože pokud by nešlo čerpadlo tak by musel vypnout termostat jelikož by voda neodtékála. Kdyby zas filtr tak chyba tlaku a porucha... Taktéž ten kotel neznám ale vzhledem k tomu že to má 15 let starý rejnok to bude mít na 99% tento taky
Odpovědět
A já bych doporučil zavolat někoho kdo tomu rozumí a proměři to a řekne co je špatně.
Odpovědět
Nebude to tím, že je přes 30°C? Některé kotle mají více úrovní regulace, například mají vnitřní termostat a ještě venkovní čidlo teploty. Takže i když vám sepne termostat, tak kotel stejně nemusí topit, protože např. teplota vody je nad křivkou ekvitermy. Jinak pokud máte skutečně nějakou poruchu, tak to tady asi nevyřešíte, může to být spousta věcí - čerpadlo, různá čidla, topné těleso, relé, řídící elektronika, upadlý konektor atd.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?