Bednění střechy hřebíkovačkou

Zdravím, máte někdo zkušenosti s používáním hřebíkovačky při montáži střešního bednění? Tj. přibíjení dřevěných prken na krokve. Kdysi jsem v práci hřebíkovačkou ztloukával bedny na výrobky a pamatuji si, že jak měla sílu, tak jsem často tu desku rozstřelil. Je to na pergole a zespod bude vše pohledové, ať to nevypadá jak po praseti.
Odpovědět
@radimir běžně se používá taky jsem si ji od kámoše půjčil na moji střechu a ani jednu desku to nestiplo. ale upřímně pokud si ji chcete půjčit na pergolu tak je to zbytečné zaplatíte za půjčení a i hřebíky jsou dražší, normálně to zabijte ručně za hodinu to máte hotovo.
Odpovědět
Profilova fotka
Každá hrebíkovačka (pokiaľ nerátame tie úplne najlacnejšie sh*ty) by mala mať nastavenie sily úderu, nie ? Tým je problém vyriešený.
Odpovědět
@josefx Ano, ale logicky, pokud ručně hřebík zaklepu na 3 údery a hřebíkovačkou na 1, tak to znamená, že hřebíkovačka bude mít vždy větší sílu. A logicky, čím větší síla úderu, tím horší pro dřevo.
Odpovědět
Profilova fotka
@radimir Logicky silu musí mať väčšiu, ale čomu to vadí? Energiu potrebnú na zatlčenie to bude mať rovnakú, akurát hrebíkovačka to spraví na 1x, kladivo na 3x. Hřebík má stále rovnaký rozmer, Ak nechcete mať zo spodu vylomené triesky, tak treba voliť kratšie hřebíky, prípadne ich strielať kus zošikma. Ak si to budete robiť sami, tak si kvalitu postrážite. U suseda mu robili bednenie na garáži a nastrelovali to ako im to prišlo, dĺžku hřebíkov vôbec neriešili - trčalo to aj 5cm zo spodnej strany. A boli to také prasatá, že ich tam trčať aj nechali.
Odpovědět
@josefx A ještě si přišli pro prachy že? 😄
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?