Ahojte, jaké máte vytápění v patře domě ?V přízemí chceme všude podlahové vodní topení . Zdroj tepla el. Kotel a krb. Ale nevím zda dát i do patra podlahové topení. Díky za každý názor.
Podlahovku i v patře - jedna teplota v systému. Nebo nizkoteplotni radiátory, ale nechat si spočítat výkon těch radiátorů, vlastně si to nechat spočítat celé.
Já mám v domě nizkoteplotni radiátory s tepelným spádem 55/45. Jde i nižší, aby jste se přiblížili k teplotě podlahového vytápění, ale s nižší teplotou roste velikost radiatoru, aby dokázal předat teplo do místnosti. Jak jsem ale psal, chce si to nechat spočítat, aby to bylo relevantní.
Já sice mám nizkoteplotni radiátory, ale jsem zastáncem nekombinovaní systémů, když podlahovka, tak všude.
Já bych radiátory doma už nechtěl - měli jsme je u našich.
Teď v novém máme jen podlahovku. S podlahovou je dům takový čistý a útulný.
Máme v každé koupelně žebřík, takže funkci usušení rukavic atd zastane toto :)
Když se rozhodnu pro podlahové topení všude tak jak se řeší například chladné večery . Když už přes den se nemusí topit a jen na večer je potřeba pritopit. Cim pritopit aby byla místnost během pár minut vytopena?
Nechápu tyhle kockopsy (v casti podlahovka, v casti radiátory). Dnes je podlahovka všude zaklad - naprostý standard, není to žádný luxus. Vim, ze spousta firem je ještě schopna dat do domu na klic radiátory, aby ušetřila par korun, ale ja bych to dnes nechtěl ani zadarmo. Navíc pokud stavim sam, tak si muzu vybrat a vyber je v tomto případě snadny - podlahovka všude - osobně neznám nikoho z meho okoli, kdo stavěl novostavbu v posledních 2-3 letech a ma radiator.
@marcel85 zadne, staci ze se topi dole a jde to nahoru, puvodne mela byt podlahovka dole a nahore radiatory, ale neslucovalo se to s drevenou podlahou, takze se dole topi jen peci a olejovymi radiatory (v zadni casti domu kam nedojde teplo z pece) a nahore mam natahane rozvody na primotopy, ale nikdy jsem je tam ani nedal
@marcel85 V přízemí máme podlahovku, na chodbě pod schody navíc radiátor (třebna na sušení promočených rukavic v zimě) a v koupelně k podlahovce žebřík. V patře máme v pokojích radiátory a v koupelně kromě žebříku ještě podlahovku.
Zdravím, alespoň u mě, při realizaci podlahovky v patře jsem narazil na problém s kotvením al/pex trubek do kročejové izolace. To prostě nedrží, tak jsem dal 2 cm xps a je to jakž takž. Tak jsem dal 4mm 100/100 kari síť, trubky do ní překotvil obráceně, kdy je kari síť nahoře a ta leží na plastových kolečkách v kročejovce, samozřejmě přes folii. I to není ideální, tak při vylévání jsem do několika míst musel dát vzpěru o strop, aby se to nezvedlo. Někde pomohly polyuretanové tácky mezi trubkou a folií a přelepené raflexní páskou k trubce a folii. Když si ale představím, co by tohle stálo firmou, tak asi lépe v nabídce vyjdou radiátory, navíc po vyhřátí domu, není třeba takového topného výkonu nahoře. Než jsem zrelizoval podlahovku, topil jsem si v krbových kamnech s rozfukem, a jakž takž bylo všude teplo. Potom jsem nainstaloval výměník a topil vodou z kamen do nosné příčky uprostřed domu a taktéž bylo všude teplo. Teď topím do podlahovky, teplota topné vody nepřelezla snad 23 stupňů a pocit tepla od podlahovky není, ale je všude teplo. Takže jsem si vyzkoušel několik způsobů vytápění v zaizolované stavbě a žádný není vysloveně špatný a tak myslím,že problém topení je v moderní stavbě naprosto marginální.