Ahoj lidičky, mám před sebou seznam, co vše máme zahrnuto v ceně projektu, ale jelikož tomu moc nerozumím, tak bych se chtěla zeptat, co tam ještě chybí, co budem muset zařídit sami a na kolik to může cca vyjít? Děkuji moc.
V projektu máme zahrnuto: průvodní zpráva, souhrnná technická zpráva, situační výkresy, architektonicko-stavební řešení, stavebně konstrukční řešení, požárně bezpečnostní řešení, vodovod, kanalizace, ústřední vytápění a chlazení, elektroinstalace, PENB, oplocení. Cena 39000,- bez DPH.
Děkuji za reakce.
Jsem zvědavá na kvalitu takové dokumentace. 39.000,- je dost nízká částka. Obejděte si všechny dotčené orgány, zda nemají k výstavbě na vašem pozemku nějaké požadavky. Ať nejsou komplikace během zhotovení dokumentace. Také si zajistete dozor, ať už to bude sám projektant, nebo někdo nezávislý.
Tak jestli si to dobře pamatuju, tak tam máte vše, co by mělo být. My jsme teda neměli oplocení. A radon se musí nechat udělat, ale teda to my neřešili přes projektanta. Bez projektu se dají asi zařídit jenom vyjádření RWE, Telefonica, protože tam nepotřebují projekt. A možná vyjmutí půdy z pozemkového fondu. Určitě ale až budete mít představu o domečku, jak bude vizuelně vypadat a budete mít nějaký obrázek, obejděte ty dotčené orgány, jestli k tomu nemají připomínky, protože pak se může stát, že už budete mít komplet hotový projekt a oni vám to kvůli něčemu neschválí (nám takhle neschválil původní návrh CHKO). A s tím samozřejmě souvisí i potřeba získat územní plán, abyste zjistili, co vám tam vůbec povolí. Samostatnou kapitolou je pak studna a čistírna, kterou jsme museli mít, ale to u vás nevím, jak to máte. :-)
@mili23 radon bych si také nechala změři, ten není zas tak drahý. mohl by Vás vyjít do 5 tis. My v práci objednáváme radon na velké stavby a cena se tam pohybuje do 8 tis.
uvedená cena za projekt ( to co v něj máte zahrnuto ) je reálná.
náš projekt má části:
A. PRŮVODNÍ ZPRÁVA
B. SOUHRNNÁ TECHNICKÁ ZPRÁVA
C. SITUAČNÍ VÝKRESY
1. situační výkres širších vztahů 1:1000
2. koordinační situace 1:500
3. katastrální zákres 1:1000
D. DOKUMENTACE OBJEKTŮ A TECHNICKÝCH A TECHNOLOGICKÝCH ZAŘÍZENÍ
D.1.1 Architektonicko - stavební řešení
1. technická zpráva
2. výkresová část
1. výkres základů 1:50
2. půdorys 1.NP 1:50
3. půdorys 2.NP 1:50
4. řez 1-1´ 1:50
5. řez A-A´ 1:50
6. výkres stropu 1:50
7. výkres krovu 1:50
8. výkres střechy 1:50
9. pohledy 1:50
D.1.2 Stavebně konstrukční řešení
1. technická zpráva
3. statické posouzení
D.1.3 Požárně bezpečnostní řešení
1. technická zpráva
2. výkresová část
D.1.4 Technika prostředí staveb
1. zařízení pro vytápění staveb
T1. schéma rozvodů – vytápění 1:100
3. zařízení zdravotně technických instalací
K1. schéma rozvodů –kanalizace 1:100
K2. schéma žumpy
V1. schéma rozvodů – voda 1:100
4. zařízení silnoproudé elektrotechniky včetně bleskosvodů
E1. schéma rozvodů – elektroinstalace 1:100
E2. elektroinstalace – hromosvod 1:100
E. DOKLADOVÁ ČÁST
E.1 Závazná stanoviska, stanoviska, rozhodnutí, vyjádření
E.2 Stanoviska vlastníků veřejné dopravní a technické infrastruktury
E.5 Průkaz energetické náročnosti budov podle zákona o hospodaření energií
Za takto zpracovaný projekt jsme zaplatili 55 tis - a projektant vyřizuje i vše potřebné ke stavebnímu povolení - takže nám vyřizoval i sjezd i povolení a vše potřebné ke studni.
