Ohlaseni o zamaru staby plotu a omezeni v uzemnim rozhodnuti

Dobry den, rad bych postavil mezi mnou a sousedem vyssi plot, ktery by nam zajistil vetsi soukromi. Bohuzel plot musi byt podle uzemniho rozhodnotu pletivovy a a tedy si nemuzu vybrat napriklad betonovy poloprohledny ktery bych chtel. Protoze nechci demonovat plot mezi sousedem a mnou, ktery je drateny, rad bych postavil plot vedle plotu tzn dvojiout rozhradu, uz jen proto ze novy plot chci aby byl ciste muj. V uzemnim rozhodnuti se pise: Uliční oplocení bude z ocelových profilů a kovových výplní a bude mít posuvnou bránu umožňující vjezd na pozemek a vstupní otočnou branku pro pěší. Ostatní oplocení pozemků bude tvořeno pletivem na sloupcích. V částech vyznačených na situaci bude na společných hranicích pozemků mezi sousedními domy provedeno oplocení v délce 4 m s podezdívkou a neprůhlednou výplní (pro zajištění soukromí na zahradě). Rad bych se zeptal, kdyz poslu na urad ohlaseni o stavbe a ten se mi do 30 dnu neozve muzu zacit stavet, a nebo zadost propada? Nekde jsem cetl ze urad musi vydat povoleni o stavbe v opacnem pripade se jedna o neschvalenou stavbu. V pripade necinosti stavebniho uradu jake jsou prosim dalsi postupy? Cetl jsem ze se da obratit soudne na stavebni urad, a nebo se da necinost ohlasit o krajsky, ale tam se mohou zachvovat stejne. Setkal se s tim prosim nekdo? Dekuji za rady.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od bft:

Dobry den, rad bych postavil mezi mnou a sousede…
@bft To co píšete je poněkud zmatené. Píšete že máte územní rozhodnutí. Pokud už je máte, tak jste si o ně musel požádat. V žádosti jste musel uvést, jaký plot chcete. Takže když Vám žádost nebyla zamítnuta, tak máte povoleno to o co jste si žádal. Takže nechápu, proč se Vám to nelíbí a o co ještě chcete žádat. Když pošlete na úřad žádost, musíte počkat na její vyřízení, tedy na povolení nebo zamítnutí. Když začnete stavět dřív, bude to nelegální stavba a hrozí její odstranění a pokuta. Když se vám úřad do 30 dní neozve, nic nenaděláte. Zvláště teď, kdy je na úřadech chaos, všichni jsou zahlceni žádostmi z června, takže na nové žádosti dojde odhaduji tak koncem roku. Když se obrátíte na jejich nadřízený orgán, tedy na krajský úřad, nic nezískáte. Tam jsou na tom ještě hůř, dostali spoustu nových kompetencí a nemají na to lidi, nikdo se tam do výběrových řízení nehlásí, takže takový Váš podnět/stížnost tam bude ležet mnoho měsíců.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@bft To co píšete je poněkud zmatené. Píšete že…
@jozkakomosny Uzemni rozhodnuti je z roku 2017, a dum jsem tady koupili v roce 2020. Ja se tady uzemniho rozhodnuti neucastnil.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od bft:

@jozkakomosny Uzemni rozhodnuti je z roku 2017, a…
@bft Pokud se od té doby nezahájila stavba plotu, ztratilo územní rozhodnutí platnost. Takže jako by už žádné nebylo.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@bft Pokud se od té doby nezahájila stavba plotu…
@jozkakomosny jak jsem psal plot tam stojí tak jak je definován v územním rozhodnuti. Pouze chci postavit silnější který odolá psovi.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?