Jak jste zabezpečili dům před vlhkostí?

Profilova fotka
Ahojky, máme problém. Obýváme starý dům po babičce, v blízké budoucnosti se chystáme na kompletní rekonstrukci. Poradíte někdo, jak jste zabezpečili dům před vlhkostí? Máme doma na zdech často plísně a místami odspodu velké vlhké fleky :( Bohužel bydlíme kousek pod úrovní rybníku za barákem. Nevíme ani, koho oslovit, kdo by nám odborně poradil, jak postupovat. Díky za každou radu ;)
Odpovědět
@novynka Steny treba podrezať, okolo urobiť drenáž, vlhkosť odviesť spadom preč. Pôvodné podlahy vyhodiť, dať tepelnú izoláciu 20 cm, nový betón a hydroizoláciu. Treba začať odspodu, aby v lete steny vyschli, dom treba intenzívne vetrať. Dom zatepliť: steny 25 cm EPS, strop 40 cm vlny, okná s trojsklom, osadiť jednoduché rekuperačné vetranie. Topení - podľa dostupných zdrojov. Ale ak je v pláne krb či kamna, tak postačí to. Plus zopár přímotopov.
Odpovědět
@novynka http://www.modrastrecha.sk/forum/obvo... mnohé z toho sa dá použiť aj pri rekonštrukcii
Odpovědět
tou drenáží bych si nebyl tak jistej, pokud je vysoká hladina spodní vody. dodatečné vložení hydroizolace se dá několika způsoby - 1. svépomocí podbouráním 2. svépomocí podříznutím pilou - tohle moc nepůjde v případě kamenného nebo smíšeného zdiva 3. firmou - ať už vrážení nerezových plechů - zde je opět potřeba průběžná spára, pokud je zdivo smíšené a průběžná spára není, pak zbývá podřezání diamantovým lanem, jako jsme to měli my - cena cca 3500 za metr čtvereční zdiva. http://www.youtube.com/watch?v=cEjDOm... 4. firmou - chemická injektáž - do toho bych osobně nešel :) Doporučuju od Michaela Balíka koupit nebo půjčit knihy o vysušování zdiva, kde popisuje různé technologie. zapomeňte na vysušení zdiva přes léto - zdivo 50cm cihelné dle tabulek vysychá dva roky. navíc v létě není moc jak vlhkost vyvětrat, protože si dovnitř pouštíte teplý vzduch obsahující taktéž vzdušnou vlhkost. začít byste měli tím, že okopete postižené omítky 1 metr nad viditelnou hranici zamokření. pokud chybí i izolace podlah, pak vykopat podlahy a zvolit buď systém odvětrávaných podlah, nebo podkladní beton, izolace proti vlhkosti napojená na izolaci zdí, pak tepelná izolace a vrchní vrstva. my máme druhou možnost, i když mít čas a peníze, líbil by se mi ten systém odvětrávaných podlah, nebo původní prkenné podlahy. dobře udělané zateplení domu není levná záležitost, takže např. my náš starý dům nezateplujeme, stejně tak okna jsme si nechali původní špaletová. jestli v domě budete bydlet počas rekonstrukce, tak nezávidím :)
Odpovědět
nechal jsem si část udelat firmou metodou zarážení nerezových plechů a část jsem podezdíval ručně. Vše má svoje pro a proti, metod záražení je rychlá a pokud to dovoluje dispozice objektu lze v něm bydlet a po zaražení plechů takto opravovat barák postupně během bydlení - ale tado metoda je drahá. Metoda ruční spočívá ve vytvoření otvoru ve zdi vložení nové lepenky, vyzdění a přesunutí se kousek dál - výhodou této metody je šetrnost k objektu nevýhoda je však velká pracnost i během této metody lze objekt pokud to dovoluje dispozice obývat. Viz moje fotoalbum.
Odpovědět
Profilova fotka
odkopat barak udelat hydroizolaci natahnout nopovou folii,popripade zateplit zaklady a sokl,hodne vetrat a topit ,provest sanacni omitky
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
my jsme si nechali od firmy komplet udělat nějaké to vstřikování do zdi (nevím přesně, jak se to jmenuje, zajišťovala to babička), museli to do půl metru obouchat omítku, záruka byla 10 let. Do té doby bylo vše OK. Stálo to hrůzu peněz a teď je to 11 let a už to začíná mokřat :((((
Odpovědět
RD jsme nechali podřezat, jsou tam výše zmiňované nerez plechy a dali jsme rekuperaci. RD je dům z roku 1927 - má ještě obvodové zdivo ve složení - cihla - vzduchová kapsa a cihla. (na toto jsme přišli právě při tom podřezávání)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?