@mili23 Určitě, je to jak píšeš stavební úřad a životní prostředí, ale my jsme v CHKO, takže ještě také tam. Dále je potom také potřeba ještě souhlas policie s vjezdem (říká se tomu připojení pozemku ke komunikaci), ale tam už teda nejde o vzhled domu, ale o vjezd. My máme ze tří stran komunikaci, ale tam nám sdělili, že na tu jednu nám to nedovolí, takže i podle toho se dělalo zakreslení situace domu na pozemek. Na základě toho souhlasu policie ti vydá souhlas obec (tam si teda nejsem jistá, jestli nedává i na dům, to se ti doma podívám a ještě večer písnu, co všechno od obce máme). :-) Já to ještě doma celkově projdu a kdybych na něco zapomněla, tak to sem dopíšu. :-)
@mili23 Vyjádření všech dotčených síťařů (Telefonica, RWE, Vodovody a kanalizace, EON nebo ČEZ, jiní síťaři - např. poskytovatelé internetu v dané lokalitě), dále koordinované stanovisko města (podává se na odbor životního prostředí), vyjádření obce, dále zajištění povolení sjezdu na komunikace (zřejmě odbor dopravy, ale to nevim, neřešil jsem), pokud je dům nad 150m2, pak vyjádření hasičů.
@mili23 Nejdříve přece musíte vědět, jestli vám dotčené orgány stavět na pozemku vůbec povolí. Je lepší to vědět dopředu, než za nimi pak přijít s projektem domu a oni jeho stavbu zamítnou.
Jestli teprve začínáte, řekla bych, že spíš začnete stavět na jaře příštího roku. Ono se to nezdá, ale vyjádření může trvat i pěkně dlouho...
@aurinko Tak na stavebním úřadě jsme samozřejmě byli. S projektantem už jsme domluveni a máme načrtnutou konečnou představu, jak by baráček měl vypadat. Příští týden dorazí geodet,... no uvidíme, budem doufat, že se to stihne. Ale je toho hodně.
Teda ještě že jsem si sem na počátku nedala takový dotaz, asi by mě omylo... :)My měli projektanta, který měl připravit podklady projektu k výstavbě, takže jsem se příliš nezajímala zda má všechny náležitosti + jsme nechali změřit radon který musel být součástí žádosti o stavební povolení. Pak to zkouknul stavbyvedoucí jestli projekt obsahuje vše potřebné ke stavbě. Takto jsem z žádostí odnesla na stavební úřad. Cena kompleního projektu byla 44 tis. Kč
@lajlinka78 Tak mě to tak neděsí, jelikož jsem s tím počítala. Dnes se toho dá hodně vyřídit i online. No uvidíme, jak budu mluvit za pár měsíců :-) Můžu se zeptat, jak dlouho vám to trvalo od začátku tvoření projektu ke stavebnímu povolení? Potřebovali bychom letos začít. Díky.
@mili23 To vyjadreni, zda muzete na danem miste stavet, se ale netyka jen stavebniho uradu. Ten je jednim z dotcenych organu. Vyjadruji se hasici, policie, majitele siti, ... Je jich dost.
My třeba museli mít i vyjádření Krajské, resp. Báňského úřadu - jde v oblasti, kde je sice zavřený důl, ale je tam dole jedna nebo dvě průzkumné šachty. Ačkoli je to pár kilometrů, museli se k tomu vyjádřit.
@aurinko Budem stavět na ohlášení, k tomu se prý hasiči nevyjadřují, mělo by to být jednodušší. No uvidíme, musíme vyzjistit ještě hodně informací. Ale snad se s tím popereme.
@mili23 To jsou už drobnosti, dalo se to vyjádřit jen se situačkou a popisem, nepotřebovali jsme hotový projekt. Horší je teď vyřizování prodloužení vodovodu s SmVaKem.... tam to asi bude na dlouhé lokte.
@mili23 Za síťařema nemusíš vždy s projektem. U spousty stačí online zaznačit oblast stavby v mape, popř. přiložit situačku, kde bude zaznačeno umístění domu.
@lajlinka78 mohu se zeptat - cena 44 tis. za projekt - je v tom zahrnuta i statika, energetický štítek a projekt připravený pro odevzdání na stavební úřad pro povolení stavby?