Skladba strechy

Zdravím, stavím zahradní zděný domek , který bude celoročně otevřen ( průchod dovnitř ani 2 okna nebudou osazena). Řeším ale skladbu střechy, kde bude plechová krytina s difuzni fólií a zespodu uzavřeno podbitim z palubek. Otázka zní jestli mezi krokve dávat vatu a parotesnou fólii , či je to zbytečné. Popřípadě jen vatu bez parotěsky naskládat na podbití? Díky
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od johnny144:

Zdravím, stavím zahradní zděný domek , který bude…
@johnny144 Proč chcete dávat vatu , když plánujete že domek bude celoročně otevřen a bez oken?Jakou budete dávat plechovou krytinou?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od standa80:

@johnny144 Proč chcete dávat vatu , když plánujet…
Trapéz antracit.. měl jsem za to, že by v létě pod tím nemuselo být takový teplo.@standa80
Odpovědět
@johnny144 Žádnou vatu bych nedával to je nesmysl.Řešil bych to následovně: 1. Krokve 2. Palubky (např. tloušťka 19 mm) 3. Difúzní fólie (paropropustná) 4. Kontralatě (např. 40x60 mm) - pro vytvoření odvětrávací mezery 5. Latě (např. 40x60 mm) - pro uchycení trapézového plechu 6. Trapézový plech + klempířské prvky Teplo omezí plné bednění z palubek a správně odvětraná mezera ve střešním plášti. Nevím jakou značku plechu chcete použít?My většinou montujeme na domy Satjam nebo Ruukki,ale na hospodářské budovy a altány apod. používáme Polské plechy BP2 když chce investor ušetřit něco málo.Jen takový tip pro vás.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od standa80:

@johnny144 Žádnou vatu bych nedával to je nesmysl…
@standa80 souhlas, mám na zahradním domku úplně stejnou skladbu střechy... plech Ruukki
Odpovědět
@xkarlos Je to standardní skladba střešního pláště a je i estetičtější mít palubky na krokvych a přiznané krokve než palubky zespodu.Co se týká Ruukki,tak je to kvalitní plechová krytina,ale někdo řeší cenu a chce kvalitní a levnou krytinu .Ruukki už se taky vyrábí v Polsku jako téměř většina všech plechových krytin.Co se týká mnou zmíněné BP2,tak už většinou se snažíme vše tlačit do ní, protože většinou lidí protlačovany Satjam už nemá takovou kvalitu ,čekací doba na dodání tenhle rok 4 týdny a stane se i dodání zakázky v neúplném množství atd .Nicméně nechápu osobně trend posledních let na všechno dávat plechové krytiny.Ja sem zásadně proti
Odpovědět
Nevidím důvod strácet čas s vatou když má být celoročně otevřen, to pak strácí význam ta vate ne?😃
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od standa80:

@xkarlos Je to standardní skladba střešního plášt…
@standa80 tak já krytinu na domku dával stejnou, jaká je na domě ... a s plechem nemám problém ... jako všechno, ideál neexistuje ... a nám se na bungalovu prostě i víc líbí plech, než taška...
Odpovědět
@xkarlos Tak každý podle svých představ.Já osobně s tím problém mám a nedokážu to pochopit.Vyhody v plechu kromě váhy nevidím žádný.Jediny co se mi líbí je falcovaná šablona od Prefy a klasická falcovka.Není to tak dlouho co sem byl u pána co měl krásný dům zrekonstruované stavení s uzavřeným dvorem a stávající krytinu měl bobrovku,ale trval na tom že tam chce Satjam roof a nedal si to vymluvit.Takovych lidí jako zmiňovaný pán je poslední roky většina a nedokážou mi ani říct pořádný důvod proč trvají na plechovce když je plno lepších krytin . Investoři si to ve velký míře žádají,ale většina opravdu dobrých pokrývačů co znám má na to podobný názor.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od standa80:

@xkarlos Tak každý podle svých představ.Já osobně…
@standa80 tak je rozdíl starý statek a nebo novostavba ...a na sklon 14° ani moc tašek není ... ale pořád platí, je to každého věc, co si na střechu dá
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od standa80:

