Sklon střechy 10°

Ahoj, Máme hotový návrh projektu - dům do L, chtěli jsme valbovou střechu (bungalovitou), ale na stavebním úřadě nám tuto střechu nechtějí povolit, jediné, co by nám povolili je níže v obrázku - rovná bungalovitá nebo (sedlová - ta v tomto případě nelze), ale sklon střechy je 10°, což nám přijde málo. Co si o střeše myslíte, případně máte někdo takový sklon či nějaké tipy proč ANO či NE a zda do toho jít?
Odpovědět
To co máte na obrázku je střecha pultová, defacto dvě proti sobě. Když jsme vybírali dům, který jsme chtěli stavět, měli jsme vybraný dvojdům - přízemní bungalov, jako by dva vedle sebe, něco dost podobného viz ten Váš plánek ( střechy proti sobě, ještě délkově jakoby uskočené ). Vzhledově je to hezké, moderní. Sklon střechy 10° není málo. Nám se bohužel ten dvojdům ve tvaru přízemního bungalovu nevešel rozměrově na pozemek a museli jsme jít do patrového dvojdomu se sedlovou střechou - sklon máme v projektu 5°. Lepší než se na tvar domu dívat jen na obrázku, je lepší najít si někde nějakou podobnou novostavbu a vidět to v originále. Tyhle domy vypadají fakt pěkně, obvzlášť když je vhodně zvolena i barevná kombinace fasády.
Odpovědět
Profilova fotka
Ano, tohle máte pultové střechy. Vypadá to moc pěkně. Máme také pultovou střechu, sklon 7°, takže 10°mi málo nepřijde ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Taky máme pultovou střechu sklon 7°, nechtěli jsme půdní prostor, máme dostatek prostoru v ploše domu.
Odpovědět
Ahoj, moc pěkná vizualizace domu a celkově tento typ s pultovými střechami je moc zajímavá. Mohu se zeptat, jak v takovém případě (2 pultové střechy proti sobě) řešíte kotvení vaznic, které jsou pod sebou? Nebo jaké by bylo nejvhodnější řešení? Díky za odpověď.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, máme 2 pultové střechy proti sobě, sklon 12 stupňů a 15 stupňů. Koukám, že to v albu není moc vidět, mohu přidat nějakou fotografii. Je otázkou úhlu pohledu, jestli je to málo. Z estetického hlediska to málo není, z praktického hlediska máš omezený výběr střešní krytiny a pokud nemáš vybranou plechovou střechu, tak můžeš použít prakticky jenom Bramac max 7 stupňů, která je cenově jinde, než jiné střechy. Aby bylo možné si vybírat, musel by být sklon nejméně 20 stupňů. Je téměř jedno, co k tomu řekne projektant nebo prospekt výrobce, toto je názor střechaře. Jinak dům vypadá moc hezky.
Odpovědět
@qeszi Máte také takto rozdělenou, tedy na Lkovém půdorysu? Máte půdu?
Odpovědět
@adas91 děkuji, nám právě tahle vizualizace oku úplně nelahodí, ale nebudeme mít asi jinou možnost, jedině úplně změnit půdorys domu a jít do obdélníkového půdorysu a sedlové střechy, což jsme moc nechtěli. Kotvení zatím neřešíme, toto je teprve návrh, který řešíme s projektantem a se stavebním úřadem.
Odpovědět
@esmeralda2 přesně jak píšeš, projektant nám poslal tento typ střechy https://www.bramac.cz/produkty/betono..., který je na střechu možný umístit, takže také moc možností není....cenově jinde, myslíš dražší?
Odpovědět
@misa0101... mame pultovku 7° tenkrat byla v projektu krytina Bramak urcena na 7° nicmene pred realizaci nam firma rekla, ze jak to tak byva "papir snese vsechno" a strechu na tento sklon z Bramaku nedoporucuji, jelikoz nam nezaruci, ze tam nebude zatekat,kdyz bude treba silny bocni vitr. Nakonec jsme dali falcovany hlinikovy plech Prefa... vicemene TOP v plechovych strechach👍
Odpovědět
Profilova fotka
@misa0101 ano, je dražší @markarnatnel máme stejnou zkušenost. O falcovaném plechu jsme také uvažovali, akorát rozhodlo to, že na prefu jsme měli špatné reference a lindab i ruuki byli s cenami také výš, než bychom chtěli dát za to, co by v našem případě byla jenom "náhrada" střechy. Kromě toho jsme chtěli naši konstrukci zatížit
Odpovědět
Profilova fotka
@misa0101 Máme dům ve tvaru L, respektive T, ale střechu máme jinak rozvrženou... Jinak máme plechovou střechu, zvolili jsme Ruukki a jsme moc spokojeni ;-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?