Vinyl na starou dlažbu s teplovodním podlahovým topením nebo raději vysekat?

Dobrý den, v celém domě je teplovodní podlahové vytápění a na něm dlažba. Jaký doporučujete nejlepší postup, když bych chtěla položit vinylovou podlahu? Jak jste postupovali? Jde mi o úniky tepla při pokládce na dlažbu (případně další úpravy jako seříznutí dveří atp.) v porovnání s vysekáním původní staré dlažby (zda je to technicky možné a případně mě to finančně nevycucá - vše by musel udělat řemeslník/firma - jde o 160m2...). Jaké je nejlepší řešení? Moc děkuji za jakékoliv rady, zkušenosti, vlastní příběh... (Nevím, zda se to zde může, jsem zde nová - případně uvítám doporučení či kontakty na šikovné řemeslníky v okolí Hradce Králové, ať už na vysekání či položení nové podlahy, moc děkuji!)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od n1983:

Dobrý den, v celém domě je teplovodní podlahové v…
@n1983 Jak keramická dlažba tak i vynil (thermofix) mají nejnižší tepelný odpor, tak bych se toho nebál.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od n1983:

Dobrý den, v celém domě je teplovodní podlahové v…
@n1983 Ak je dlažba v poriadku a nie sú nikde uvoľnené alebo duté dlaždice, tak by som povrch zrovnal tenkou nivelačnou stierkou a na to položil vinyl s vhodnou podložkou. A dvere o ten zhruba centimeter skrátiť môžete, ak to bude potrebné. Dlažba ani nivelačka nekladú veľký tepelný odpor, vinyl trochu áno, ale je to tenká vrstva, takže to bude v pohode.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?