Kolaudace po 1.7.

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, má prosím někdo zkušenost jak funguje kolaudace po 1.7? Tři týdny se nic neděje, jsou nějaké lhůty do kdy by se měl stavební úřad ozvat? Děkuji za případné odpovědi.
Odpovědět
1
2

Odpověď na příspěvek od snowkill:

OK tak jsme byli u projektanta, a částka by byla …
@snowkill To, co chcete vyškrtat, je bohužel taky povinnou součástí prováděcího projektu. Pokud chcete vědět, co všechno musí obsahovat, najdete to ve vyhlášce č. 131/2024 Sb., konkrétně v příloze č. 9: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2024-...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od snowkill:

OK tak jsme byli u projektanta, a částka by byla …
@snowkill "je to taková jako že prováděčka" - pokud si pamatuji dobře, tak stejná slova použila i naše projektantka 😄 a budu k Vám upřímný, není...ani jako že. Půlku věcí na stavbě jsme museli řešit za běhu, a to s pomocí dozora a (naštěstí docela svéprávných) řemeslníků. My ale za projekt cca rok zpět dávali kolem 80 tisíc, včetně věcí s tím souvisejících (mj. máme dům ve svahu, takže docela podrobný projekt statika - nevím, jestli to správně pojmenovávám, ale je to x stránek výpočtů a navrhovaných řešení). Zdravotně-technické tam máme, ale jiné vnitřní instalace jako elektro a vytápění si dělali přímo jednotliví řemeslníci. Pak samozřejmě hodně záleží, z jaké části republiky jste, my stavíme v JMK.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od snowkill:

OK tak jsme byli u projektanta, a částka by byla …
@snowkill Bez prováděčky nezkolaudujete
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od majkeeip:

@snowkill "je to taková jako že prováděčka" - pok…
@majkeeip 80 tisic? To jsou dobre s.... zprominutim :) Jinak v jinem příspěvku píšu co tam má v té ceně. V ceně je: prověření pozemku zaměření pozemku zjednodušený IG pruzkum, měření radonu architektonicka studie projektova dokumentace pro povoleni stavby 1:50 jednostupnova staticke posouzeni kostrukci požarně bezpečnostni řešení prukaz energeticke naročnosti budov PENB hydrogeologicky posudek vypočet za vynětí ze ZPF připojky inženyrských sití vodovodní připojka elektro vedeni pripojka splaskove kanalizace vedeni destove kanalizace vnitrni instalace ustredni vytaapení zdravotne technicke instalace elektroinstalace sjezd na pozemek oploceni pozemku zajisteni vyjadreni DOSS zajisteni povoleni stavby
Odpovědět
@snowkill my jsme měli v ceně projektu vše, co uvádíte, vyjma: - architektonická studie - dům jsem si navrhoval sám, samozřejmě mé zpracování nedosahuje ani zdaleka zpracování od architekta - pokud bychom celý ten kolotoč absolvovali znovu, tak oslovíme někoho ze svých známých (máme pár kamarádů architektů) a studii si určitě zaplatíme - pro nás poučení do příště, šetřit na některých místech se nevyplatí - voda, odpady (vnitřní instalace) - jak jsem uváděl, zpracoval si přímo instalatér - ústřední vytápění - zpracoval přímo topenář - elektroinstalace - zpracoval přímo elektrikář (kamarád, takže jsme nad tím společně pár dní seděli) Ta nízká cena bude samozřejmě vždy vykoupena určitými ALE. Kdybych to měl shrnout, tak u nás by to vypadalo asi takto: 1. ALE - vše jsme si nakonec navrhovali v podstatě sami, včetně rozměrů, zařizováků, atp. - úkolem projektantky bylo pouze překreslit naše představy a zajistit vše okolo (stálo nás to opravdu mnoho času a úsilí, teď bych to raději nechal na spolupráci architekta s projektantem) 2. ALE - projekt trval déle, než jsme předpokládali - včetně řízení na úřadu to celé trvalo cca 1,5 roku - projektantku jsme museli pravidělně "uhánět" (s odstupem času se divím, že jsme to tak dlouho vydrželi 😁) 3. ALE - projekt není valné kvality, viz můj předešlý příspěvek - určitě doporučuji kvalitní dozor a přeji šťastnou ruku při výběru stavebníků (naši řemeslníci si dokonce nechávali přepočítávat statiku u některých prvků, aby měli jistotu) Mnou uváděnou cenu prosím neberte jako bernou minci. Jak uvádí ostatní, od 1.7. je povinná prováděcí dokumentace a tu jsme podle mě určitě neměli (ačkoli jsme dostali podobné ujištění jako Vy 😄).
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od snowkill:

@majkeeip 80 tisic? To jsou dobre s.... zprominut…
@snowkill Tak jestli jsou pro tebe tyto peníze (100+) moc a psal jsi někde, jestli se nepletu, že nechcete nic extra speciálního, tak co se podívat po nabídkách typových projektů? Tam budou ty částky o dost níž.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od majkeeip:

@snowkill my jsme měli v ceně projektu vše, co uv…
@majkeeip No nam proste rekl, že provaděčka není třeba že to vlastně už takova co dělají provaděčka je. Jinak prej to bude trvat cele 7 měsícu. Což se mi zdálo hodně i tak :D.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od synura_p:

@snowkill Tak jestli jsou pro tebe tyto peníze (…
@synura_p No tam tomu moc nevěřím a asi jsem nikoho nenašel kdo mi mě přesvědčil.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od snowkill:

@majkeeip 80 tisic? To jsou dobre s.... zprominut…
@snowkill Jakou částku jste si představoval?
Odpovědět
U mě ted jsem si představoval max 120 tisic. :)
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?