Rozšířené základy i deska

Zdravím stavitelé, Potřeboval bych poradit jak nejlépe vyřešit můj problém. Projektant navrhl rozšířené základové pasy i desku. Přikládám řez, kde je to krásně vidět. Zaznačil jsem detail mezi deskou a zdivem - takovej trojúhelníček - to je hydroizolace nebo jak to chápat? Na webu jsem našel, že základy můžou být jednostranně rozšířene nebo se prostě deska zmenší na rozměr domu a je zároveň se zdivem viz další foto. Pasy budu bednit nad terén a otázka zní jak případně nejjednodušeji vybednit tu desku, pokud by to bylo jako na druhém obrázku. Napadl mě např. podlah. polystyren nalepeny na bednici desku v požadované šířce, nechám si ale rád poradit. Díky
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od raduzzz:

Zdravím stavitelé, Potřeboval bych poradit jak ne…
@raduzzz Záleží, či je pre Vás dôležité, aby to bolo fakt presne so stenami, alebo nejaké odchýlky nevadia. Ja som takto šaloval dosku v pivnici, proste som vzal prkno a nakotvil ho do pásu takým tým oceľovým uholníkom. Stačil jeden na cca 1,5 m a nič sa nikam nepohlo. Ak sú pásy rovné, môžete mať prkna presne na výšku dosky, ja som mal pásy krivé, tak som mal prkna širšie a sprejom som si označil kam až pôjde betón. Druhá varianta, jednoduchšia, je urobiť dosku proste o ten kus väčšiu. Betónu tam zas o toľko viac nepadne. Tak som to mal v 1. NP, steny sklepa boli širšie o cca 10 cm a vo výsledku to bola výhoda, mám predsadené okná a portál a dvere sedia pekne na betóne (a na purenitovom podkladnom profile).
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?