Podlahové topení - za jak dlouho vyschne beton?

Zdravím, kdo máte zkušenost - za jak dlouho vám beton na podlahovém topení vyschnul tak, že jste mohli položit dlažbu? (nebo jinou krytinu) Jsme teď v rozhodování, jestli do podlahovky jít nebo nechat radiátory.
Odpovědět
Profilova fotka
U nás to bylo cca 2,5 měsíce(říjen-půlka prosince).Šlo o dvě patra,celkem 170m2, litý cementový potěr,lepený vinyl, vodní podlahové topení.Hodně se větralo a používal jsem starou mobilní klimitizaci s funkcí odvlhčování. Nebyla to klasická suchá betonová mazanina.
Odpovědět
Pozor hlavně v podlaze min. 1 měsíc netopit. Po měsíci začít na min. teplotě třeba 20st.a po 3 dnech o jeden stupeň zvyšovat, hrozí prohnutí desky.
Odpovědět
@oskar83 My bychom delali PT jen v prizemi (cca 120 m2) a v patre (taky 120 m2) bychom nechali radiatory. Mame moznost bydletv patre, ale nedokazu si predstavit, jak bychom pres to prizemi chodili, kdyby tam X mesicu tvrdul beton. Tak jsme na vazkach.
Odpovědět
U nás to trvalo měsíc. Zkuste to nějak vymyslet, měsíc uteče jak voda. A mít kvůli tomu pak v novém domě do konce života radiatory...
Odpovědět
30 let jsem bydlel v baráku s radiátory a teď bydlím v novostavbě s podlahovkou. Závěr: radiátory jsou v dnešní době v novostavbě naprostý nesmysl.
Odpovědět
@l_sekanina Nejde o novostavbu, kupujeme cca 40 let stary dum.
Odpovědět
Profilova fotka
Starý dům, PT v přízemí/ anhydrid/dlažba. V půlce prosince to vylívali a v cca dubnu se dělaly dlažby. Reálně vyschlé to bylo dřív, ale 3 měsíce je nutno počítat.
Odpovědět
@myskamisicka Betonova mazanina je pochozi opatrne druhej den, po 10 dnech cca 70% tvrdosti, zraje 28 dni. Pak začít vysoušet
Odpovědět
Do podlahovky doporučuji anhydrit a ne beton. Je to určitě lepší pro podlahové topení. Na webu dohledas mraky odkazů
Odpovědět
@dita_a_ivan Toho se prave bojime, protoze momentalne resime vsechno kolem hypo, a kdyz to pujde dobre, v listopadu dostaneme klice a behem prosince bychom nechali vylit podlahu. Takze by to schlo pres zimu a mame strach, abychom necekali pomalu do leta. 🙈
Odpovědět
@milotaz Pri povodnich v roce 2002 se tam dostalo trochu vody, tak mame strach, kdyby nedejboze voda zase nekdy prisla, aby to ten anhydrit dal. Pry se uplne nesnese s vodou.
Odpovědět
Profilova fotka
@myskamisicka no, to je prostě dané, to se urychlit nedá.. zejména pokud vám to vychází taky přes zimu.. tehdy jsem do domu jezdila několikrát denně větrat, třeba na parapetech vyloženě stála voda. Uvnitř bylo totální vlhko a zima jako v morně, tak jsem se - v prosinci - chodívala ohřát ven 😄 A omlouvám se za chybu - správně je samozřejmě anhydrit..😬
Odpovědět
Článek se načítá
@myskamisicka pokud tam můžete nějak topit, tak podlaha schne rychleji v zimě protože venku je nižší vlhkost
Odpovědět
Pokud si to z vejsky pamatuju spravne, tak idealne vyvetrat -> zatopit (Teplý vzduch má větší kapacitu pojmout vodu ve formě páry) -> opet vyvetrat a opakovat..
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?