Kondenzace odvětrání podloží (radon)

Zdravím, mám odvětrání podloží nad střechu, které prostupuje nezatepleným podkrovím. Je to z KG/HT potrubí. Bojuji s kondenzem a už nevím kudy kam Na fotce je jen jedna z variant co jsem zkoušel. Zkoušel jsem to zabalit vatou až po vrch, udělat sifon, navléct na to další trubku a nic. Vým že bych měl dát sběrač kondenzu a svést to do odpadu, ale odpad je dost daleko. Navíc kde ten sběrač umístit? Nemá někdo s tím zkušenost? Nechci už dělat žádné hokus pokusy. To proč mi ten komínek dali jinde než je trubka fakt netuším.
Odpovědět
Profilova fotka
Zberač kondenzátu by mal byť kúsok nad základovou doskou, kde trubka radonu vychádza z dosky. A hneď vedľa trubky radonu by mal byť odpad. Ešte je riešenie túto vodu zbierať a kúpiť zásobník s hladinovým spínačom a malým čerpadielkom, ktorý tú vodu dopraví do odpadu. Ak máte pod strechou toľkoto miesta, tak to obalte aspoň do 10cm EPS. Nemusíte to ani vyrezávať, proste 4 dosky okolo trubky (kvázi to bude vyzerať ako komín s vložkou vnútri vo výsledku). Potrubie sa doporučuje zaizolovať aj po trase vo vytápěnej časti domu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od radimir:

Zdravím, mám odvětrání podloží nad střechu, které…
@radimir A kondenzuje Vám to presne kde? Na trubke z vonku alebo vnútri, nad stropom alebo pod stropom?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@radimir A kondenzuje Vám to presne kde? Na trubk…
@roman_ Právě z venku potrubí. Hlanvě u té folie nahoře, protože tam dotáhnu izolaci a začne se srážet teplý vzduch se studeným. Poté to steče a u toho lomu to pak stéká na zem.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od radimir:

@roman_ Právě z venku potrubí. Hlanvě u té folie …
@radimir Tak, ako som písal v tej druhej diskusii, je treba ten priestor celý odvetrávať. Máte odvetranú medzeru medzi fóliou a krytinou, ale nie pod fóliou. Áno, je to difúzne otvorená fólia, ale to na vetranie nestačí. Na sedlovej streche je to jednoduché, proste sa v štítovej stene urobia vetracie otvory a dajú mriežky, na valbovej je to zložitejšie. Hrebenáčmi vzduch odchádzať môže, tam sa kvôli tomu robí vetracia medzera prekrytím fólie, ale aby to malo efekt, niekde musíte vytvoriť prívod vzduchu, ideálne čo najnižšie. Viď obrázok
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@radimir Tak, ako som písal v tej druhej diskusii…
@roman_ Střechu mám odvětranou myslím si dost. Tam problém určitě nebude. Dokone nemám ještě zaizolovanou pozednici, jen je to zakryté podbitím.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od radimir:

@roman_ Střechu mám odvětranou myslím si dost. Ta…
@radimir Tak v tom prípade by ma celkom zaujímalo, kde sa tam tá vlhkosť vlastne berie.. Ale fakt, asi tomu úplne nerozumiem, rád si nechám poradiť.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@radimir Tak v tom prípade by ma celkom zaujímalo…
@roman_ Tal ve vzduchu je vždy nějaká vlhkost. Navíc tam může jít přes větrací komínek
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od radimir:

@roman_ Tal ve vzduchu je vždy nějaká vlhkost. Na…
@radimir No jasné, vo vzduchu vždy nejaká je a kondenzácia nastáva v prípade, že je povrch chladnejší ako rosný bod. Z akého dôvodu by mal byť ale povrch trubky chladnejší ako okolitý vzduch? Veď vzduch v podkroví má plus mínus takú istú teplotu ako vzduch vonku. Aký komínek myslíte?
Odpovědět
Profilova fotka
Ke kondenzaci bude nejspíše docházet pokud se saje studenější vzduch než je na půdě. Ten ochladí potrubí a na něm pak zkondenzuje vodní pára. Chce to zaizolovat.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@radimir No jasné, vo vzduchu vždy nejaká je a ko…
@roman_ Trubka prochází barákem a tam se otepluje, v odvětrávacím komínku se srazí se studeným vzduchem.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od pyramis:

Ke kondenzaci bude nejspíše docházet pokud se saj…
@pyramis Ne, ke kondenzaci dochází, protože v trubce je teplý vzduch a srazí se na půdě se studeným vzduchem. Pokud potrubí zaizoluji, až k folii, tak se srazí někde tam a stéká po stěnách na podlahu
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od radimir:

@pyramis Ne, ke kondenzaci dochází, protože v tru…
@radimir A jak by se teplý vzduch z trubky dostal pod střechu? Vy to máte natažené perforovaným potrubím? S odvětráním radonu a kondenzací problém nemám, horší to bylo s odvětráním kanalizace, kdy se trubka vychlazovala prouděním z přípojky na střechu. To vyřešilo zakrytí polyšem.
Odpovědět
Článek se načítá
Měl jsem to samý omotal jsem filcovou omotávkou na vodni potrubí a je klied
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od radimir:

@pyramis Ne, ke kondenzaci dochází, protože v tru…
@radimir Teplý vzduch v trubke chápem, kondenzuje ale vnútri v trubke, nie vonku. Trubka kanalizácie môže naťahovať vzduch opačne, ale keď je priestor dobre vetraný, tak je tam skoro taká istá teplota a vlhkosť, takže nie je úplne dôvod ku kondenzácii. Jedine ak to nie je dobre vetrané a dostáva sa tam teplý vlhký vzduch z interiéru cez deravú parozábranu a labú izoláciu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?