Pomerne zavadejici otazka, kdyz neporovnate i velikost bouraneho domu, zda pouzijete stary material nebo ne. Mne napr. na 20t, ale to vam podle mne moc nerekne. K tomu pripoctete cca pul roku prace a notnou davku stesti :).
My bourali 232 m2 dům s jedním patrem a půdou. Jelikož jsme velkou většinu nalezených věcí v domě prodali, kovový šrot odvezli do sběrny, cihly prodali atd., neplatili nic. Ale stálo nás to cca 3/4 roku práce, vč. vyklízení toho bordelu ;)
No ono je otázkou jak chcete samotnou demolici provádět, jestli najmete firmu, která pošle bagr a dvě tatry, tak máte za dva dny hotovo, ale počítejte s částkou do deseti až statisíců. Pokud budete bourat sám, s rodinou, výjde vás to na tisíce až desítky tisíc, podle toho co uděláte se sutí. Ideálně mít velký pozemek a někde ju uložit nebo rozhrnout, na skládce jinak budete platit a pokud máte skládku 25 km jak já...tak se pěkně prohnete.
Já bourám nepodsklepený domek cca 170m2, skřidla šla do cesty pod vinohrad, latě si odvezl známý, trámy mám uloženy na dvoře buď je prodám a nebo spálím, zůstávají nám obvodové zdi a podlahy, jinak za odvoz sutě na skládku jsem zatím zaplatil 20000 (odvezeno 56 tun sutě), prodal jsem železo za 6000 a očištěné cihly za 42000. V tuto chvilku jsem v plusu a to budu aj po dokončení demolice, protože ještě cca 5000 cihel prodám.
Toto je případ, že na demolici nespěcháte a neni vám líto svojeho času, my dobouráme do konce roku a na jaro dalšího snad začneme stavět, předpokládám, že nám demolice tedy bude trvat 7-9 měsíců. Na konci budu mít čistý plac, na dvoře pár tisíc cihel na okrasné zídky a posezení a v kapse cca 50000.
Ale nepočítám hodiny práce...
@mildak@geodett Ahoj, jste evidentně oba přeborníci v bourání :-), tak se vás chci zeptat na zkušenosti. Kdo vám dělal projekt na demolici a za kolik? Mám totiž všechny nabídky okolo 20 000 Kč a to se mi zdá hodně (úředník na stavebním úřadě tvrdil, že se vejdeme do 5 000 Kč a že to zvládne nakreslit každý). Tak teď babo raď. Díky moc
@iveta_89 No jo, jenže v požadavcích zákona jsou situační výkresy, technická dokumentace stavby, statické posouzení - to asi každý zpracovat nedokáže, minimálně nějaké stavební vzdělání by to chtělo. Navíc nemáme žádnou dokumentaci ke stavbě, takže se projekt bude muset zaměřovat :-( Já bych právě ráda někoho, kdo se tím vyloženě neživí (aby to bylo levnější), ale kde takového člověka sehnat...?
@noemi77 Tak, já mám ekonomické vzdělání a potřebovala jsem zbourat podsklepený rekreační objekt (povolení by bylo na ohlášku) - odmítla jsem platit za demoliční projekt, takže jsem si ho udělala sama. Riskla jsem to s tím, že kdyby tam bylo něco blbě, tak mi to SÚ vrátí a já to opravím. Jinak, kdybych potřebovala zbourat řadovku, tak bych si to neriskla... cena demolice - střecha z azbestu, na stavbě prakticky nic znovupoužitelného a demolice i s likvidací a odvozem na skládku mě stála cca 50 tisíc.
@noemi77
k tá statice, to se nic nevypracovává, jen se napíšou obecné žvásty... že se konstrukce podpírají, bourá se od zhora atd atd, projektanti to jen opisujou dokola
může to udělat nějakej študák jako brigádu, dejte mu 10tis a máte to
§ 158Vybrané činnosti ve výstavbě
(1) Vybrané činnosti, jejichž výsledek ovlivňuje ochranu veřejných zájmů ve výstavbě, mohou vykonávat pouze fyzické osoby, které získaly oprávnění k jejich výkonu podle zvláštního právního předpisu. Vybranými činnostmi jsou projektová činnost ve výstavbě, kterou se rozumí zpracování územně plánovací dokumentace, územní studie, dokumentace pro vydání územního rozhodnutí a pro uzavření veřejnoprávní smlouvy nahrazující územní rozhodnutí a projektové dokumentace podle odstavce 2, a odborné vedení provádění stavby nebo její změny.
(2) Projektovou dokumentací je dokumentace
a) stavby podle § 104 odst. 1 písm. a) až e),
b) stavby pro vydání stavebního povolení podle § 115,
c) k uzavření veřejnoprávní smlouvy podle § 116,
d) k posouzení autorizovaným inspektorem podle § 117,
e) změn staveb uvedených v písmenech a) až d) před jejím dokončením podle § 118,
f) staveb uvedených v písmenech a) až e) k opakovanému stavebnímu řízení nebo dodatečnému povolení stavby podle § 129,
g) pro provádění stavby,
h) pro nezbytné úpravy podle § 137, nebo
i) vodního díla k ohlášení podle § 15a odst. 2 písm. c) vodního zákona.