Zdravím všechny a prosím toho, kdo rozumí tabulce z DEKu, o pomoc s vysvětlením. Mělo by to být posouzení OSB desky s latexem versus folie. Moc děkuji 😉.
Sice umím spočítat vlhkostní bilanci v konstrukci, ale v těch tabulkách se nevyznám. Osobně ale trochu nechápu, proč chcete použít jako parozábranu OSB s nátěrem. Obyčejné OSB mají paropropustnost kolem 50, Kvalitní Edger Top cca 200. Po nátěru latexem asi 2400. Pokud ale použijete obyčejné nejlevnější OSB bez zámků jako nosnou a opěrnou konstrukci a na to nacvakáte parotěsku, získáte paropropustnost cca 2 000 000, bude s tím méně práce, vyjde to levněji a nemusíte se obávat kondenzace ani v koupelně.
@zubr487 Omlouvám se za pozdní reakci, premýšlím nad Vaším řešením. OSB už tam máme od firmy,dle projektu na to patří latex, dle tabulky,která mi nic neříká, by to nemělo kondenzovat....no nevím...nerozumim tomu.Někdo tu psal že folii na OSB mu dozor a ještě nějaký profik nedoporučil,tak nevím. Nevíte, prosím, jestli je někde na netu nějaká pomucka pro výpočet? Něco jako kalkulačka?Moc děkuji za případné info.
@zinzin nevíte jaký důvod nepoužítí folie uváděl ? Pro výpočet vlhkostní bilance můžete použít např. volný program "Teplo 2017 EDU". Výsledky jsou ale pro obě varianty prakticky stejné. Osobně bych volil variantu s parotěskou, protože to vychází levněji, rychlejší a jednodušší práce a myslím si, že i dlouhodobá odolnost proti dilatačním trhlinám bude vyšší.