Horká

Půdorys bungalovu - tvar L

Profilova fotka
Dobrý den, co říkáte na tento půdorys (zatím bez oken) domu pro 4-člennou rodinu (2 děti)? Půdorys dále plánujeme řešit s architektem/projektantem. Světové strany jsou uvedené na plánku, vjezd na pozemek je ze západu cca naproti vjezdu do garáže. Dům chceme určitě do tvaru "L" a z uliční (západní strany) nesmí být širší než 17m. Pracovnu máme úmyslně větší, protože já i manžel pracujeme hodně z homeoffice a jako koníček mám šití, které také zabere nějaký prostor. V pracovně navíc bude skládací posilovna a rozkládací gauč pro hosty. Děkuji za jakékoliv postřehy!
Odpovědět
Asi bych se nad tím ještě trochu více zamyslel. Zejména nad praktičností. Nicméně, do dětských pokojích bych šatnu nedával. Každý prostor navíc bude fajn, tak bych rozdělil ty jejich místnosti takovým "zetkem". Za mě je to mrhání místem a stejně se tam ani pořádně neotočí v té šatně a bude je to akorát štvát. Jinak, na můj vkus strašně hodně chodeb. 21m2 je dost. A jako asi největší problém vidím to, že abyste se dostali s nákupem do kuchyně z garáže nebo vchodu, je to sakra komplikované a daleko. A chybí samostatné WC. To by mělo si myslím, být základem moderní domácnosti. Není moc příjemné se jít koupat nebo si čistit zuby tam, kde někdo před chvílí seděl na trůnu :-) Mi se to celé zdá takové trochu divné 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Mně se to celkem líbí a zas si myslím že ta šatna je supr využití prostoru. Dítka pak mají volný pokojíček na hraní a nestraší jim tam skříně :-) Každopádně s tím wc souhlasím, to bych dal odděleně alespoň tedy v jedné koupelně.
Odpovědět
Nějak se v tom snažím orientovat, ale dobře vidím že hned jak vejdete jsou po stranách pokoje? Nevidím žádnou předsíň jen prostě chodba. Tyhle věci bych tam nějak poměnil a pak ještě to spojené wc s koupelnou.
Odpovědět
Také si myslím, že šatník není úplně dobré řešení do dětského pokoje, můj názor, zabere jim to prostor, který lze jednoznačně využít jinak, lépe.
Odpovědět
Chtělo by to vanu. I když se převážně sprchujete, tak vana v baráku se hodí, obzvlášť jestli neplánujete výlevku, kterou v plánku nevidím. Chodba je ale šíleně dlouhá. Při ceně 50 tisíc za m2 je to milion jenom za chodbu a to by mě hodně bolelo. Není ideální aby první věc co uvidíte po otevření koupelny bylo wc. Nevím, jestli něco víte o feng shui, ale prakticky jediné pravidlo co se týče wc je aby nebylo tak vidět, pokud je to možné. Můžete wc prohodit s umyvadlem. TM je hezky velká, to je naopak super a velkou pracovnu naprosto chápu. Když pracují doma oba a ještě má místnost suplovat posilovnu, tak jsou metry opravdu potřeba.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od pokvan:

Nějak se v tom snažím orientovat, ale dobře vidím…
@pokvan Dobrý den, vchází se ze severní části, hned za gáráží a technickou místností je zádveří, takže pokoje budou od vchodu oddělené. Koupelny a WC ještě promyslíme.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od kiviky:

Chtělo by to vanu. I když se převážně sprchujete,…
@kiviky Dobrý den, děkuji. Vanu určitě nechceme. Máme ji na bytě roky a stejně se v ní jen sprchujeme, takže by jen chytala prach. Ty chodby zabírají dost místa, ale bohužel nevím, jak to vymyslet lépe, když chceme "L", oddělenou klidovou a provozní část apod.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od faro202:

Také si myslím, že šatník není úplně dobré řešení…
@faro202 Šatny chceme určitě, jsou praktické, protože lze pak není stěna zabraná skříní a lze ji využít na poličky, rohový stůl apod. Navíc v době dostavby domu bude mladšímu dítěji cca 9 let, takže prostoru na hraní už moc potřeba nebude. Spíš bude potřeba velký stůl na počítač ;)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od dapele:

Dobrý den, co říkáte na tento půdorys (zatím bez…
@dapele možná bych prohodila ložnici s dětským polojem vedle kuchyně. 🤔 Prvně aby případný hluk či světlo z terasy nerušilo. Pokud by z ložnice byl dětský pokoj, pak by se šatna mohla zmenšit a prostor využít i na to samostatné WC. A šatna pro druhý pokojíček by mohla vzniknout zkrácením chodby. Vedle kuchyně ložnice a z původních šatniček pro děti jedna pro vás...?🤔 Snad jsem napsala srozumitelně. 🙈 Do té kuchyně mi připadá také celkem daleko, ale tam mě toho moc nenapadlo. Snad jen že prostor kuchyně jako takové na mě oůsobí stísněně.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?