Dispozice domu - oddělení obýváku od kuchyně

Zdravím, jsme momentálně uplně na začátku plánování našeho domu, a momentálně řeším, jak vyřešit dispozičně přízemí, konkrétně obývák, jídelnu a kuchyň. Jelikož nejsem zastáncem jedné velké společné místnosti, chtěla bych to částečně nějak oddělit, ale absolutně si nevím rady jak.. ještě do toho budeme mít v obýváku schody (jednoramenné) tak mě napadlo, zda tu někdo nemá oddělenou kuchyň od obýváku pouze částečně, ne vyloženě jako 2 samostatné místnosti, avšak všechno ve stejné linii orientováno na jih a podělil by se o inspiraci? Původně jsem myslela mít to do "L", ale přijde mi škoda se ochudit o nejhezčí světovou Architekty jsme kontaktovali, ale vzhledem k tomu, že budeme stavět zcela svépomocí, se do toho nikdo z nich nehrne. Díky, G.
Odpovědět
myslím si, že se dá oddělení udělat třeba sklem, které se dá v případě potřeby otevřít (například kyvné dveře, dveře zásuvné do pouzdra...) a nebo naopak uzavřít počítejte ale s tím, že pokud obývák oddělíte, hlavní místností domu bude kuchyně se stolem, tam pak budou návštěvy, děti si tam budou hrát, budou se tam dělat úkoly...a podle toho je potřeba mít tu místnost velikou :)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od gabrielaa98:

Zdravím, jsme momentálně uplně na začátku pláno…
@gabrielaa98 Máme jídelní stůl v obyváku a kuchyň je oddělena dvojkřídlými šoupačkami.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od gabrielaa98:

Zdravím, jsme momentálně uplně na začátku pláno…
@gabrielaa98 Kuchyň máme oddělenou od jídelnoobýváku jen pultem. Úplně to stačí. A s tím velkým prostorem jsme naprosto spokojeni. Bydlíme takto 16 roků a určitě bychom to neměnili. Proč vám vadí ten společný prostor? Já teda nevidím žádnou nevýhodu. Leda že byste nutně potřebovala mít možnost se sama zavřít v kuchyni. 😃
Odpovědět
Profilova fotka
Ono väčšinou stačí, že nie je z gauču vidieť na bordel v kuchyni. To sa dá ľahko schovať ak na ostrov v kuchyni spravíte vyvýšený "bar" a pred to hodíte 2-3 barové stoličky. Prípadne skúste nejakú dizajnovku. Pred ostrov sa dajú dať akustické panely, prípadne obývák od kuchyne so stolom oddeliť obojstrannou krbovou vložkou.
Odpovědět
Zkuste se inspirovat domy treba v cizine. Tam mají kuchyň s jídelnou jako velký prostor a obývák zvlášť spíše jako intimnejsi prostor. Myslím, že je to super řešení. Ale zalezi, jaký máte styl života. My jsme neměli nikdy navstevu v obýváku, vždycky u jídelního stolu, takže pro nás je tento koncept idealni. Chcete mit oddelenou i jidelnu? Taky zalezi na rozpoctu. Vymyslet se toho da spousta. Libi se mi takové rozlozeni. Daly by se tam dát posuvne dveře a co by bylo super, mit naproti lince fr.okna, takze v lete po otevreni by to bylo jako letní kuchyne.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.

Odpověď na příspěvek od gabrielaa98:

Zdravím, jsme momentálně uplně na začátku pláno…
@gabrielaa98 Súhlasím, že kuchyňa do obývačky nepatrí, tiež to máme čiastočne oddelené. Bordel, pachy, hluk spotrebičov nám proste v obývačke vadia. Plus výlez na terasu máme iba z kuchyne, pretože tam chodíme s jedlom a bol by nezmysel tam chodiť cez obývačku. Takto to máme my
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@gabrielaa98 Kuchyň máme oddělenou od jídelnoobý…
@jozkakomosny o možnost zavřít se v kuchyni mi ani tak nejde 😀 jen nemám ráda jednu velkou místnost, kde je všechno, přijdu si pak jak když koukám na televizi v kuchyni 😀 takže máme zatím v plánu obývák samostatně a s nějakým průchodem do kuchyně + jídelny 😀
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od gabrielaa98:

@jozkakomosny o možnost zavřít se v kuchyni mi an…
@gabrielaa98 My máme obývák cca 6x8m a v malém přístavku kde je zeď 2x90 2x45 ° a jedna podélná 3m zeď je jídelna a kuchyně je za nosným sloupem takové Účko. Celkem asi 120m2 to je plocha kuchyně jídelna hala a obývák
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?