Odpověď na příspěvek od fajtovae:
Dobrý den, požádali jsme si o stavební povolení n… @fajtovae Podmínkou pro vydání stavebního povolení je zajištění pitné vody i likvidace odpadních vod. Zásadní podmínkou je přímé napojení stavebního pozemku na (slovy zákona) "veřejně přístupnou kapacitně vyhovující pozemní komunikaci". Takže pokud tam takový příjezd nemáte, stavební úřad Vám stavbu nepovolí. A pokud město nehodlá komunikaci vybudovat (na což má právo), bude to na Vás.Odpověď na příspěvek od franti_p:
Tady je docela těžká rada - co se týče příjezdové… @franti_p Pro Vaši informaci: Obec nemá co mluvit do toho, zda je možné na pozemku realizovat ČOV ani jak zajistit zdroj pitné vody. O tom rozhoduje vlastník pozemku, správce sítí (obvykle VaK), vodoprávní úřad a stavební úřad.Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:
@franti_p Pro Vaši informaci: Obec nemá co mluvi… @jozkakomosny Co se týče odkupu případné komunikace, případně kanalizačního či vodovodního řadu, tak ten případně odkupuje obec. O tom jakým způsobem budou lividovány na pozemku žadatele odpadní vody se vyjadřuje stavební a vodoporávní úřad / od 1.7. letošního roku např. i povolení vrtů k zajištění vlastního zdroje, tedy i kolaudace vodních děl ( vrtů - studní ) přešlo na odbor výstavby. Já jako majitel pozemku - budoucí stavebník si mohu plánovat že postavím septik, jímku, nebo ČOV, ale podstatné je, co povolí úřad oprávněný vydat povolení - od 1.7. tedy stavební úřad. Samozřejmě, ne obec jako taková, to jsem nenapsal přesně.Odpověď na příspěvek od franti_p:
@jozkakomosny Co se týče odkupu případné komunik… @franti_p Pletete si pojmy. Odbory výstavby nic nepovolují, povoluje stavební úřad. Zákon nezná "odbor výstavby". Asi Vás plete skutečnost, že na některých městských úřadech je odbor výstavby pověřen mimo jiné i výkonem působnosti stavebního úřadu. Někde je to např. odbor investic, někde odbor rozvoje města, někde odbor územního plánování, atd. atd. Dost často je to pouze stavební úřad jako samostatný odbor.