Díry (průrazy) ve stropě a statika

Hezký den, firma nám dělá rekonstrukci domu a při pracech často proraží díry z horního patra do spodního (třeba pro odpady), díry jsou poměrně velké, vždy mě ujišťují, že je vše v pořádku, posudek statika není. Dnes prorazili opravdu velkou díru pro 8 trubek rekuperačních rozvodů. Opět, že vše je OK, ale mně přijde ta díra už hodně. Jsou takové zásahy běžné, nebo si mám dělat starosti? Děkuji za zkušenosti.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od knupka:

Hezký den, firma nám dělá rekonstrukci domu a při…
@knupka Tak s tímto už bych si starost dělal. Běžné to není.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od knupka:

Hezký den, firma nám dělá rekonstrukci domu a při…
@knupka a co na to rika TDI?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@knupka Tak s tímto už bych si starost dělal. Bě…
@jozkakomosny Myslela jsem si to. Co dělat? Pozvat statika?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od raziel628:

@knupka a co na to rika TDI?
@raziel628 TDI? Pokud je tím míněn nějaký dozor, tak ten nemáme.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od knupka:

@raziel628 TDI? Pokud je tím míněn nějaký dozor, …
@knupka tak pokud chcete usetrit problemy a ve finale penize doporucuju najit:-) zvlast jestli delate rekonstrukci v takovem rozsahu...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od knupka:

@jozkakomosny Myslela jsem si to. Co dělat? Pozva…
@knupka Určitě by to měl statik vidět. Ale píšete, že je to bytový dům. Takže investor je SVJ? A určitě by na to měl být nějaký projekt. Jak je to v tom projektu? A kdo je dodavatelem stavebních prací? Nějaká "parta hic", nebo řádná firma s oprávněním? Prostě je tady spousta neznámých. Ale je dobře, že se o to zajímáte. Můžete předejít pěknému průšvihu pro celý barák.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@knupka Určitě by to měl statik vidět. Ale píšet…
@jozkakomosny Možná to tak nevyznělo, ale jde o rodinný patrový dům. Na jeho rekonstrukci máme firmu s oprávněním na smlouvu, ale projekt k rekonstrukci není. Oslovíme nějakého statika na konzultaci.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od knupka:

@raziel628 TDI? Pokud je tím míněn nějaký dozor, …
@knupka TDI není povinný dozor
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od puhelin:

@knupka TDI není povinný dozor
@puhelin Povinný možno nie je, ale pri rekonštrukcii väčšieho rozsahu sa bez neho vlastne spoliehate iba na firmu, ktorá Vám to robí a to je často cesta do pekla.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od puhelin:

@knupka TDI není povinný dozor
@puhelin nemela to byt spis reakce na me? Za me TDI jsou nejlepe vylozene penize. protoze usetri v budoucnosti problemy. Navic vetsina firem kdyz vi ze tam nikdo neni kdo tomu rozumi tak na to proste kasle a kvalita je jeste horsi. Kdyz je TDI necha neco 2x predelat tak si to rozmysli ze budou vymyslet blbosti... bohuzel tady je jeste druhy problem ze nekdo neudelal ani projekt...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od raziel628:

@puhelin nemela to byt spis reakce na me? Za me T…
@raziel628 @roman_ Souhlasím s vámi
Odpovědět
Každopádně teď už žádného TDI neseženete. Protože TDI z principu dohlíží na to, aby byl dodržen projekt. Ten nemáte. Takže nemáte ani povolení. Sice nepíšete, jaký je rozsah té Vaší rekonstrukce (resp. stavebních úprav - slovy zákona), ale evidentně zasahujete do nosných konstrukcí, takže povolení je potřeba. Takže si dovolím pochybovat i o serióznosti a oprávnění dodavatelské firmy, která staví načerno a sama se vystavuje riziku sankce. Tím ale nechci říct, abyste si nehledali statika. Naopak, hledejte a rychle.
Odpovědět
Článek se načítá

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

Každopádně teď už žádného TDI neseženete. Protože…
@jozkakomosny Děkuji. S prací firmy jsme spojeni, ale je fakt, že drobné zásahy do nosných konstrukcí tam jsou. Podle nich vše drobného rozsahu, ale zřejmě ani tak by to nemělo být bez nějakého posudku...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak tohle taky vidím na statika. Jako firma si oddělá to svoje, no nějaký dozor navyše by to taky chtělo aby pak nebyli jenom další problémy.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od eewin:

Tak tohle taky vidím na statika. Jako firma si od…
@eewin Už jsem statika kontaktovala.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od knupka:

@eewin Už jsem statika kontaktovala.
@knupka Dajte vedieť, ako to dopadlo (ak to nie je tajné), celkom ma to zaujíma.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?