Prosím o tip, která pračka se sušičkou je nejlepší? Máte nějakou osvědčenou? Ráda bych takovou, u které když vyndám prádlo po sušení, tak bude rovné a nebude se muset žehlit...U mnoha jsem slyšela, že je to na nic... :-| že je prádlo stejně zmuchlané...Díky za rady!
@nauris u žádné sušičky nemůžeš čekat, že prádlo bude hladké jak z pod žehličky. To je taky o kompromisu, co kdo snese. Jinak já prádlo zmuchlané nemám, pokud ho hned po dosušení složím. Taky záleží, jak moc máš naplněnou sušičku. Nějaké triko sem tam přežehlím a kapesníky, ty musím.
My máme tuhle a spokojenost. Je to teda trochu designovka, ale máme černo bílo šedou koupelnu, takže ideál. Má české popisky, má i podsvícení toho kolečka. Prádlo voní, je 100% dosucha, navíc je na hodně kg prádlo. Suším i peru současně povlaky nebo pelech pro psa. Nikdy mi nic nesrazila. Když se dopere, tak zazvoní na signál, že je vše vypráno - taková blbůstka. :-) Je tichá, má klasicky odložený start, ráno naložím, odložím a odpo po práci je vypráno a vysušeno. Od doby, co ji máme, žehlím jen košile a takové ty "společenské" věci. Fakt top. :-) Nevýhoda je, že je trochu velká, ale to už záleží na prostoru, jaký člověk má. :-) Doporučuju!
https://m.alza.cz/lg-f84a8-yd6-d48669...
Měl jsem pračku kombinovanou se sušičkou už v roce 1992. Sloužila k sušení párkrát v zimě, zda je prádlo zmačkané tenkrát nikdo neřešil. Před 3 lety jsem si koupil opět pračku kombinovanou se sušičkou, ovšem nepředpokládal jsem, že ji začnu využívat více než dříve. A nyní kupuji samostatnou sušičku. Proč ?
- pokud nastavím cyklus praní + sušení, prádlo po odstředění na 1400 ot je tak "přilepené" k bubnu, že se sušením vůbec neuvolní. Takže praní, pak vypnout, otevřít, vše načechrat a sušit.
- má malý buben oproti sam. sušičce (viz foto) a hlavně spíše přizpůsobený praní, prádlo se nedokáže tak čechrat a rovnat.
- Kapacita 9kg praní, 6 kg sušení - takže si je třeba vybrat nějaký kompromis, celý cyklus trvá neúměrně dlouho - takto se oba spotřebiče o čas podělí.
- Jako největší nevýhodu vidím absenci jakéhokoli filtru na zachytávání nečistot !!!!! Je to prostě pračka (nevím, zda dokonalejší kombinace filtr náhodou nemají, ale z principu funkce myslím, že nikoli). Takže veškeré chlupy, žmolky, vlákna zůstanou v pračce (buď ručně vyčistit nebo počítat s tím, že se nachytají na prádlo při dalším praní), veškeré usušené prádlo pak vytřepat a zbavit těchto zbytků, takže v koupelně je okamžitě všude prach a je okamžitě zralá na úklid !!!!!!! Hlavně z tohoto důvodu bych proto kombinaci nedoporučil !!!!
Mám reference od známého opraváře spotřebičů - takže jeho názor - v rámci nějakých parametrů vybírat v podstatě to nejlevnější, průřez běžných značek je dnes +- stejný, nic už není německá kvalita, takže i v těchto "renomovaných" značkách se skrývají stejné komponenty jako v těch no name. Z toho snad vybočuje jedině Miele, ovšem nechá si to zaplatit - a navíc někdy spoustu programů a funkcí stejně nevyužíváme. A spotřebič si přece nekupujeme na 10-15 let, kdy nové technologie jsou zase někde jinde. Navíc záruka na vše je 2 roky (sem tam prodloužená) a opravy jsou ve srovnání s pořizovací cenou neúměrně drahé. A stačí jedna bouřka a přepětí, aby bylo po řídící jednotce pračky/sušičky, neboť jsou trvale pod napájením. Máme s tím v rodině bohaté zkušenosti, nyní vybíráme výrobek podle parametrů a nikoli značky, rozhoduje i cena + pořizujeme prodl. záruku na 5 let - a pak buď spotřebič drží nebo pryč s ním ...
Ahoj, obnovuji diskuzi. Chci si do nového domu koupit pračku i sušičku, ale protože nejsem moc příznivcem plno spotřebičů, láká mě koupit si pračku se sušičkou v jednom a ušetřila bych i místo. ALE, všichni mě od tohoto nákupu zrazují, že to 2v1 není dobré, že si mám koupit každé zvlášť.. Já pořád nevím :-( Máte nějaké zkušenosti, pro a proti? Případně podle čeho vybírat, na co si dát pozor? Buď si koupím zatím jenom pračku a sušičku až časem, anebo 2v1 teď, protože jsme dostali za nákup cihel poukaz do elektra euronics a musíme ho do konce roku využít (je to na 11 tis. Kč, zbytek bychom si doplatili)... Můžete mi prosím něco doporučit, poradit? ;-)
@petramana jak tady psali vyse, kombinace moc dobre nefunguje. Hlavni problem je ze pro suseni musis pulku pradla vytahnout takze jednu plnou pracku susis nadvakrat. Osobne bych zrovna tohle volil jako dva samostatne spotrebice.
