Architektonická studie RD

Zdravím, momentálně se chystáme stavět RD. Stavět budeme svépomocí, protože partner je stavař. Projektovou dokumentaci nám bude kreslit náš známý - projektant. Aktuálně ale sháníme architekta.. Většina lidí nám sice říká, jak je architekt pro RD zbytečnost, ale já si to nemyslím. Máme sice nějaké představy, jak bychom asi chtěli, aby to vypadalo, ale neumíme to nakreslit, aby to do sebe všechno zapadalo, tak bychom právě rádi někoho, kdo nám naše představy dokáže skloubit s nějakou funkčností, estetikou a jednoduchostí a kdo nám vymyslí, takové ty vychytávky. Potřebovali bychom vlastně tedy architektonickou studii RD - hlavně návrh dispozičního řešení, jak to situovat uvnitř, kam dát schody, atd.. prostě, aby to celkově nějak vypadalo. Můžete mi, prosím, doporučit nějakého šikovného architekta, který ale zároveň nebude stát statisíce? Architekti, které jsem kontaktovala nám řekli cenu 160 tisíc, což mi ale za návrh v podstatě pouze jen dispozičního řešení domu přijde moc. Jsme z Hradce Králové, tak ideálně nějaké okolí... Ale pokud nějaký šikovný architekt bude i z trochu větší dálky, tak nevadí. Díky🙂
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od gabrielaa98:

Zdravím, momentálně se chystáme stavět RD. Stav…
@gabrielaa98 dobrý den, my jsme jednali s 3K Architects s.r.o. Pardubice, ale nakonec jsme využili architekta z Prahy (odkud jsme byli), protože minimálně ze začátku to je hodně o osobních schůzkách, nemám rád online schůzky, takže i v covidu jsme se snažili jednat osobně. Ale pánové z 3K jsou moc příjemní. Cenově to bylo níže než uvádíte, ale to byl rok 2020...
Odpovědět
Profilova fotka
Myslím, že cena, kterou uvádíte je nyní běžná, nezkoušela jste poptávat oba stupně dokumentace, jaký rozdíl by to pak byl? Ta myšlenka, to je to podstatné o co vám jde a za to se prostě platí. Vím, že třeba i prodejci hotových projektů mívali nabídku individuálního návrhu a to vycházelo dráž než typovka a levněji než architekt. Urcite jsem to tenkrát viděla u G-Servisu. Nám dělala studii kamarádka, a za ten skoro půlrok co jsme to řešili vzniklo asi 8 různých studií a ta finální prošla 3 změnami. Takže při dnešních cenách ve stavebnictví mi 160tis přijde ještě dobrý na tu spoustu času co by se vám měl architekt věnovat.
Odpovědět
Byli jsme taktéž u 3K architektů z Pardubic, pánové byli super, jen neměli kapacitu. Nakonec máme studii od Pecka studio v Turnově, mladá architektka Ing. Braunová, vše super, cena více než příjemná a udělala nám 4 varianty dispozic.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od gabrielaa98:

Zdravím, momentálně se chystáme stavět RD. Stav…
@gabrielaa98 Mám skvelú skúsenosť so štúdiom Inardex zo Slovenska. Mali sme len jedno osobné stretnutie, potom začal covid a navyše staviame v Česku, takže ostatné stretnutia boli čisto online. Aj tak vynikajúca komunikácia, čo teraz spätne dosť oceňujem, na projektanta sme také šťastie nemali. Celú dobu s nami komunikoval jeden človek, prípadné dotazy potom konzultoval s kolegami iných odborností. Vždy v piatok poslal návrh a v pondelok sme mali online hovor, tak sme si mali čas cez víkend všetko prejsť. A on potom do piatku vyrobil novú verziu. A tak sa to opakovalo asi 10 krát, kým sme sa dostali do finále. Niekomu stačí menej stretnutí, niekto potrebuje viac, cena je rovnaká a odvíja sa od úžitnej plochy domu. Majú transparentný cenník online, takže hneď budete vedieť, koľko za to zaplatíte. My sme bohužiaľ vychytali cenník tesne po zdražení, platili sme cca 100k v roku 2022.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?