Jak dlouho vám trval projekt?

Chtela bych se zeptat , jak dlouho trvalo vasemu projektantovi udelat vam projekt ? Dali jste mu naky termin do kdy to chcete mit ? Dekuju
Odpovědět
Profilova fotka
Myslím, že on dal termín nám :-) cca 3 měsíce? Asi tak nějak... vč. vyjadřovaček.
Odpovědět
My jsme zacatecnici tak se popravde ani v tech nazvech moc nevyznam 😄 Dneska jsme s nim meli schuzku a rekl nam ze nam nacrtne nejakou predstavu a posle jestli nam to bude tak vyhovovat , tak presne nevim kdy to ovekavat . Vyjadrovacky to jsou souhlasy vsech tech uradu ? Tam neni zahrnuto stavebni povoleni ?
Odpovědět
Mne projekt naseho podkrovniho bytu se samostatnym vchodem trval snad rok, protoze jsem mezi tim porodila a kreslila po vecerech, kdy jsem nebyla unavena. Vyjadrovacky byly za dva dny online, zavazne stanovisko hygieny snad za 40 dnu, zavazne stanovisko zivotniho prostredi a uzemniho planovani asi za 20 dni (zadost jsem podavala hned v lednu 2018, ted uz se na UP ceka mnohem dele). Souhlas byl do 30 dnu. Urcite si s projektantem domluvte nekolik prubeznych kontrol (schuzek), protoze on vam sice muze zkreslit vasi predstavu, ale nez to dotahne do finalovych desek v maslickach, mohlo by se tam neco objevit, co by vam nemuselo vyhovovat a zbytecne to bude cele predelavat od zakladu. Nechte si udelat studii i s vybranym typovym nabytkem, aby se vam tam vubec vesel a neprekazel.
Odpovědět
Ve smlouvě máme 90 dní :-) Právě na tom dělá..
Odpovědět
všechny termíny si sjednejte písemně a dejte si tam i sankce, my měli pouze fakturu a realizační projekt trval rok a půl....... kdybychom měli smlouvu tak by to bylo určitě rychleji
Odpovědět
@barusiiik Je otázka jestli projektant na projektu na domeček přistoupí na sankce jelikož do jisté míry nemůže ovlivnit například profesanty, které má jako subdodávku. Pokud na ně přistoupí, tak určitě nepřistoupí na nějaké tisíce za den, dá tam 0,1% z ceny díla za den a to je směšný... Důležitější je mít s projektantem dobře ošetřený rozsah díla, řešení chyb v projektu - tzn záruka za dílo, například geodeti šílí z toho když není projekt vztažen k polohovému a výškovému systému, počet předaných paré, projekt předaný v digitální podobě apod
Odpovědět
A muzu se zeptat proc to trva tak dlouho ? Co vse ten projekt obsahuje ? Jsem myslela ze je to jen nacrt toho domku 😄 Takze dejme tomu 3 mesice projekt + 3 mesice urady ( stavebni povoleni ) = 6 mesicu papiry Jaktote nekdo ma papiry za 3 mesice a uz stavi ? ( omlouvam se pokud se ptam ,,tak blbě,, jsme opravdu zacatecnici 😄😄
Odpovědět
@kenhany 3 mesice urady jsou ta nejvic prizniva varianta. Urady znamena, ze se vam k tomu vyjadri uplne vsechny instituce, kterych se to tyka. 3 mesice papiry... Cemu rikate papiry?
Odpovědět
Profilova fotka
@kenhany projekt má různé stupně (rozsah - co vše obsahuje), záleží na tom, co poptáte a jednotlivé části můžou být v různé kvalitě od minima pro stavební úřad pro dokonalé zadání pro realizační firmu nebo barevné 3D vizualizace. My jsme poptali architektonickou studii (30 dní), všechny stupně projektu včetně výkazu výměr (90 dní) a také vyřízení stavebního povolení (mělo být zhruba za měsíc, ale seklo se to na vodárnách a dostali jsme se na nějakých 90 dní). Zejména první fázi není dobré uspěchat a opravdu dobře promyslet půdorys, materiály, technologie a pamatovat na finanční možnosti, každá stavba se prodraží.
Odpovědět
@antoinet Prosím tě, od koho máte projekt a na kolik vás vyšel? Díky
Odpovědět
Papiry = jsem myslela , to co nedela projektant , higiena , stavebni povoleni , uzemni planovani
Odpovědět
@kenhany Ta vsechna stanoviska, zavazna stanoviska a vyjadreni musite mit idealne pred tim, nez na stavebni urad ponesete zadost o umisteni a povoleni stavby. Proto se to cele zdrzuje. Kdybyste delali i novy sjezd na komunikaci, potrebujete nejprve stanovisko dopravniho inspektoratu (30 dni), potom souhlas vlastnika te komunikace a smlouvu (nemaji lhutu), k tomu vyjadreni sitaru, pote souhlas silnicniho uradu (30 dni) a az pote zadate o souhlas se stavbou rodinneho domu.
Odpovědět
Článek se načítá
Ako vyplýva z príspevkov vyššie, je to od prípadu po prípad. Inak je to v uličnej zástavbe, kde už všetky siete existujú a spôsob napojenia je známy (voda, kanalizácia, plyn, elektro, cestné a pešie napojenie) a inak je to na mieste, kde toto ešte určené nie je a nielen napojenia, ale ani spôsob zastavania nie je stanovený. Rodinné domy sa bežne projektujú vo dvoch stupňoch. V prvom stupni sa vypracuje iba situácia s napojením na siete a s osadením domku t.j. určením vzdialeností od hraníc vlastníctva. Je v záujme stavebníka dať do situácie aj uličný pohľad, z ktorého už je známy tvar a vzhľad domku. S týmto dokumentom treba ísť na Stavebný úrad a ten určí do akej miery je potrebné, vhodné predom získať súhlas od vlastníkov sietí a prípadne stanovisko susedov a či tento stupeň treba urobiť samostatne záväzným t.j. vydať Územné rozhodnutie. Stavebný úrad obyčajne poskytne zoznam účastníkov výstavby v tomto konkrétnom prípade, ktorí sa budú k riešeniu vyjadrovať, alebo ho odsúhlasovať. V tomto štádiu sa musia vyriešiť všetky sporné veci, ktoré by mohli blokovať projektovú prípravu a vydanie stavebného povolenia. Druhým stupňom je vypracovanie projektu pre stavebné konanie a to najlepšie v podrobnosti už realizačného projektu. Kedysi sa to nazývalo Jednostupňovým projektom. V tomto prípade (projekt v podrobnosti realizačného) vydaním Stavebného povolenia sa môže stavať.
Odpovědět
My měli první schůzku s projektantem v červnu, po několika návrzích byla v srpnu vybraná finální verze, v polovině září byly odeslány žádosti o vyjádření a tento týden přišel poslední "papír". Žádost o ohlášení stavby budeme teprve podávat, ale řekla bych, že to šlo docela rychle a bez problémů (nikdo si nevyžádal úpravy projektu)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?