Za jak dlouho ČEZ postaví antoníčka?

Zobraz úvodní příspěvek
Právě se chystáme koupit pozemek a plánujeme stavět... Sloup el. vedení je na vedlejším pozemku. Jak dlouho má ČEZ na to, aby postavil na našem pozemku antoníčka? A kolik se za to platí?
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
Ahoj všichni, oživuji vlákno. Já žádala ještě pozemek nebyl náš - v květnu? Platila jsem v červnu, pozemek zaplacený nakonec června, teprve končí plomba na katastru - zítra. Elektřina taky na dlouho 13 měsíců a teď jsem 17.7. požádala o spojení - soused se v únoru nastěhoval. původní majiteleé zanechali dluhy na elektřině a oni ho nepřipojí, musel si požádat o nové připojení. Takže jsem požádala o spojení jestli je to možné a prý tam byla geodetka z Čezu tento týden - tak nevím, zatím nic nepsali. Mám si už pořídit antoníčka?
Odpovědět
@hankade Ne, jistící skříň dodává firma objednaná distributorem. Až podle toho co osadí si kupte/připojte elektroměrový rozvaděč ze stejné produktové řady, lépe to pak vypadá. I to zapojení el. rozvaděče však má dělat elekrikář, takže kupovat až po domluvě s ním.
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, děkuji. Myslela jsem , že já
Odpovědět
@hankade Pokud si dobře pamatuji, tak skříň jsme kupovali my, máme i pro plyn, ať je to v jedné. Taky ČEZ. Víte už, kdo vám bude připojení realizovat? ČEZ na to má domluvené firmy, těch bych se zeptala, protože cokoli řešit s ČEZem je na dlouhé lokte 😄
Odpovědět
@hankade ještě mě napadlo jestli to není specifikované ve smlouvě o smlouvě budoucí? Zkuste si ji projít.
Odpovědět
Profilova fotka
@hankade Naše zkušenost: leden 2021 podepsaná smlouva s ČEZ, následně (po několika měsících) nás kontaktovala smluvní projektová kancelář ČEZu, kde nám zaslali projekt a následně po našem podpisu a podpisu souseda to šlo na město. Nicméně v tom projektu byla již navržená konkrétní skříň a dle této jsme dokoupili stejnou řadu pro plyn a elektroměr. No a po několika urgencích se nám podařilo, že minulý měsíc domluvená firma od ČEZu dorazila a elektřinu do pojistkové skříně dovedla 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Ahoj všichni, oživuji vlákno. Na projektanta několik stížnsotí pro liknavost, ale nepomohlo. Bylo několik variant - na jedné přes roh nepovolila sousedka, že jí znehodnotí pozemek, druhá už měla s ním mít schůzku. Loni snad únor. Chtěl po mě telefonné číslo a když jsem se ptala za 3 týdny, tak prý ji ještě nevolal. Neměl čas, dělal důležitější věci a já se ptala co je důležitější než rok podaná žádost a on ani nezvedne telefon a nevolá! Nakonec to padlo, protože přišla informace, že chtějí kousek od sloupu stavět 14 baráků a to se lidem kolem nelíbí a prý když to povolí sousedka mě, napojí tam i je, ale není to pravda, protože musí posílit distribuční síť, stávající by to neutáhla, ale sousedka má obavy z reakcí sousedů, tak nepovolila. Už tehdy se mluvilo o vyjímce na sloup, protože z jiného místa to do země sousedi nedovolí kvůli pramenům. Hrozné!!!!! Soused koupil dům vedle, který byl připojený na stejném sloupě odkud mají vést vzduchem elektřinu k nám a dát u nás nový sloup. Jenže předchozímu majiteli vzali pro neplacení hodiny - víc než 5 let, soused se to dozvěděl až po koupi a oni ho odmítli na stávající síť připojit. 15.8. 2023 vyměnili sloup - jeho připojili na konci ledna 2024!!! Projektant i po stížnostech nakonec konečně podal žádost o vyjímku na konci roku a konečně to schválili na konci března - tak tak stihli pokácet strom, místo kterého bude stát sloup. Jiná možnost nebyla. Realizační fima je stejná jako projekční, projektant sliboval, že to zařídí. Stavbyvedoucí, který to bude dělat mi konečně po urgenci a slibů volal a prý 17.7.! My fungujeme - máme FVE, ale protože není v projektu, dům nezkolaudují, pokud uděláme nový projekt, přijdeme o dotaci na FVE. Jsem neskutečně naštvaná, nestihneme kolaudaci podle starého, nemůžeme objednat popelnice, nemůžeme se přihlásit k trvalému bydlišti - ve starém nebydlíme od 9/2023, jde o jiný okres, i když udělíme krok, doslova, z pozemku na vedlejší a jsme v bývalém okrese. Píšu ještě o kolaudaci a problémech v jiním vláknu, ale to je prostě šílené, co si ČEZ dovoluje.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?