Řadový dům - studie

Zdravím vás stavaři a stavařky, plánujeme stavět rodinný dům a sbíráme inspirace a rady pro tvorbu studie. Dům má svoje specifika. Je to dům v řadové zástavbě. Pozemek je sám o sobě dost široký (21 m), což nám dává hodně prostoru, směrem do dvora nejsme nijak zvlášť omezeni. Tím, že se jedná o dům v řadové zástavbě, není úplně možné se inspirovat z typových domů v katalozích. Dům chceme ve tvaru L. Z východní a západní strany budeme nalepení na sousedy, stejně tak dvůr je z obou stran oblokepný vysokými zdmi. Skladbu pokojů máme cca dle nákresu níže, který jsem si tvořili sami. Jedná se o první návrh, nehejtujte prosím. Vím, že tam bude hodně věcí špatně a nejlepší by bylo jít rovnou za architektem, který by mi studii udělal rovnou dle požadavků. Přesto si chceme napřed zkusit vytvořit studii sami, v případě, že to nebude ono, oslovili by jsme s tím architekta. Chtěl jsem vás proto požádat. Neřešili jste prosím něco podobného jako my, nemůžete se podělit s radami, zkušenostmi, popř. ukázat váš projekt nebo studii, abychom se mohli inspirovat a věděli, čemu se třeba vyvarovat? Předem díky za vaše tipy. Mějte se! Michal
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od michal_33:

Zdravím vás stavaři a stavařky, plánujeme stavět…
@michal_33 Riešili sme si to sami a nakoniec sme aj tak skončili u architekta. A spätne to hodnotím ako najlepšie utratené prachy na celej stavbe.
Odpovědět
Profilova fotka
Nakoľko mám na krku aktuálne stavbu radového pasívneho poschodového domu, tak pridám svoj kúsok... Nejaké základné pravidlá pri navrhovaní domu: - neumiestňovať pokoje vedľa hlučných miestností (kúpelka, wc, TM, prádelna, ...), využiť akustické materiály, oddeliť extra prechod pokoj-hlučná miestnosť napríklad vstavanou skriňou - druhý záchod separé - technická blízko kuchyne a kúpelní (ideálne v "strede domu") - kuchyňo-obývačku oddeliť od chodby extra dverami - všade dokresliť reálny nábytok - pridať 13 šár cihel až potom veniec (extra vzdušné miestnosti) - na JZ, J a JV myslieť na externé žalúzie (ochrana proti prehrievaniu, extra prekážka pre zlodeja, mierna hluková ochrana) - nezabudnúť na rekuperáciu - technickú plánovať 2x väčšiu ako si myslíte, že bude treba - veľké (široké) okná všade (3/5 šírky celej steny) - nezabudnúť zatepliť stenu od garáže Prakticky: - kuchyňu umiestniť smerom do ulice, obývačku do záhrady - prehodiť pracovňu a technickú - spojiť technickú a prádelnu - kúpelňu do dvora vymeniť s jedným detským pokojom (jeden bude teplejší, jeden studenší - deti si vyberú, komu čo vyhovuje) Samozrejme je toho oveľa viac, toto sú veci, čo ma narýchlo napadli. Celkovo by som išiel radšej do poschodového domu - dennú časť dole, tú nočnú hore. Lepšie sa to rozvrhuje. Jeden pokoj nechať na starobu dole.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?