Větrání ploché střechy

Dobrý den, chtěl bych se prosím Vás zeptat, jak byste postupoval při řešení větrání ploché střechy se sklonem 3°. Původní větrání bylo pomocí otvorů v obvodové zdi, ale po zaizolování bude izolace otvory překrývat. Napadá mě řešení, že by se na začátku a na konci střechy udělala větrací mezera. Vzduch by pak proudil mezi krokvemi. Větrání by se ještě podpořilo větrací turbínou nad meziprostorem, viz příloha. Jen mám ještě pár otázek: 1. V místě, kde je střecha nejníže, tak je po zaizolování málo místa. Tak mě napadá, že by se zde izolace seřízla a postupně by narůstala dokud by nebyla 200mm. Větrací mezeru odhaduji 50mm. Bude, takto velká mezera stačit? 2. Stačí původní větrací otvory zazdít, nebo by bylo lepší, kde to jde, vytvořit nové větrací otvory nad izolaci? 3. Bylo by lepší kdyby okap byl o něco snížen pod větrací otvory? Bylo by to z důvodu podpoření proudění do mezery. Ale zas se bojím, aby voda z okapu nebyla strhávaná do větrací mezery. 4. Je potřeba dávat na izolaci difůzní hydroizolační folií? Nebo je lepší, když je vata otevřena do meziprostoru? Myslíte, že toto řešení dává smysl?
Odpovědět
Máme pultovou střechu s přesahy vepředu asi 60 cm, vzadu asi 40 cm. V původním plánu zpracovaném projektantem, tento vůbec neřešil odvětrání podstřešního prostoru, střecha byla uzavřená. Když jsem v průběhu stavby řešil střechu - obrátil jsem se na firmu JUTA ohledně výběru materiálů a řešení, izolaci, parotěs, SDK. Zde jsem jednal s pracovníkem firmy, který mne do této problematiky uvedl a rozšířil obzory. Ve spodní části přesahů byly umístěné po celé délce střechy a to jak vepředu, tak vzadu větrací mřížky, šířka asi cca 12 - 14 cm s více jak 50% propusností, mezi krokvemi byly ponechány mezery mezi zdivem a spodní stranou OSB asi 7 cm - opět vepředu i vzadu ( aby mohl vzduch proudit pod střechou ). Pokud by se odvětrání neudělalo, tak by docházelo uvnitř ke kondenzaci par a to by byl problém. S firmou JUTA jsem konzultoval i jakou vatu použít i to, zda tam dávat - či nedávat hydroizolační folii. My jsme ji nedávali, ale je možné ji tam dát. Dělali jsme napřed střechu, pak pod ní SDK rošt, takže se vata dávala zdola a pokud by jsme tam ještě na ní chtěli dát folii, tak by to bylo dost technicky nerealizovatelné mezi úchyty SDK roštu. On je důležitý i správný výběr té použité vaty, mají různou měrnou hmotnost a podle toho je i různé chování při tom když pod tou střechou proudí vzduch. Co se týče mezery 5 cm, to by chtělo odvborně zkonzultovat, záleží na velikosti střechy.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od franti_p:

Máme pultovou střechu s přesahy vepředu asi 60 cm…
@franti_p Děkuji za tip.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od d3015261:

@franti_p Děkuji za tip.
@d3015261 Není zač - poslal jsem Vám ještě upřesnění s kým jsem jednal do soukromé zprávy.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od franti_p:

@d3015261 Není zač - poslal jsem Vám ještě upřes…
@franti_p Tipuji Jan Rypl? Jestli ano, dle mě odborník. Ale extrémně moc to přehání. Takové nároky jaké má on, jsou naprosto šílené. Za mě tento pán je blázen. A řeší to do extrémních detailů...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zateplovak:

@franti_p Tipuji Jan Rypl? Jestli ano, dle mě …
@zateplovak Ano p. J. Rypl. Při prvotním jednání jsem se docela zalekl co všechno a jak se má udělat, telefonoval jsem s ním ale vícekrát a mohu říci že je to člověk - odborník, který tomu rozumí. Vysvětlil, navrhnul co a jak udělat, skladbu mi napsal v e-mailu a pak jsme doupřesňovali po telefonu a vše v naprostém pořádku. Pan Rypl se v tomto pohybuje dlouhou dobu a zkušenosti tam prostě jsou. Je detailista, ale v tom dobrém slova smyslu, prostě když se něco dělá, tak se to má udělat pořádně, tak by to prostě mělo být.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?