@xkarlos Je to standardní skladba střešního plášt…
@standa80 Od kdy se vyrábí Ruukki v Polsku? Myslíte to ,,překladiště,, které slouží pro lisování s řezáním na požadovaný rozměr s následným rozvozem do okolních států?
Odpovědět
@marfycz Ne,myslím to že se vyrábí v Polsku.Na stránkách výrobce se dokonce můžete dočíst jaké výrobky se v Polsku vyrábí třeba na tomto odkaze https://www.ruukki.com/pol/o-ruukki/a... Ruukki má v Polsku několik závodů od výroby okapových systému, výroby sendvičových panelů a závod na výrobu střešních krytin.Některe střešní krytiny by se měli vyrábět v závodě v Žyrardówě.Já Ruukki dlouho nedělal ,ale kamarád ji dělal někdy kolem Května a říkal, že byly všude Polský štítky.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od standa80:

@marfycz Ne,myslím to že se vyrábí v Polsku.Na st…
@standa80 Polské štítky tam byly i před 7mi lety a nic to nevypovídá o původu materiálu. Řidič, který mi dovezl z PL falcovaný plech Ruukki classic se tam byl podívat a svitky se vozí ze Skandinávie s následným zpracováním v PL z důvodu snížení nákladů na dopravu. Info z června 2023: SSAB má zaměstnance ve více než 50 zemích. Dnes má SSAB výrobní závody ve Švédsku, Finsku a USA. SSAB PL: www.ssab.com/pl-pl/ssab/ssab-w-polsce Z Odkazu cituji část textu ,,Sídlo SSAB PL se nachází v Żórawina nedaleko Wrocławi. Kromě administrativní části je v Żórawina sklad materiálu a pásové pily na řezání profilů a tvarů. Druhým důležitým místem je Oborniki Wlkp., kde působí servisní středisko (SSAB Shape), které nabízí služby v oblasti prefabrikace oceli, včetně: pálení a ohýbání plechu i podélné a příčné řezání plechu ve svitcích. Dalšími pobočkami jsou Żyrardów, Katovice a Gdyně (prodejní kanceláře) a Wrocław GBS (finanční centrum).,, Na stejné adrese v Żyrardów je jak Ruukki, tak i SSAB a Ruukki spadá pod SSAB. Za mě resume: Ruukki a okapový systém Siba budou ze Švédské ocely, která je ve světě uznávaná.
Odpovědět
Článek se načítá

Odpověď na příspěvek od marfycz:

@standa80 Polské štítky tam byly i před 7mi lety …
@marfycz Pane ,já nemluvím o tom, že když je něco z Polska tak že je to méně kvalitní.Co se týká Švédské oceli ,tak ji používá více výrobců.Psal jsem jen na vaší otázku,od kdyse vyrábí Ruukki v Polsku.Jak sem psal,tak to s kvalitou nějak nesouvisí .Nebude to dlouho trvat a budou v Polsku vyrábět další firmy.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od standa80:

@marfycz Pane ,já nemluvím o tom, že když je něco…
@standa80. Dopracovali jsme se k tomu, že Ruukki a Siba používá materiál z oceláren SSAB a dokončující zpracování pro okolní státky probíha v Polsku z důvodu logistiky. Od jekého výrobce bere svitky BP2? Je to z Indie?
Odpovědět
@marfycz Jste nějaký zahořklý mi přijde 🤣 Dostali SME se k tomu, že vy jste prvotně položil otázku,že od kdy Ruukki vyrábí v Polsku.Z vaší zprávy to vyznělo jako kdyby jste to popíral a já vám uvedl příklad kde se jasně píše ,že Ruukki v Polsku své produkty vyrábí.Po tom co jsem vám odpověděl,tak jste se začal točit na tom,že to ale vyrábí ze svitků SSAb.Vám řeknu pane aby ste byl v obraze,tak vámi uváděný SSAB prodává své svitky i ostatním výrobcům plechových střešních krytin,třeba i tomu BP2 opravdu neodebírá své svitky z Indie.Bp2 odebírá německé ThyssenKrupp a SSAB a ArcelorMittal, což jsou kvalitní výrobci svitků.Třeba BP2 má výrobní závody v několika zemích EU a USA v Californii,má moderní konkurenceschopné výrobní závody.Tak Ruukki má výrobní závod i na Ukrajině, že.Naše debata se zvrhla mimo vaší původní otázku,kterou sem zodpověděl a vy jste odpověď neunesl řešíte nesmysli.Zkratka sem měl pravdu v tom co sem psal .
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?