@lenicka1133 Tak to budete nejspis dokladat vse (mozna krome radonu a geotechniky). Zajdete si na st. urad, oni vam (s ohledem na tu vasi lokalitu) musi rict, co po vas budou chtit. Vas projektant s tou lokalitou zkusenost nema? Vetsinou je to stale to stejne. Zivotni prostredi, uzemni planovani, mozna pamatkova pece, pak pozarni zprava, PENB, vyjadreni vlastniku siti, souhlasy sousedu, ...
@puhelin bohužel Praha 4 nám nic neřekne. Všichni ví že je tu problém. Paní neochotná a problémová. Sice nechápu proč....
Mám tedy PD + dám na hasiče a na to životní. Pak to asi dáme na Stavební úřad a oni nám pošlou co jim chybí k doplnění. Zkusím si najít ten formulář na ty sousedy.
@lenicka1133 Na hasice jen pokud to mate nad 200 m2. Pozarni zpravu dela pozarni technik, ma byt soucasti PD.
Zacnete uzemnim planovanim, tam to trva nejdele a pokud budou mit vyhrady, budete to predelavat.
Sousedi se podepisuji primo na situacni vykres (projektant vam da o vytisk navic) - c. pozemku, jmena, datum, podpisy.
@puhelin no vidíte a hygienu prej nepotřebujeme. To jediné mi na úřadě řekla. Čert aby se v tom vyznal. Jj nějaká hasičská zpráva v tom je. Ale prý to máme dat na schválení ať od nich máme razítko.
My to prostě podáme s čím to půjde a uvidíme co budou ještě chtít. Ale s tím podpisem od souseda na situaci moc děkuji
Zdravím,
vůbec se toho nebojte 🙂 nic složité a komplikované to není.
Půjde to na ohlášku a jenom to rozešlete na všechny možné úřady s různými přílohami Projektové dokumentace.
Rozsah, seznam by Vám pani na stavebním dát mohla 🙂
A právě podepsaný situačný výkres od sousedů Vám ohlášení umožňuje. (V praze jsem na ohlášku realizoval 3patrový RD 🙂)
@kutilgabi RD uz se na ohlasku delaji vsrchny. Ale krom tech podpisu sousedu neni z pohledu obsahlosti dokumentace vubec zadny rozdil v ohlasce a povoleni 🙂
@puhelin ano přesne, tak ako hovoríte, len moje skúsenosti, keďže sa takmer denne stretávam s ľudmi pripravujúcich stavbu RD, architekt, alebo projektant to málokedy povie,....a bohužiaľ, ľudia nevedomky stále ťahajú administratívu cez ÚR a SP.
Tak im len poďme tu ukázať a popísať, že to ide aj inač 🙂
@kutilgabi To za vas dela stavebni urad. Pokud je zadost spatne podana, stavebni urad (dle zakona) stavebnika vyzve k naprave a pomuze mu podat spravnou zadost.
Na druhou stranu... Pokud nekdo nechce nebo nema moznost zajistit souhlasy sousedu na situacni vykres, je pro neho cesta rizeni pohodlnejsi. Neni to nic komplikovanejsiho, jen to trva trochu dele. Ale mozna by stejne dlouho trvalo souseda premluvit k podpisu.