WC 2v1 - splachování dešťovou vodou

Dobrý den, chystáme se dělat rozvody vody po domě. Chceme vést i samotný okruh dešťové vody, kterou chceme využívat na splachování. Máme vybraný záchod Geberit aquaclean Alba, k tomu máme vybraný modul Grohe skrze splachovací tlačítko. Napadá mě otázka, dostanu do modulu dva přívody vody? První Pitná voda na spršku a druhá dešťová voda na splachování? V navodech vždy jeden přívod, kde je maximálně Tkus na rozdvojeni pitné vody. Děkuji za odpověď.
Odpovědět
Dobrý den, to se neřeší v nádržce na vodu, ale zcela samostatným rozvodem, který dle případy (samozřejmě přes vhodné kohouty/zabezpečení, aby se voda nesmíchala) přepnete a jedete na vodu z řádu. To znamená, že jsou dva okruhy, jeden pernamentně s deštovou vodu (záchod, zalévání, kohoutek) a pak pitná voda - všude jinde.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od kazihorka:

Dobrý den, to se neřeší v nádržce na vodu, ale zc…
@kazihorka no jo ale pak je to tak, že ta deštová voda jakoby využívá stejne trubky co pitná voda (za tím T kusem), což asi taky není nejlepší ne? Za mě by také bylo nejlepší pokud by do geberitu šly napojit 2 různé trubky...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od hon13zik:

Dobrý den, chystáme se dělat rozvody vody po do…
@hon13zik no protoze standardne to tak nikdo nedela takze jestli se vam za tlacitko vejdou dva privody nebo ne si bude muset poradit instalater ale vy tam proste musite dostat druhej solo privod vody. Jinak rozvod destove a pitne vody musi byt kompletne oddelen a nesmi byt nikde spojen. A to ani skrze ventil nebo zpetnou klapku.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od hon13zik:

Dobrý den, chystáme se dělat rozvody vody po do…
@hon13zik Toto WC neznám a tak se možná pletu. Vy uvádíte, že plánujete WC se sprškou a k tomu závěsný splachovací modul. Každý z nich má snad vlastní přívod vody. Do splachovače tedy přivedete dešťovku a na sprchu pitnou vodu. Nevím v čem je problém nebo plánujete nějakou jinou sestavu. Jinak já mám normální WC s externí sprchovou hlavicí a skoro si myslím, že je to praktičtější než WC se zabudovanou sprchou.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zubr487:

@hon13zik Toto WC neznám a tak se možná pletu. Vy…
@zubr487 S tou externí hlavicí naprosto souhlasím, taky to mám v plánu udělat takto, podle mě nejlepší řešení.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?