@petramana po zkušenostech mých známých - nikdy ne 2 v 1, ale samostatnou pračku a samostatnou sušičku. Všichni kdo 2 v 1 měli ji nakonec nepoužívali a kupovali samostatnou sušičku. Je to jen a pouze na příležitostné sušení a byl velký rozdíl mezi sušením ve 2 v 1 a samostatné sušičce. Sušičku si kupuju proto aby mi ušetřila čas a práci. pokud z ní vytahuju prádlo vlhké a zmačkané a plné chlupů je mi k ničemu. Někdy se objevují sety pračka a sušička a je tam výhodnější cena, tak bych šla raději tímto směrem.
@petramana
další nevýhoda je výrazně vyšší spotřeba, mrkni na https://www.covybrat.cz/nejlepsi-prac... . Máš tam výhody a nevýhody dost podrobně. Jestli to nepotřebuješ nutně kvůli málo místu, tak určitě dva samostatný spotřebiče.
Dobrý den,
předně je důležité říci, že s pračkou se sušičkou nedosáhnete takových výsledků jako s normální sušičkou. Často lidé do pračky se sušičkou dávají hodně prádla až na hranu toho co zvládne a potom je více zmuchlané. Základní problém totiž je, že usušíte o dost méně, než vyperete a stejně tedy musíte něco sušit normálně.
Za druhé pračky se sušičkou při sušení spotřebují oproti sušičce hodně vody a tím se dost prodražují. V našem srovnání vyšlo, že náklady na sušení jsou u pračky se sušičkou průměrně kolem 4 tis. kč a u samostatné sušičky to je jen kolem 900 kč za rok. A to jde o nějaké průměrné používání. Pokud byste sušila hodně často, tak se vám za 2 roky skoro vrátí investice do samostatné sušičky, nehledě na lepší kvalitu sušení. Konkrétní čísla najdete v našem článku https://www.arecenze.cz/pracky-se-sus...
Obecně tedy pračku se sušičkou doporučujeme spíše pokud se vám oba spotřebiče nevejdou jako záchrannou variantu.
@redakce Dobrý den, nedá mi to nereagovat. Vaše recenze čtu a párkrát mě i dost pobavily. Nemyslím tím zrovna tento test. Přišlo mi, že testy děláte od stolu a spotřebič častokrát ani nevidíte naživo. Nebo ho možná vidíte, ale nepoužíváte. Například u sušičky napsat, že její hlavní nevýhoda je v tom, že nejde napojit na odpad, když ma samočistící mechanismus může opravdu jenom někdo, kdo má nepřesné informace o fungování sušičky (https://www.arecenze.cz/recenze-susic...). Stejně tak kolikrát měření hlučnosti. Spotřebitele by možná zajímaly skutečně naměřené hodnoty a ne jenom to, co je na papíře. On je totiž dost velký rozdíl v tom, zda spotřebič A má hlučnost xy dB a spotřebič B má hlučnost o pár dB vyšší. Ve Vašem testu pak vyjde, že spotřebič A je lepší než B. Přitom spotřebič B dosáhne mezních hodnot minimálně a jinak je tichý a naopak spotřebič A řve pořád. Takže ve skutečnosti je to úplně naopak. Chápu, velká část spotřebitelů chce jasný výsledek hned Ano/Ne a to, jaké jsou skutečné parametry výrobku a jak výrobek funguje nikoho zas tak nezajímá. Ale pak to nejsou testy ale jen srovnávání kolikrát naprosto irelevantních dat od výrobce.
Hezký den.
@mstrecha Dobrý den, děkujeme za konstruktivní kritiku. V současnosti hodnotíme a porovnáváme data, která jsme zjistili a ověřili jejich správnost. Tím se snažíme simulovat výběr spotřebitele a usnadnit mu celý ten proces. Bohužel zkoušet dostatečně často všechny produkty tak, aby bylo to zkoušení relevantní je oříšek i pro velké spotřebitelské organizace (například ono měření v hlučnosti v laboratoři která dokáže zajistit přesný a akreditovaný výsledek je otázkou několika desítek tisíc jen pro jednu sušičku) a přijde nám nesmyslné měřit hlučnost v "domáckých" podmínkách a tím spíš mít výsledky zavádějící.
Zatím tedy u těchto spotřebičů dokážeme pomoci hlavně v orientaci v nepřeberném množství parametrů u produktů, které takto srovnáme a stejným klíčem pro každý produkt ohodnotíme (proto to slovo test), v recenzi potom najdete každý parametr vysvětlený a doporučení pro koho a proč je konkrétní produkt vhodný. Na možnosti osobně vyzkoušet i takto velké spotřebiče pracujeme, ale není to lehký ani levný proces, tak nám prosím držte palce a jednou snad vyhovíme i vašim potřebám. Co se týče konkrétních chyb jsme rádi za každé upozornění a jsme schopni vše rychle opravit.
Hezký den i vám
@mstrecha Ještě jsem hned zadal na ověření tu informaci s odvodem vody a samočistícím kondenzátorem a podle mě to není nějak špatně napsané. Obecným faktem je, že je nevýhoda nemožnost napojení na odpad a tedy nutnost vylévat nádobku. Sice to vychází z toho, že nemusíte tolik čistit filtry, ale to tam je zase zmíněno jako výhoda. Obecně je to tedy výhoda a nevýhoda. Faktem je, že by to mohlo být více vysvětleno, že to spolu souvisí a nelze mít obojí, takže to trochu učešeme. Díky za tip na zlepšení.