Povodí Moravy - poplatek za vyjádření

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli je v pořádku, že mi z Povodí Moravy odmítají poslat stanovisko k výškové kótě stoleté vody v rámci předprojektové přípravy. Zažádal jsem o konkrétní oblasti z katastrální mapy (vyústit může v nutnost zvednutí stavby, případně ustoupení od záměru). Resp. neodmítají, ale podmiňují si to předchozím doručením poplatku na bankovní účet za zpracování ve výši 2000 Kč bez DPH. Veškerá ostatní stanoviska o existenci sítí (voda, plyn, el., optika) jsem již na podanou žádost obdržel, vždy bez větších obstrukcí a hlavně zdarma. Dotaz jsem podával přímo na podatelnu PMO, kam mě odkázali z odboru životního prostředí. Prosím jen o ujištění, že je to standardní postup a nemohli si to vyložit jako jiný úkon.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od daniel_ce:

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli je v pořádk…
@daniel_ce Problém je v tom, že Vy po Povodí požadujete něco nestandardního, co se k žádosti o umístění stavby nepožaduje. Povodí, jako správce toku, má podle § 54 odst. 4 zákona č. 254/2001 Sb., o vodách (vodní zákon) pouze povinnost vydat vyjádření, ve kterém posoudí soulad Vašeho záměru umístit a provést, stavbu z hlediska zájmů daných příslušnými plány v oblasti vod a z hlediska dalších zájmů sledovaných zákonem o vodách. Takové vyjádření je samozřejmě zdarma. Pokud ale požadujete něco jiného, něco navíc, chová se Povodí jako každý jiný subjekt soukromého práva a má právo svou práci zpoplatnit.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@daniel_ce Problém je v tom, že Vy po Povodí pož…
@jozkakomosny Děkuji Vám za odpověď. To vysvětluje vše.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od daniel_ce:

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli je v pořádk…
@daniel_ce jestli chcete vědět kam až dosahuje jaká povodeň tak jsou mapy a krásné jde na nich vidět kam až voda sahá.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?