Je potřeba stavební povolení? Projekt?

Dobrý den, budeme dělat rekonstrukci staršího domu. Většinou jen udržovací práce. Ale bude tam i nějaká změna dispozice - zazdění dveří, probourání v jiném místě. Zásah pouze do nenosné příčky. Dále přidělání nové koupelny, která se vymezí nenosnou příčkou z jednoho pokoje. Stoupačka se vybourá skrze strop mimo nosné prvky. Otázka zní, potřebujeme na to nějaké povolení od stavebního úřadu? Je k tomu nutný odborně zpracovaný projekt? Děkuji
Odpovědět
No me by v dome pri jakychkoliv interierovych upravach nenapadlo resit projekt a nedejboze si otravovat zivot nejakym ...... Stavebnim uradem, takze asi tak, krome vas a vasich blizkych stejne nikdo nebude vedet co tam delate a zvedavcum muzete naservirovat co uznate za vhodne a co je v ramci zakonnych mezi. 😁👍
Odpovědět
Budete bourat do stropu díru?
Odpovědět
@kopca89 Děkuji za názor @puhelin Ano, malou díru na odpadní trubku s průměrem 110 cm. Vyhneme se nosným trámům.
Odpovědět
@m_i_r_e_k Chápu. No, strop je taky součástí nosného systému. Něco o těch úpravách ve stanovách nemáte? Tyhle konstrukce, společné pro více bytů, tam bývají popsané. Za sebe bych nikdy v bytě nedělala úpravy bez statika. Dokonce teda znám úřad, kde na ohlášku dělávali i změnu dispozice v bytě (kdo měl hypo a potřeboval papír od úřadu).
Odpovědět
@puhelin je to rodinný dům. Asi jsem měl zmínit, že si na rekonstrukci budeme brát hypotéku, takže je dost možné, že bude banka chtít nějaký papír.
Odpovědět
Profilova fotka
@m_i_r_e_k my jsme dělali rozsáhlou rekonstrukci starého domu a projekt byl pro SÚ nutný jen pro přístavbu garáže .. což byla v porovnání s celou stav. akcí "maličkost". Ale byla to nová stavba a byl nutný souhlas sousedů, protože pozemky sousedí atd. Na reko jako takovou projekt nutný nebyl (ač jsme aktivně měli i jednoduchý projekt na výměnu oken - nějaká jsme upravovali, nějaká zazdili) - ale vedoucí stav.úřadu to nechtěla ani vidět, když prý zásadně neměníme vzhled domu - zejména směrem do ulice. Každopádně pro banku byl nutný rozpočet rekonstrukce, který pak odhadce v průběhu akce kontroloval - kolik je proinvestováno a nakonec se dělal ještě závěrečný odhad.
Odpovědět
@dita_a_ivan Děkuji
Odpovědět
@m_i_r_e_k švagrová teď rekonstruovala taky rodinný dům, také změny dispozic (dveří) a přidělání koupelny navíc, na úřad ji stačilo jen dát ohlášku myslím, ale říkala, že kdyby chtěli měnit schodiště museli by mít i projekt a schválení. Jinak taky celá nová elektřina, rozvody vody a odpadu + nové pro přidanou koupelnu (taky "malá" díra do nižšího patra). Pro hypotéku, ale měli zpracovaný projekt, ale nevím, zda je to nutností - projekt byl svatební dar.
Odpovědět
@artep1987 To asi nebyla ohlaska, i pro ni musi byt projekt, vyjadreni a tak.
Odpovědět
@m_i_r_e_k Jak tu casto pisete, ze rekonstruujete byty k pronajmu, tak jsem si myslela, ze je i tohle v bytovce. Omlouvam se. Alespon statika bych ale prizvala, lidova stavitelska tvorivost predchozich majitelu dokaze nemile prekvapit.
Odpovědět
@puhelin Když to nebyla ohláška, co to mohlo být podle Vašeho názoru? Děkuji Se statikem možná konzultovat budeme, nicméně otevřít strop, najít trám a projít kolem něj, to není technicky žádný problém. Statik stejně nic neřekne dokuď neuvidí ten strop otevřený 🙂
Odpovědět
@m_i_r_e_k Nekdy urad vydava jednoduche sdeleni/vyjadreni, ze ke stavbe podle stavebniho zakona neni nic potreba. Ohlaska a stavebni povoleni je z hlediska mnozstvi dokumentu to same. Stavebni povoleni ma dokonce o papir mene (nepotrebujete pisemne souhlasy sousedu).
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?