Hromosvod

Dobrý večer, dostala jsem CN na zhotoveni hromosvodu vč. projektu a revize....47.000 Kč. Jedna se o patrovy dům pudorysu 140 m2 a cena je i se svedenim a výkopu do země. Do základu nebylo pri stavbe nachystané. Zdá se vam cena přiměřená?
Odpovědět
Ne přemrštěná.... Materiál 5000 a práce elektrikáře taky tak 5... Revize 2 a výkop si uděláte sami
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od vladimir_sacha:

Ne přemrštěná.... Materiál 5000 a práce elektriká…
@vladimir_sacha vykop si sama neudělám. Tak radsi poptam jinde
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od radkaskr:

Dobrý večer, dostala jsem CN na zhotoveni hromos…
@radkaskr jestli je to malo nebo hodne jste bohuzel dala malo informaci. Mate nejaky rozpad te ceny? Kolik je material a co (je rozdil mezi almgsi vs fezn, jestli spojky atd jsou nerez nebo pozink). Dale jak bude delano uzemeni vite? Jestli zemnici tyce nebo chteji okolo baraku natahnout zemnici pas - muze byt problematicke podlozi a u tyci nesplnite pozadovany odpor atd...)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od radkaskr:

Dobrý večer, dostala jsem CN na zhotoveni hromos…
@radkaskr a v tom projektu je co? Opravdu může být cena přestřelená (záleží na počtu jímačů, svodů a jak vyřeší to, že nemáte zemnící pásek, co máte instalované na střeše), nebo naprosto luxusní, pokud ho udělají v HVI. Ale rozhodně nejde "práce" s výkopem udělat za 5000,-. Jinak trochu mimo téma, ale pokud do budoucna uvažujete nad instalací něčeho na střechu jako je FVE, internet, satelit, nechejte si to rovnou v tom projektu spočítat odstupové vzdálenosti a případně ho upravte tak (svody a jímače), aby jste to pak neplatili 2x a nemuseli ho celý dělat znovu.
Odpovědět
@radkaskr málo info projekt s revizi bude tak 5-10 tisic. A pak záleží jak bude hromosvod proveden nadzemni a hlavně podzemní část a jaké budou použity materiály. Jestli bude požít hliník a železo nebo třeba nerez a HVI i když to je cena zase moc nízká. Takže nejde to určit.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od radkaskr:

Dobrý večer, dostala jsem CN na zhotoveni hromos…
@radkaskr poptavala jsem pres tuto firmu: info@montazhromosvodu maji podle me lidi po cele CR a dojedou kamkoliv. Vzali jsme to od nich a bracha taky. Bylo to i s revizi. Mame cerstve po kolaudaci a vse ok. Cena byla pekna. Poslete jim vykresy z projektove dokumentace: strecha, rez, pudorys a myslim i pohledy a oni vam to naceni. Cena hromosvodu u nas delala rozdil 15tis u brachy dokonce 30tis oproti konkurenci.
Odpovědět
Vyřešeno, děkuji. Nabidku vypracovali 3 firmy s podobnou cenou
Odpovědět
Ta cena mi nepřijde ani náhodou přemrštěná, normálně a běžně se setkáte s takovými čísly, protože i ta práce něco stojí, ne jen samotný materiál. ✌️
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?