Odpověď na příspěvek od raptor18:
Dobrý den, zajímalo by mě, jak se zpravidla řeší… @raptor18 Je to trochu jinak. V zastavěném území (zjednodušeně - území, kde již stojí domy) zřizuje přípojku distributor, a to na své náklady. V zastavitelnm území (zjednodušeně - území, které je územním plánem určeno k zastavění, ale zatím tam domy nejsou) zřizuje přípojku distributor na své náklady jen do délky 50 m. Je-li přípojka delší než 50 metrů, jdou náklady za Vámi. Ale: Pokud zřízení přípojky platíte, jste zároveň jejím vlastníkem! Z toho vyplývají Vaše povinnosti, ale taky Vaše práva. Povinností je, že jako vlastník musíte zajišťovat provoz, opravy a údržbu přípojky. Právem je, že jako vlastník sám rozhodujete, kdo (a zda vůbec) se může na Vaši přípojku připojit. A důležité je nezaměňovat přípojný bod k distribuční soustavě s koncovým místem přípojky (domovní pojistková skříň). Jinými slovy - zřízení přípojky neznamená, jak píšete, "posun přípojného místa".Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:
@raptor18 Je to trochu jinak. V zastavěném území… @jozkakomosny Velice moc děkuji! Tohle zodpovědělo mnoho mých otázek. Měl bych ještě pár otázek: 1.) V budoucnu se jistě zastavitelné území stane zastavěným. V takové situaci je pravděpodobné, že by distributor odkoupil moji síť? To samé platí, kdyby obec zaplatila zasíťování, tak po změně ÚP by distributor síť odkoupil? 2.) Zřízení přípojky do 50 m nikdy neznamená posun přípojného bodu nebo může znamenat posun přípojného místa?Odpověď na příspěvek od raptor18:
@jozkakomosny Velice moc děkuji! Tohle zodpověděl… @raptor18 Ad 1.: Záleží na distributorovi, na jeho praxi. Pokud to chcete vědět, musíte se ho zeptat. Ad 2.: Zřízením přípojky se nic nemění. Přípojný bod/místo je vždy v bodě/místě, kde se přípojka napojuje na vedení distribuční sítě.Odpověď na příspěvek od raptor18:
Díky za odpovědi. Dá se tedy předpokládat, že pok… @raptor18 Ak Vám tam dajú elektromer, tak áno, platí sa za hlavný istič aj keď nie je žiadna spotreba. Do tej doby neplatíte nič.